KLUB SYMPATYKÓW SIATKÓWKI

Juniorskie rozgrywki nabrały tempa. Częstochowskie drużyny – AZS Eco Team Częstochowa oraz EXACT SYSTEMS NORWID Częstochowa – bardzo dobrze prezentując się w fazie zasadniczej awansowały do Półfinału Mistrzostw Śląska. Obydwie drużyny trafiły do jednej grupy, w której rywalizują również zespoły AT. Jastrzębski Węgiel oraz MKS Czechowice-Dziedzice.

W hali przy ul. Jasnogórskiej 8 w dniach 22-24.01. został rozegrany ½ MŚJ. Pierwszego dnia rywalizacji, drużyna Norwida podejmowała MKS Czechowice-Dziedzice, natomiast AZS grał z Jastrzębskim Węglem. Ten dzień zdecydowanie był udany dla częstochowskich zespołów. Obydwie drużyny wróciły z tarczą ogrywając przeciwników 3:0 !!!

Drugi dzień to DERBY Częstochowy. Podopieczni trenera Sikorskiego jak i zarówno Wojciecha Pudo wiedzieli, że zwycięzca z tego pojedynku ma automatycznie zapewniony awans do finałów mistrzostw śląska, więc gra  toczyła się o wysoką stawkę. Świetnie rozpoczęli mecz juniorzy Norwida, wygrywając dwie pierwsze partie. Trzeci set to „siatkarski horror”. Mnóstwo zwrotów akcji, długich i zaciętych wymian oraz przede wszystkim wiele emocji. Norwidowcy musieli postawić tylko „kropkę nad i”. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się wynikiem 3:0. Przy stanie 23:22 dla drużyny EXACT-u, zawodników ogarnęła niemoc i przegrali tę partie 23:25. Juniorzy AZS-u w dalszych setach kontrolowali grę przeciwników i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 2:3 całe spotkanie. Tym samym podopieczni trenera W. Pudo zapewnili sobie awans do dalszej części rozgrywek, natomiast zawodników prowadzonych przez trenera Sikorskiego czekał następnego dnia ciężki bój z AT. Jastrzębskiego Węgla.

Trzeciego dnia o godzinie 16:30 na boisko wybiegły cztery zespoły. AZS Częstochowa „w godzinę z prysznicem” pokonał zespół z Czechowic 3:0, lecz drugi pojedynek to zupełnie inna historia. Zawodnicy Norwida rozpoczęli mecz koncertowo nie dając jastrzębianom nawet na chwile przejąć inicjatywy i kończąc pierwszą partię wynikiem 25:12. Drugi set to gra punkt za punkt do samego końca, jednak w samej końcówce przyjezdni zdołali odskoczyć na trzy oczka i wygrali partię 22:25. Trzeci set to fantastyczna gra obydwóch zespołów. Kibice głośnym dopingiem próbowały wspomóc swoją drużynę. Niestety i tym razem podopieczni trenera Kubiaka wyszli zwycięsko w tej partii kończąc wynikiem 29:31. Juniorzy Norwida mając „nóż na gardle” w następnym secie musieli postawić wszystko na jedną kartę, aby myśleć o dalszej grze w aktualnym sezonie. Na szczęście udało się to Norwidowcom, którzy wygrali czwartą partie 25:23. O losach spotkania musiał zadecydować tie-break. Emocje sięgały zenitu! Jednakże częstochowska drużyna zachowała chłodną głowę i ostatecznie zwyciężyła w piątym secie 15:12 i całe spotkanie 3:2 !!! Tym samym obydwie drużyny z Częstochowy wywalczyły awans do finału Mistrzostw Śląska, które odbędą się w dniach 31.01-4.02.2018. w Częstochowie, w hali „Sienkiewicza”.

Ogromne gratulację dla wszystkich zespołów i zapraszamy do kibicowania naszym zespołom w dalszej części rozgrywek !!!

Dziękujemy Panu Adamowi Michalakowi oraz Natalii Grabarczyk za piękną fotorelację!

Redakcja: Robert Giedrowicz