III Turniej Piłki Nożnej

III Turniej Piłki Nożnej (21)21  kwietnia został rozegrany III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Bursy Miejskiej w Częstochowie.
Jak zwykle dopisali zawodnicy ze wszystkich placówek. Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta.Zawodnicy z placówki przy ul. Prusa 20 bronili Pucharu, który wywalczyli w ubiegłym roku, ale zabrakło im szczęścia i zajęli w turnieju II miejsce. Gospodarzem zawodów była placówka przy ul. Jasnogórskiej 84/90. Chłopcom z tej Bursy bardzo zależało, aby odzyskać puchar, który im odebrano w ubiegłym roku, ale mimo zaciętej gry
i ogromnego hartu ducha w ostatecznej klasyfikacji zajęli III miejsce. IV miejsce zajęła drużyna z placówki przy ul. Legionów 19/21 –  podobnie jak w roku ubiegłym. Placówka przy ul. Kościuszki 8  zajęła miejsce V, ale chłopcy na boisku dali z siebie wszystko, zabrakło odrobiny szczęścia. Zwycięzcą Turnieju okazała się reprezentacja z placówki przy ul. Nowowiejskiego 11a. Tego dnia chłopcy mieli tylko jeden cel – wywalczyć Puchar. Żadne inne miejsce oprócz pierwszego, nie usatysfakcjonowałoby ich. Bardzo pewnie szli po wygraną, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. W turnieju udało się również wyłonić dwóch zawodników, którzy otrzymali nagrody indywidualne. Mateusz Soja nie „wpuścił” żadnego gola i tym samym został Najlepszym Bramkarzem Turnieju, a Bartłomiej Szyler został przez zwycięską drużynę wskazany jako Najlepszy Zawodnik Turnieju. Obaj chłopcy mieszkają w placówce przy ul. Nowowiejskiego 11a. Sędzią spotkania był pan Adam Michalak, a swoich wychowanków dzielnie dopingiem wspierały panie Magłorzata Trzepizur, Małgorzata Smaga, Grażyna Pydzińska oraz pani kierownik Beata Rosa
i pedagog Justyna Klejny. Oczywiście nie zabrakło szóstego zawodnika turnieju – publiczności. Kibice mocno dopingowali swoje drużyny.
Turniej rozstrzygnięty, nagrody rozdane, następne – czwarte spotkanie za rok 🙂 Już teraz na nie zapraszamy 🙂