VII Piknik Wiosenny 18.05.2019r.

18.05.2019r. po raz siódmy spotkaliśmy się na Pikniku Wiosennym dla mieszkańców Rakowa, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – Pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Tradycyjnie Impreza została zorganizowana przez Bursę Miejską w Częstochowie oraz Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Już po raz czwarty otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony I LO im. Juliusza Słowackiego, którego uczniowie przygotowali wiele występów.

I tym razem nie zabrakło dobrych ludzi, którzy wsparli nas w organizacji VII Pikniku. Cieszymy się bardzo i jednocześnie dziękujemy Sponsorom, którzy nie odmówili, gdy prosiliśmy ich o pomoc.

Niezastąpieni w organizacji Imprezy byli sami Mieszkańcy ul. Limanowskiego, którzy pod kierunkiem Pani Ewy Pietralik przygotowali teren oraz pomagali w rozstawianiu i składaniu stoisk.

Tradycyjnie występ Orkiestry Dętej z IX LO im. C.K. Norwida, kierowanej przez kapelmistrza – Pana Marka Piątka rozpoczął nasz Piknik.

Tuż po tym występie Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i Dyrektor Bursy Miejskiej, Pani Maria Kowaleczko – Miedzińska wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali uroczystego otwarcia VII Pikniku Wiosennego.

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczną Imprezę obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości:

Pan Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy, Honorowy Patron wszystkich siedmiu Pikników Wiosennych na Rakowie;
Pan Marek Balt – Poseł na Sejm VII Kadencji
Przybyli do nas goście z Warszawy, Naczelne władze Komitetu Ochrony Praw Dziecka w osobach:
Pani Mirosława Kątna – Przewodnicząca Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka;
Pani Agata Jarzyna – Wiceprzewodnicząca Zarządu Komitetu Ochrony Praw Dziecka;
Pani Magdalena Getler – Skarbnik Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka;
Pani Magdalena Dębska – Naczelnik Wydziału Edukacji UM Częstochowy;
Pan Adrian Staroniek – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM Częstochowy;
Pani Emilia Skrzypczyńska – Radna Miasta Częstochowy;
Pan Dariusz Kapinos – Radny Miasta Częstochowy;
Pan Tomasz Blukacz – Radny Miasta Częstochowy;
Pan Łukasz Kot – Radny Miasta Częstochowy;
Pan gen. Tadeusz Budzik – emerytowanego KGP, wraz z żoną Ewą
mł. insp. Pana Jacek Pluta – Komendant VI Komisariatu Policji w Częstochowie;
nadkom. Ewa Szataniak Zstępca Komendanta VI Komisariatu Policji w Częstochowie
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej;
Pani Małgorzata Mruszczyk – Dyrektor MOPS w Częstochowie
Pracownicy Urzędu Miasta Częstochowy oraz VI Oddziału Eksploatacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” przy ul. Łukasińskiego 26 wraz z Kierownikiem, panem Tomaszem Zawadzkim;
Pan Grzegorz Sikora – Prezes Oddziału ZNP w Częstochowie
Pani Dorota KaczmarekZastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ Solidarność
Pani Lidia Zeller – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie „Dla Rodziny”
Przedstawiciele zaprzyjaźnionych częstochowskich szkół w osobach ich dyrektorów:
Pani Małgorzata Kaim – Dyrektor I LO im. J. Słowackiego;
Pani Barbara Jura – Dyrektor ZS-P nr 3
Pan Dariusz Rataj – Dyrektor ZS im. B. Prusa;
Pan Dariusz Ryś – Dyrektor SP nr 34 im. A. Hr. Fredry;
Pan Maciej Strożek – Zastępca Dyrektora Akademii Raków
Pan Grzegorz Papalski  – Wicedyrektor Samorządowego Ośrodka Doskonalenia.

Po oficjalnym powitaniu i podziękowaniach dla wszystkich, którzy pomogli  w organizacji Imprezy, rozpoczęła się zabawa plenerowa.

Przede wszystkim dla dzieci, ale również dla dorosłych mieszkańców Rakowa, Wychowawcy i Młodzież z Bursy Miejskiej przygotowała wiele atrakcji.

Była Kraina Baśni, gdzie dzieci mogły przebierać się w piękne, kolorowe, bajkowe kostiumy. W pobliżu tego stanowiska nie zabrakło  tablic ze scenkami z bajek, gdzie dzieci pozowały do zdjęć.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, przy którym Wychowawczynie z Bursy malowały dzieciom buzie. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach w galerii zdjęć.

 

Prawdziwą atrakcją było stanowisko, gdzie wychowawczynie z Bursy wykonywały dzieciom brokatowe tatuaże.

