POŻEGNANIE MATURZYSTÓW PRZY UL. PRUSA

 

W placówce Bursy Miejskiej przy ul. Prusa  03.04.2019 roku odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów.
W tym uroczystym dniu przybyli zaproszeni goście:
Pani Dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska ,
Pani Wicedyrektor Renata Dudek ,
Pani Kierownik Joanna Sajewska,
Pani Pedagog Justyna Klejny- Czubak ,
przedstawiciele rodziców, wychowawcy, pracownicy administracji.

Młodsi wychowankowie uroczyście pożegnali starszych kolegów przygotowali dla nich drobne upominki oraz zakupili tort. W przygotowania i przeprowadzenie uroczystości mocno zaangażowali się wychowawcy począwszy od wykonania zaproszeń – Pani Asia poprzez czuwanie nad jej prawidłowym przebiegiem Pani Iza i pan Przemek
a skończywszy na wystroju – Panie Ewa, Ela, Iza, Asia

Maturzyści zostali obdarowani drobnymi prezentami co stało się już tradycją w Bursie
jak co roku wręczyła je Pani Dyrektor. Na ręce maturzystów złożyła krótka prezentację przygotowaną przez pana Przemka, pamiątkowe wspólne zdjęcie maturzystów.

Wielki Polak Jan Paweł II powiedział młodym ludziom: ,,czasem nie zaszkodzi jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który nosisz w sobie, którym jesteś Ty sam każdy, każda”. Pamiętajcie o tych słowach wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości. Życzymy wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.