„Jesienna Zaduma” w Bursie przy ul. Legionów

Galeria

W tej galerii znajduje się 8 zdjęć.

Śpiew przy akompaniamencie gitar oraz recytacja utrzymanych w jesiennym klimacie wierszy były atrakcją wtorkowego wieczoru w placówce Bursy na ul. Legionów. Wychowankowie  wraz z wychowawcami Katarzyną Jurczyk-Zjawińską, Agatą Łącką, Przemkiem Świąciem i Panią Kierownik Beatą Rosą oddali się ,,Jesiennej zadumie”. Liryczny, romantyczny klimat … Czytaj dalej

Lekcja przestrogi

                 „Lekcja przestrogi”- co każdy powinien wiedzieć o przemocy.                                                                        

019 (1)                                                   018 (1)                                                                

             „Przemoc karmi się milczeniem”. Słowa te stanowiły motto pierwszych zajęć, które odbyły się  dn. 21.10.2014r.  w Bursie Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej  i zapoczątkowały przygotowany przez panią Anetę Lubczyńską cykl 5 spotkań  z młodzieżą pod nazwą „Lekcja przestrogi”. Wychowankowie zobaczyli film pt.”Oni” opowiadający o tym, do czego może doprowadzić niekontrolowana agresja, jak może nas uwikłać w różne złe sytuacje, mogące odcisnąć piętno na naszym dalszym życiu. Podczas dyskusji po projekcji filmu młodzież zapoznała się z różnymi obliczami przemocy, jej przyczynami i skutkami, a także metodami jej zapobiegania oraz konkretnymi przykładami działań, mającymi na celu pomoc osobom dotkniętych przemocą. Wychowankowie otrzymali informacje o działalności Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz wiedzę o procedurze interwencyjnej wobec przemocy domowej „Niebieska Karta”.

Czytaj dalej

Otrzęsiny 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERANadszedł wyczekiwany przez wszystkich dzień 16.10.2014r., kiedy to w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego 11a odbyły się „otrzęsiny” uczniów klas pierwszych. Nie chcieliśmy przyjmować do grona wychowanków Bursy  „kota w worku”, więc musieliśmy sprawdzić, czy pierwszaki sprostają przygotowanym zadaniom. Nasi podopieczni poddani zostali testowi wiedzy o Bursie oraz wzięli udział w konkurencjach wymagających sprytu, refleksu i zwinności. Nie zabrakło również zabawy z balonami i tańca z miotłą w rytm muzyki.

Czytaj dalej

Fotografie Klaudii Olczyk

W holu placówki Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej można podziwiać prace fotograficzne naszej wychowanki  Klaudii Olczyk.

IMG_6242Klaudia jest uczennicą I klasy Zespołu Szkół im.W. Reymonta  w Częstochowie. Interesuje się fotografią plenerową i właśnie z nią planuje związać swoją przyszłość. Mimo młodego wieku, ma już na koncie sporo osiągnięć. Prestiżowe czasopismo „Vogue” zamieściło zdjęcia jej autorstwa, co jest nie lada wyróżnieniem dla młodej artystki.

Gratulujemy naszej wychowance i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała Jolanta Mrozińska

Czytaj dalej