Konkurs fotograficzny „Bursa w obiektywie”

fotograf2Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM. Zadaniem uczestników jest zrobienie 2 ujęć siedziby Bursy przy ul. Prusa.
Najlepsze zdjęcia zostaną wykorzystane w promocji naszej Bursy Miejskiej.
Należy przysłać 2 zdjęcia o wym. 10 cm x 15 cm do p. Ewy Iskry – placówka przy ul. Nowowiejskiego albo do p. Anny Orman – placówka przy ul. Prusa – do 31 X br.
Czekają na Was fajne nagrody!
O terminie ich rozdania zawiadomimy uczestników konkursu osobiście.

Nadmieniamy, że niedługo w kolejnej edycji Konkursu Fotograficznego ,,Bursa w obiektywie” głównym bohaterem będzie Bursa przy ul. Nowowiejskiego.

Ewa Iskra i Anna Orman

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!

dzien_chlopaka_14Dziewczęta z placówki Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej też pamiętały o święcie swoich kolegów. 30 września zaprosiły wszystkich chłopców z placówki na okolicznościowe spotkanie. Było tłumnie, bo na Jasnogórskiej płeć brzydka ma bardzo liczną reprezentację. Uroczystość z okazji Dnia Chłopaka odbyła się w aneksie wypoczynkowym pięknie urządzonym ostatnio przez Dyrekcję Bursy Miejskiej: Panią dyr. Marię Kowaleczko-Miedzińską i Panią wicedyr. Jolantę Kowalik. Dziewczęta złożyły kolegom serdeczne życzenia, podały im słodki poczęstunek oraz wręczyły drobne upominki. Wszyscy spędzili ten czas w miłej, serdecznej atmosferze. Szkoda, że to święto jest obchodzone tylko raz w roku. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego drodzy Panowie!

Organizatorkami uroczystości były Panie wychowawczynie Izabela Janus i Grażyna Pydzińska.

Życzenia dla kolegów z placówki Bursy przy ul. Legionów

IMG_351730 września – w Dzień Chłopaka – dziewczęta z placówki Bursy przy ul. Legionów zadbały o to, aby wszyscy  przedstawiciele płci zwanej brzydszą (nie dotyczy to oczywiście naszych herosów), poczuli się wyjątkowo. Przygotowały więc krótkie spotkanie na świetlicy. Były życzenia, te na poważnie i te żartobliwe. Koleżanki z III piętra zaprezentowały krótki spektakl oparty na naszej literackiej klasyce rodem z Mickiewicza. Świtezianka jeździła limuzyną, a „chłopiec  piękny i młody” nie był, niestety, skłonny do wielkich poświeceń i gestów, gdyż jego kieszenie „świeciły pustkami”… Dziewczęta nie zapomniały o słodkim upominku – każdy z panów dostał lizaka z napisem LOVE (bo jakże by inaczej). Chętni mogli też spróbować magicznego orzecha, który podobno działa na rozum i urodę. Jak dobrze, że naszym chłopakom taki orzech wcale nie jest potrzebny…. – o czym są święcie przekonani  Wychowawcy z placówki przy ul. Legionów.

Czytaj dalej

Bursa przy ul. Prusa jest…

 

DSCN4312

Wszystkie placówki  Bursy Miejskiej są coraz ładniejsze, ponieważ nieustannie zachodzą w nich pozytywne zmiany. Jednak nasza placówka przy ul. Prusa jest zdecydowanie najpiękniejsza.

Dyrekcja Bursy najpierw przeprowadziła w placówce kilka bardzo poważnych remontów, a teraz zaczęła się „kosmetyka” wnętrz. Pokoje wychowanków są coraz ładniejsze dzięki nowym meblom, a i korytarzom naszej placówki niczego nie brakuje. Do niedawna puste, długie, zimne przestrzenie stały się przyjazne i przytulne dzięki umiejętnemu i pomysłowemu zagospodarowaniu.

Na korytarzach stoją teraz kolorowe kanapy, stoliki, piękne lampy i okazałe kwiaty w tle.   Świetną ozdobę stanowi także rozkładany stolik z przezroczystymi, estetycznymi  krzesełkami.                                                                            Od razu widać, że Bursą zarządzają wspaniałe kobiety, które znają potrzeby młodzieży i mają doskonały gust.                                                                                                                                           Dziękujemy za takie warunki i wszystkie niespodzianki:)

DSCN4313 DSCN4311 DSCN4317 DSCN4315DSCN4326

 

 

DSCN4314