V Piknik Integracyjny

V Piknik Integracyjny z nami!

 Już po raz piąty w Bursie Miejskiej odbył się Piknik Integracyjny dla całej społeczności naszej placówki. Młodzież ze wszystkich czterech placówek Bursy Miejskiej, w radosnych nastrojach i pod troskliwą opieką swoich wychowawców, licznie przybyła do Bursy przy ul. Legionów, aby podczas wspólnej zabawy lepiej się poznać i zaprezentować.

 

 

 

Nasze spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Pan Marek Śledź – Dyrektor Akademii Raków i Pan Maciej Strożek – Zastępca Dyrektora Akademii Raków, gospodarzem uroczystości była Dyrekcja Bursy Miejskiej w osobach Pani Dyrektor Marii Kowaleczko – Miedzińskiej i Pani Wicedyrektor Renaty Dudek. Na Piknik Integracyjny przybyły również Panie Kierowniczki:  Barbara Leś, Aleksandra Politańska i Joanna Sajewska oraz Pani Pedagog Justyna Klejny – Czubak.

Piknik Integracyjny był okazją, aby młodzież ze wszystkich placówek Bursy Miejskiej mogła się poznać oraz zaprezentować swoje umiejętności artystyczne i sportowe.

Mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać występy wokalne naszych wychowanków – zarówno solowe jak i w zespołach. Młodzież prezentowała również grę na instrumentach.

Był także pokaz Taekwondo, do którego zaprosiła swoich kolegów z Klubu Sportowego Orient jedna z naszych uzdolnionych wychowanek.

Wspaniale bawiliśmy się również w rytm tańca belgijskiego, poprowadzonego przez naszą młodzież.

Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

Drużyny ze wszystkich placówek wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych: przeciąganiu liny, strzałów do bramki z rozwieszoną na niej matą celnościową, wyścigu w workach, slalomie z jajkiem na łyżce, biegu z przechodzeniem przez szarfy oraz konkurencji strażackiej.

 

Każda z placówek okazała się najlepszą w którejś konkurencji.

 

 

Na zakończenie spotkania na scenie zagościł Zespól „Bols Band”, który porwał wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej. Bardzo dziękujemy Zespołowi za wspaniały koncert. Mamy nadzieję, że nie ostatni.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wychowankowie placówek otrzymali prezenty-niespodzianki od Dyrekcji.

Po konkurencjach sportowych na głodnych czekała kolacja i pyszne ciasta, dla spragnionych były napoje, a dla wszystkich uczestników Pikniku – wspaniała atmosfera wspólnej zabawy.

Dziękujemy za to, że stworzyliście tę serdeczną atmosferę, za uśmiech i zaangażowanie w zabawę.
Szczególne podziękowania należą się Młodzieżowej Radzie Bursy, której przedstawiciele zaangażowali się w prowadzenie uroczystości, występy artystyczne, konkurencje sportowe oraz motywowali koleżanki i kolegów do udziału we wszystkich aktywnościach.

Do zobaczenia za rok na VI Pikniku Integracyjnym Bursy Miejskiej.