Plac zabaw posłużył do zorganizowania małego ośrodka sportowego. Tam dzieci mogły wyszaleć
się do woli, rzucały do celu, biegały, zjeżdżały na zjeżdżalni, pokonywały tor przeszkód i uczestniczyły w wielu innych wspaniałych zabawach.

 

Loteria fantowa dostarczyła dzieciakom ogromnej radości. Można było tu wylosować mnóstwo atrakcyjnych i oryginalnych nagród. Każdy los wygrywał.

Na stanowisku plastycznym dzieci pod kierunkiem Wychowawczyń z Bursy Miejskiej uczyły się robić kwiaty i ozdoby z filcu oraz brały udział w konkursach plastycznych.

Przygotowaliśmy również galerię fotografii z poprzedniego Pikniku. Osoby, które odnajdowały
się na zdjęciach, zabierały je ze sobą na pamiątkę.

Dzieciaki miały prawdziwą frajdę z możliwości obejrzenia wozu strażackiego od środka dzięki Strażakom z Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Mogliśmy również podziwiać wspaniałe maszyny, które zaprezentowali panowie z Częstochowskiego Klubu Motorowego „Czereda”. Motocykliści zaprezentowali ryk wspaniałych jednośladów oraz chętne dzieci przewozili swoimi maszynami..

 

Mieszkańcy osiedla mogli również wybrać dla siebie odzież, którą gromadziliśmy dla nich od kilku miesięcy.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się stanowiska gastronomiczne.  Na naszym Pikniku częstowaliśmy się grillowanymi kiełbaskami, kaszanką, plackami

ziemniaczanymi i kluseczkami gnocchi. Dziękujemy sponsorom za bezinteresowne podarowanie produktów wędliniarskich i spożywczych na nasz Piknik!

Na deser można się było zajadać wszelakimi słodkościami, ciastami, ciasteczkami i lodami. Wiele z tych wypieków było przygotowanych przez Pracowników i Młodzież Bursy Miejskiej oraz I LO im. J. Słowackiego.

Koniecznie należy podkreślić, że przygotowane atrakcje były dla wszystkich bezpłatne.
Każdy mógł u nas znaleźć coś dla siebie. Nikt nie wyszedł głodny, a ponadto nie zabrakło również wrażeń artystycznych.

Niezwykle radośnie i kolorowo było też na scenie.

Wychowanki z Bursy Miejskiej przygotowały występy muzyczne. Zaśpiewały dla nas Dorota z placówki
przy ul. Nowowiejskiego oraz Zuzia z placówki
przy ul. Jasnogórskiej. DZIĘKUJEMY WAM!

 

 

Bardzo bogaty program zaprezentowała Młodzież I LO im. J. Słowackiego. Mieliśmy okazję podziwiać występy solistów i Zespołu wokalnego „Słowak i Muza”, Cheerleaderki, które zaprezentowały swoje umiejętności akrobatyczne. Ponadto zaprezentowano taniec nowoczesny oraz bajkę „Księżniczka na ziarnku grochu przygotowaną specjalnie dla najmłodszych uczestników Pikniku.

Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Kaim oraz Nauczycielkm pani Magdalenie Miniszewskiej, pani Dorocie Marlińskiej, pani Marlenie Nowak i pani Małgorzacie Pniak, które przygotowały młodzież do występów oraz otoczyły opieką podczas Pikniku. DZIĘKUJEMY!

Na naszej scenie nie zabrakło profesjonalnych artystów. DZIĘKUJEMY!

Na samym początku, po części oficjalnej mieliśmy przyjemność podziwiać występ solowy pani Marty Honzatko – aktorki Teatru im. Adama Mickiewicza. Akompaniował pani Marcie znany częstochowski pianista pan Michał Rorat. DZIĘKUJEMY!

W świat magii przeniósł nas prawdziwy iluzjonista. Już po raz trzeci naszej scenie zagościł pan Krystian Bączyński ze swoim magiczno – komediowym show z jedną walizką. Pan Krystian swoją zręcznością i poczuciem humoru zaczarował nie tylko dzieci, ale także dorosłych widzów. DZIĘKUEMY!

Wspaniałe Mażretki z zespołu „VIVA”, które przybyły do nas ze Strzelec Wielkich zaprezentowały swoje niespotykane umiejętności. Dziewczęta pod czujnym okiem swojej trenerki Pani Darii Kamińskiej dały pokaz żonglerki pałeczkami mażoretkowymi tzw. batonami. Mieliśmy szansę podziwiać wiele „układów mażoretkowych”, które zdobywały nagrody w ogólnopolskich konkursach. DZIĘKUEMY!

