Czas na czytanie.

  „ Kto czyta żyje wielokrotnie….”(Czechowicz)

Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas będziemy w domach. Wszystkie pomysły „w co się bawić” zostały już chyba wdrożone w życie – gry komputerowe, planszówki, oglądanie filmów, sprzątanie, gotowanie, joga….

No i oczywiście nauka: nadrabianie zaległości, nauka języka obcego, odrabianie zadań przesyłanych przez nauczycieli – nie można tego zaniedbać . Kiedy już zrobicie wszystko co było do zrobienia i nuda zajrzy Wam w oczy – polecamy Wam gorącą

Czytajcie książki!

Jest to zajęcie, które przeniesie Was w miejsca, czasy, niezwykłe rejony wyobraźni, fantastyki i przeżycia innych ludzi.

Każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Oto nasze propozycje dla miłośników fantastyki:

– Niezawodna, działająca na wyobraźnię seria o Harrym Potterze.

-” Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego ( polecamy również inne pozycje tego autora np. „Narrenturm”)

– „Władca pierścieni” J.R.R. Tolkiena.

– „Gra o tron” G.R.R. Martina ( wiemy – jest serial, dobry.)

– „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins ( trylogia – całkiem dobre).

A jeśli lubicie książki z „dreszczykiem„ polecam Wam Stephena Kinga, np. „Miasteczko Salem”, „Sklepik z marzeniami”, „Misery”, „Bastion”.

Dla „kryminalnych” polecamy Mroza (oczywiście), Chrisa Cartera ( „Krucyfiks”, „Galeria umarłych”), serię o komisarzu Harrym Holu autora Jo Nesbo („ Człowiek nietoperz”, „ Pierwszy śnieg”), Chmielarza „Żmijowisko” ( również jest film – czy dobry?)

Coś dla romantyków i osób lubiących romanse? Hm.. nie jest to nasz ulubiony gatunek literacki, ale coś Wam zaproponujemy w następnym wpisie. Póki co piszcie na adres mailowy co robicie, co czytacie, jak spędzacie czas.

Do zobaczenia niebawem.

P.S. Czytajcie również lektury szkolne.. niektóre.

Agata Noszczyk, Joanna Porada i Katarzyna Mitchell

A oto mój adres e-mail: agata-noszczyk@wp.pl