Remont w Bursie Miejskiej

Mimo wakacji w Bursie Miejskiej przy ul. Prusa trwa remont. Jego celem jest dostosowanie placówki do wymogów przeciwpożarowych oraz zapewnienie naszym wychowankom bezpiecznych warunków pobytu.

Przebudowa obejmie m.in. rozebranie części stropu w klatkach schodowych, by można było zamontować klapy oddymiające, instalację systemu sygnalizacji pożaru, wymianę wewnętrznych hydrantów i stolarki drzwiowej, poszerzenie wejścia i malowanie.                 Gdy wymienia się elementy prowadzonych prac, to brzmi to niewinnie, ale tak na prawdę placówka przechodzi kapitalny remont. Tłumy budowlańców, stosy gruzu, pył, sprzęt budowlany i materiały, drabiny, kable, to codzienność w Bursie.
Pomimo wielu niedogodności dyrekcja, kierowniczka i pracownicy obsługi mozolnie i bez uskarżania się robią co tylko się da, aby już 1 września wszystko było dopięte na ostatni guzik i gotowe na powrót naszych wychowanków. Żeby tylko fachowcy zdążyli…

Mówi się, że wakacje dla placówek oświatowych są okresem wytchnienia, ale rok 2019 po raz kolejny pokazuje, że w Bursie Miejskiej przerwy w kwaterowaniu wychowanków tak na prawdę są okresem wytężonej pracy, aby zapewnić jak najlepsze i bezpieczne warunki.

A tak wygląda Bursa obecnie