Muffinki w dwóch smakach

Podczas kolejnych zajęć kulinarnych wychowankowie z Bursy przy
ul. Nowowiejskiego pod kierunkiem
Marioli Wagner i Małgorzaty Trzepizur przygotowali muffinki. Aby zadowolić różne gusta smakowe postanowiliśmy upiec muffinki w dwóch smakach: czekoladowe i z owocami leśnymi.
Po przygotowaniu wszystkich potrzebnych  składników i akcesoriów oraz założeniu fartuszków wszyscy uczestnicy przystąpili ochoczo do pracy.
Na pierwszy ogień poszły muffiny czekoladowe. Widać było, że wszystkie czynności składające się na przygotowywanie ciasta sprawiają wychowankom przyjemność, ale też, że potrafią to robić. Po wymieszaniu produktów sypkich i mokrych, zgodnie z przepisem, sprawnie nałożono ciasto do foremek. Pozostało już tylko czekać na efekt.                  Zajęcia tradycyjnie zakończyła wspólna degustacja. Okazało się, że usatysfakcjonowani byli zarówno miłośnicy muffinek czekoladowych, jak i muffinek z owocami leśnymi: malinami i jagodami. Po raz kolejny w miłej, swobodnej atmosferze wychowankowie mieli możliwość rozwinąć swoje talenty kulinarne i przy okazji skosztować słodkie smakołyki, tym lepsze, że przygotowane własnoręcznie.