Klub RKS Raków podarował nam 2 koszulki z autografami zawodników. Dzięki temu przed sceną został rozegrany konkurs sportowy, którego zwycięzcy wygrali podarowane koszulki. Do wygrania była jeszcze jedna nagroda – piłka do nogi, którą ufundował pan Marek Balt. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie oddać jak najwięcej celnych strzałów do bramki z zawieszoną matą celnościową, która „troszeczkę” utrudniła rywalizację. Ponadto uczestnicy konkursu popisywali się również umiejętnością żonglerki nogą i głową. Konkurs poprowadził Pan Adam Michalak – Wychowawca z Bursy Miejskiej. DZIĘKUEMY!

 

Minikoncert dał zespół „Purple Line” działający przy ZS im. B. Prusa w składzie: Klaudia Kurzacz – wokal, Eryk Trusiuk – gitara, Grzegorz Gawron, Piotr Lubaszewski – gitara elektryczna i Max Gawron – perkusja. Wspaniale było posłuchać ich gry. DZIĘKUJEMY!

Jak co roku na naszych deskach zagościła Zumba Fitness, poprowadzona przez licencjonowaną instruktorkę Zumba Fitness –Panią Annę Kluczną. Pani Ania wraz ze swoim teamem porwała publiczność w wir energetycznego tańca. Zumba na Pikniku Wiosennym corocznie jest punktem obowiązkowym. DZIĘKUJEMY!

Finał VII Pikniku ułożył się nam na sportowo.

Kolejną dawkę ruchu na scenie wprowadziła Pani Izabela Wypych – Staszewska – wykwalifikowany trener personalny. Pani Izabela przeprowadziła z uczestnikami Pikniku trening o bardzo wysokiej intensywności – tabatę. DZIĘKUJEMY!

Pan Marek Wilk wraz synem dokonali pokazu swoich umiejętności w sztuce walki, jaką jest kickboxing, pokazując zgromadzonym, że uprawianie tej sztuki walki poprawia ogólne samopoczucie, kształtuje  siłę fizyczną, koordynację i wytrzymałość. DZIĘKUJEMY!

Cała Impreza została profesjonalnie poprowadzona przez Panie Annę Dudzik – Orman i Justynę Klejny – Czubak – wychowawczynie z Bursy Miejskiej i za to dziękujemy.

Oprawą fotograficzną zajęli się Pan Robert Jodłowski – profesjonalny fotograf i Pan Albert Drogosz z Bursy Miejskiej. DZIĘKUJEMY!

 

 

A nad sprawnym przebiegiem Imprezy czuwała Dyrekcja Bursy Miejskiej – Pani Maria Kowaleczko – Miedzińska – Dyrektor i  Pani Renata Dudek – Wicedyrektor. DZIĘKUJEMY!

VII Piknik Wiosenny dobiegł końca… Pogoda trzymała nas w napięciu, ale ostatecznie dopisała oraz pozwoliła w całości zaprezentować bogaty program i wszystkim doskonale się bawić.

Organizatorzy i Wykonawcy są dumni, że ponownie udało się nam zrobić coś dobrego dla innych, zwłaszcza dla dzieci. To, co robimy przynosi nam wiele satysfakcji i daje energię do dalszych działań.

Dziękujemy naszemu Prezydentowi Panu Krzysztofowi Matyjaszczykowi, który nie tylko po raz siódmy objął Piknik Wiosenny swoim Patronatem, ale znów czynnie włączył się w jego organizację. Pan Prezydent jeszcze nigdy nie odmówił pomocy. DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy wspaniałym Sponsorom, dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali lub pożyczyli mnóstwo sprzętu potrzebnego podczas Imprezy.

Dziękujemy Wychowankom Bursy Miejskiej, którzy zaangażowali się w występy sceniczne i od samego rana pomagali na poszczególnych stoiskach.

Dziękujemy Wychowawcom i Pracownikom z Bursy Miejskiej za przygotowanie
i obsługę poszczególnych stanowisk, bez Was nie byłoby Pikniku Wiosennego.

Serdecznie dziękujemy Młodzieży, Dyrekcji i Nauczycielom z I LO im. J. Słowackiego
za współudział w organizacji Pikniku.

Składamy podziękowania Pani Ewie Pietralik i Mieszkańcom ul. Limanowskiego 47/49 za nadzór nad uporządkowaniem terenu, przygotowanie podwórka i pomoc w trakcie Pikniku.

Dziękujemy Wam, Drodzy Artyści, którzy towarzyszycie nam i wspieracie od lat oraz nie odmawiacie uświetnienia naszych Pikników swoimi występami.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, których tu nie sposób wymienić, a którzy włączyli się w organizację naszej Imprezy. DZIĘKUJEMY!

Z radością czekamy na następny VIII Piknik Wiosenny, który ponownie zorganizuje Bursa Miejska i Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, a Honorowym Patronatem obejmie go Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Organizatorzy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, aby choć odrobinę poczuć atmosferę
VII Pikniku Wiosennego z 18.05.2019r.