III Międzyplacówkowy Konkurs Wiedzy o Częstochowie

III Międzyplacówkowy Konkurs Wiedzy
o Częstochowie ma już swoich zwycięzców. We wtorek 20 lutego do Bursy przy ul. Nowowiejskiego, pod opieką swoich wychowawców,  przybyli przedstawiciele wszystkich placówek, aby powalczyć o wygraną i atrakcyjne nagrody. Podczas finału mieliśmy przyjemność gościć Panią Dyrektor Marię Kowaleczko – Miedzińską i Panią Kierownik Renatę Dudek.

Po krótkim omówieniu zasad finału przystąpiono do zadań  konkursowych. Finaliści musieli wykazać się wiedzą na temat historii miasta, znanych budynków, zabytków, pomników, fontann. Sprawdzenie tej wiedzy przybrało wiele atrakcyjnych i ciekawych form: od quizu z podpowiedziami po multimedialne prezentacje, z towarzyszącymi im piosenkami znanych częstochowskich zespołów.

Tym licznym i różnorodnym zadaniom finałowym najlepiej sprostali reprezentanci placówki przy ul. Prusa: Patryk Klimczyk i Miłosz Szymczak  i to oni okazali się zwycięzcami III edycji konkursu.  Zaledwie o kilka  punktów mniej uzyskali laureaci
II miejsca – Marcel Brodziński i Norbert Jęczmyk z Bursy przy Nowowiejskiego. Trzecie miejsce zajęły: Ewa Nowak i Martyna Klempa z placówki przy ul. Jasnogórskiej,  IV miejsce przypadło w udziale placówce przy ul. Legionów

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom wiedzy na temat miasta,  które wybrali na te kilka lat nauki i które – mamy taką nadzieję – uważają za swoje.          Dyrekcji Bursy oraz Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta Częstochowy dziękujemy za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji konkursu!     

Małgorzata Trzepizur i Adam Michalak.