Mistrzynie i mistrzowie Bursy Miejskiej w kręgle wyłonieni!

DSCF2876

       4 lutego w Bursie przy ul. Legionów odbył się dwukrotnie przekładany i poprzez to bardzo oczekiwany Turniej o Mistrzostwo Bursy Miejskiej  w Kręgle. Wychowankowie częstochowskiej Bursy Miejskiej bawili się jak zwykle wspaniale – było dużo sportowych emocji i dobrej zabawy. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach – dziewcząt oraz chłopców. Szczególnie zacięty charakter miały zawody w grupie dziewcząt. Po niezwykle wyrównanej walce I miejsce z ilością 65 punktów zajęła wychowanka Bursy przy ul.Kościuszki  Karolina Janus, a II miejsce ex aequo zajęły z ilością 54 punktów Kasjana Gniła (ul. Kościuszki) oraz Karina Kowalska z Bursy przy ul. Legionów. W konkursie dziewcząt zaliczono aż 4 strike ( strącenie wszystkich kręgli w pierwszym rzucie).

 Konkurs chłopców miał również dynamiczny charakter. Mateusz Raczek z Bursy Legionów zaliczył podwójnego strike i dzięki temu z ilością 62 punktów wygrał zawody, wyprzedzając aż o 17 punktów  Jakuba Leszczyńskiego z Bursy przy ul. Kościuszki ( 45 punkty) oraz Jakuba Dąbrowskiego z ul. Legionów (39 punktów). Po zakończeniu zawodów rozdano dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrekcję Bursy Miejskiej w Częstochowie, które wręczał organizator imprezy Przemek Świąć.

P.S. Specjalne podziękowania dla Pana Zbigniewa Dróbki z placówki Bursy przy ul. Kościuszki za pomoc w robieniu zdjęć oraz dla wychowanka Bursy przy ul. Legionów Jakuba Ogórka za pomoc w obsłudze komputera.

                                                                                                                                                                                                                Przemek Świąć