Spacer po jesiennej Częstochowie

    10 października w piękne jesienne popołudnie  wychowankowie z Bursy  przy
ul. Nowowiejskiego pod opieką Marioli Wagner i Małgorzaty Trzepizur  wybrali się
na spacer po Częstochowie. Wycieczka miała na celu zapoznanie nowych wychowanków
z ważnymi i ciekawymi  miejscami w centrum miasta, dawała im także okazję do lepszego poznania się i spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie.

      Raźno wyruszyliśmy spod Bursy
i, mijając po drodze budynek Poczty Polskiej, Kościół ewangelicko-augsburski
i Cerkiew prawosławną, dotarliśmy
do dworca PKP. Tam zatrzymaliśmy się dłużej przy najnowszej atrakcji miasta – ogromnym muralu autorstwa Tomasza Sętowskiego  na kamienicy przy placu Rady Europy. Podziwialiśmy wizję
i kreatywność artysty, poznając historię powstania dzieła i zawarte w nim symbole. Rozmach tego przedsięwzięcia zrobił  na wszystkich niesamowite wrażenie.

Następnie ulicą Piłsudskiego, czyli popularną „Frytkową”, udaliśmy się
w Aleje NMP. Podczas spaceru Alejami wychowankowie zapoznali się
z historią powstania tego wyjątkowego w Europie traktu,  mieli okazję zwrócić uwagę  na gmach Biblioteki Miejskiej oraz docenić urok kamienic – Kupieckiej, Domu Frankego, Domu Bata, Domu Banku Polskiego i wielu innych.
Chętnie przysiadali na ławeczkach upamiętniających ważne postacie związane z miastem, a przy ławeczce Haliny Poświatowskiej urządzili sobie sesję zdjęciową.
Wreszcie dotarliśmy do końca Alei
i ulubionej fontanny zarówno częstochowian, jak i turystów: „Dziewczynka z gołębiami” i tam, w jej pobliżu, skusiliśmy się na pyszne lody czewskie. Oczywiście każdy wybrał swój ulubiony smak:)
Wycieczka okazała się bardzo udana. Wychowankowie miło spędzili razem            w to piekne  słoneczne popołudnie,              lepiej  poznając nawzajem siebie
i najważniejsze miejsca w centrum Częstochowy, która na najbliższe lata stała się ich miastem.

 

\