Spotkanie Młodzieżowej Rady Bursy

meeting-czarno-bialyZapraszam na spotkanie Młodzieżowej Rady Bursy, które odbędzie się 8 grudnia, w placówce przy ul. Jasnogórskiej  o godz. 17.00.

Proszę o udział w spotkaniu wszystkich członków MRB.

 

                                                                                                           Agata Noszczyk

Zaszufladkowano do kategorii MRB

Schronisko – azyl dla bezdomnych zwierząt

Po raz kolejny wychowankowie
z Bursy  przy ul. Jasnogórskiej, Legionów i Nowowiejskiego zaangażowali się w pomoc dla bezdomnych zwierząt i wsparli schronisko przy ul. Gilowej
w Częstochowie.
Koordynatorami  akcji pod hasłem „Pomagamy bezdomnym zwierzętom” byli wychowawcy:

– w placówce przy ul. Jasnogórskiej: p. A. Lubczyńska
– w placówce przy ul. Legionów: p. B. Siwek, A Łącka
– w placówce przy ul. Nowowiejskiego: p. J. Sajewska, p. M. Wagner
Ukoronowaniem akcji była wizyta w schronisku 23 listopada, podczas której przekazaliśmy zebrane artykuły dla czworonożnych podopiecznych.
Przywitał nas pracownik schroniska, oprowadził  po jego terenie oraz pokazał, w jakich warunkach żyją opuszczone  psiaki i kociaki.  Pani kierownik schroniska opowiedziała o funkcjonowaniu instytucji, o jej potrzebach i problemach. Dowiedzieliśmy się, jak działa opieka nad zwierzętami na terenie miasta, jak wygląda procedura adopcyjna i co należy zrobić, żeby zostać wolontariuszem.
Przekonaliśmy się, że jest to miejsce, w którym  nieważna jest rasa, rodowód ani wygląd, to miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Psiaki  z boksów  patrzyły na nas błagalnym wzrokiem, prosiły o pieszczoty, każdy pragnął bliskości człowieka. Widok ten wywołał smutek i wzruszenie.
Niektórzy wychowankowie zdecydowali, że spróbują swoich sił jako wolontariusze i będą opiekowali się zwierzętami.
Uświadomiliśmy sobie, ze zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także odpowiedzialność i obowiązek wobec żywej istoty.
Dziękujemy naszym wychowankom za ich dobrą wolę i chęć niesienia pomocy.
Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić świat niejednego zwierzaka.

Joanna Sajewska i Mariola Wagner

Czytaj dalej

Robimy kartki świąteczne – zajęcia plastyczne

20161122_091724Okres przedświątecznych przygotowań w Bursie przy
ul. Nowowiejskiego zaczęliśmy
od zrobienia kartek bożonarodzeniowych. Wychowankowie na zajęciach plastycznych mogli wykonać kartkę według własnego pomysłu. Wystarczyło trochę wyobraźni i powstały małe dzieła sztuki. Najładniejsze z nich wezmą udział w konkursie.
Własnoręcznie wykonane kartki to najsympatyczniejsze co można otrzymać przed świętami, są one pełne  ciepła i uroku, a ich wartość jest zupełnie inna niż tych kupionych w sklepie.

Ewa Mądrzyk i Joanna Sajewska Czytaj dalej