II Konkurs Filmowy

   W czwartek 23 listopada w Bursie przy ul. Nowowiejskiego odbyła się
II edycja Konkursu Filmowego.
Wśród naszej młodzieży nie brakuje miłośników X muzy, udział
w konkursie wzięło  aż sześć  dwuosobowych drużyn. Konkurs miał charakter zajęć otwartych, miło było nam zatem gościć Panią Dyrektor Jolantę Kowalik, Panie kierowniczki: Renatę Dudek, Barbarę Leś, Aleksandrę Politańską oraz wychowawców z poszczególnych placówek Bursy.
Wprowadzenie do konkursu stanowił pokaz jednego z pierwszych filmów w historii kina: „Wjazd na stację la Ciotat” braci Lumière, który wraz z filmowym wystrojem świetlicy wprowadził uczestników w odpowiedni klimat. Motywem przewodnim tej edycji były kultowe polskie komedie. Drużyny zmierzyły się z zadaniami w formie atrakcyjnych multimedialnych prezentacji o różnym stopniu trudności. Musieli m.in. podać tytuł filmu,
z którego pochodzą prezentowane kadry, wykazać się wiedzą ogólną o filmie, odgadnąć, z jakimi filmami kojarzą im się znane cytaty i fragmenty muzyki. Świetnie poradzili sobie również z rozpoznaniem tytułów polskich komedii w zabawie w kalambury.
Zmagania konkursowe były bardzo ożywione, widać było duże zaangażowanie uczestników,  niektóre zadania wywoływały duże emocje, które udzielały się również zaproszonym gościom. Filmową atmosferę podkreśliła dodatkowo tradycyjna kinowa przekąska – kubełki popcornu wręczone wszystkim uczestnikom spotkania.
Najlepszą znajomością polskich komedii wykazali się: Beniamin Piłat i Bartłomiej Szczęsny i to oni w nagrodę otrzymali voucher na dowolny film w Cinema City, drugie miejsce i bilety do Kina Studyjnego „Iluzja” zdobyli: Piotr Orłowski i Tomasz Rojszczyk. Miejsce trzecie zajęły: Natalia Kurek i Weronika Tulejko, w nagrodę otrzymując filmy
na DVD. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczyły zwycięzcom: Pani Dyrektor Jolanta Kowalik i Pani Kierownik Renata Dudek. Spotkanie zakończyliśmy wspólną fotografią na tle, jakżeby inaczej –  zainscenizowanego planu filmowego w technice greenscreenu.
Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym  uczestnikom za udział w zabawie – cieszymy się, że świetnie znają i lubią polskie komedie.  Dziękujemy wszystkich przybyłym gościom za życzliwe kibicowanie  i wspieranie uczestników w konkursowych zmaganiach.

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Trzepizur, Mariola Wagner i Joanna Sajewska