Kalendarium – Październik

imagesW październiku proponuję zapamiętać następujące daty:

1 X Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych

2 X Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

10 X Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

14 X Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej)

16 X Dzień Papieża Jana Pawła II

26 X Zmiana czasu z letniego na zimowy

31 X Światowy Dzień Oszczędności

Pamiętajmy także o październikowych solenizantach i jubilatach.

Pozdrawiam wszystkich Anna Dudzik-Orman

Dzień Chłopaka w placówce Bursy przy ul. Kościuszki

20140930_191351 We wtorek w naszej Bursie przy ulicy Kościuszki obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Było bardzo sympatycznie i uroczyście, a  ukoronowaniem świątecznej kolacji – dzięki inicjatywie Dyrekcji Bursy Miejskiej: Pani dyrektor Marii Kowaleczko-Miedzińskiej i Pani wicedyrektor Jolanty Kowalik  – była wspaniała szarlotka z bitą śmietaną, którą wszyscy ze smakiem zjedli.
Dziewczęta też przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek i soki, były również kalambury, kurs tańca i oczywiście serdeczne życzenia od wszystkich dziewczyn, Pani kierownik Aleksandry Politańskiej i wychowawczyń.
Zabawa jak zawsze była świetna, wszyscy chętnie uczestniczyli w konkursach i dawali z siebie wszystko, aby zasłużyć na nagrodę.
Szczególnie podobał się krótki i nieco przyspieszony kurs tańca towarzyskiego, prowadzony przez naszą niezwykle utalentowaną tancerkę – Paulinę Telengę. Chłopcy z dużym zaangażowaniem uczyli się podstawowych kroków samby – pod czujnym i cierpliwym okiem Pauliny.
Wieczór upłynął w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Dla chłopców z pierwszych klas była to pierwsza tego typu uroczystość i myślę, że wywarła na nich bardzo pozytywne wrażenie.
Jeszcze raz życzymy Wam chłopcy wszystkiego dobrego!

 

Świętowaliśmy Dzień Chłopaka

DSCF0004W placówce Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego 30 września odbyły się obchody Dnia Chłopaka. Zapoczątkowała je uroczysta kolacja przy świecach. Na tę okazję nasza pięknie odnowiona podczas wakacji jadalnia została odświętnie udekorowana ręcznie wycinanymi kolorowymi serwetkami. Po kolacji w świetlicy odbyła się część artystyczna. W krótkim występie dziewczęta: Sara Banasiak, Justyna Mesjasz i Karolina Więcławik pokazały męski świat widziany w lekko krzywym zwierciadle damskich oczu. Tradycyjnie wybrano SUPER CHŁOPAKA. Kandydaci: najsympatyczniejszy – Radek Malus, najbardziej wysportowany – Maciek Kremblewski i najprzystojniejszy – Konrad Ziemniak musieli wykazać się znajomością tajników kobiecej urody. Super Chłopakiem został Konrad Ziemniak. W nagrodę otrzymał dyplom i kubek Super Chłopaka. Czytaj dalej