IV Piknik Integracyjny

 

               IV Piknik Integracyjny z nami!

27 września w placówce BM przy ul. Legionów spotkali się wychowankowie i wychowawcy z wszystkich placówek Bursy na tradycyjnym Pikniku Integracyjnym.

Imprezę zaszczyciła swoją obecnością pani Dyrektor Jolanta Kowalik, która w imieniu swoim i pani Dyrektor Marii Kowaleczko-Miedzińskiej rozpoczęła wspólną zabawę.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wychowankowie placówek otrzymali prezenty-niespodzianki  od Dyrekcji.

W tym roku były to stoły do bilarda.

Podczas zabawy swoje umiejętności i talenty mogli zaprezentować wychowankowie z każdej placówki. Były występy wokalne, muzyczne, kabaretowe, taneczne…..

Występowała Martyna Szymczak (ul. Jasnogórska), Kasia Gutka (ul. Nowowiejskiego), Karolina Mesjasz (ul. Prusa), Ada Barska (ul. Legionów).

Na skrzypcach zagrała Karolina Zygoń (ul. Legionów).

 

 

 

 

 

 

 

Wesoły i bardzo spontaniczny występ dali wychowankowie z ul. Nowowiejskiego, którzy na potrzeby pikniku powołali do życia zespół muzyczny, który mamy nadzieję, będzie kontynuował swoją działalność.

Wychowankowie z placówki przy ul. Jasnogórskiej przygotowali dla nowych kolegów i koleżanek przedstawienie kabaretowe pt. „Pierwszy dzień w Bursie”.

Nie zabrakło również zmagań sportowych na boisku.

Było więc przeciąganie liny- zwyciężyli chłopcy z ul. Jasnogórskiej, były wyścigi w workach (znowu I miejsce dla chłopaków z Jasnogórskiej).

 

Odbyły się zawody w celności strzału do celu (zwycięstwo dla drużyny z ul. Prusa) raz bieg z piłeczką( I miejsce dla drużyny z ul. Nowowiejskiego).

 

 

Ciekawą konkurencją okazały się zawody strażackie- tutaj najlepsi  okazali się wychowankowie z ul. Nowowiejskiego.

Na koniec zabawy wszyscy uczestnicy pikniku zostali zaproszeni do tańca „belgijki”. Zuzia Zatońska porwała do zabawy bardzo                                     dużą grupę młodzieży i wychowawców.

Na głodnych czekała kolacja i pyszne ciasta, dla spragnionych były napoje, a dla wszystkich uczestników pikniku – wspaniała atmosfera wspólnej zabawy.

Dziękujemy za to, że stworzyliście tę atmosferę, za uśmiech i zaangażowanie w zabawę.

I do zobaczenia za rok na V Pikniku Integracyjnym Bursy Miejskiej!

Agata Noszczyk

Klub Sympatyków Siatkówki

Jest kolejne zwycięstwo Juniorów Norwida!!!
27.09.2017 zespół na wyjeździe w Rybniku pokonuje tamtejszą drużynę 3:0. Pierwszy set to koncertowa gra częstochowskich juniorów. W drugim, niestety już tak kolorowo nie było i o wyniku musiała zadecydować gra na przewagi. W trzeciej partii juniorzy wrócili do swojej dobrej dyspozycji i postawili kropkę nad i.
Brawa dla siatkarzy EXACT SYSTEMS NORWID Cz-wa i życzmy powodzenia w dalszej części rozgrywek!
Wynik w poszczególnych setach (25:16,26:24,25:20)
A już dziś zapraszamy na kolejne mecze. W najbliższy weekend startuje seniorska siatkówka. 30 września I ligowcy Norwida rozegrają spotkanie na wyjeździe w Nysie, natomiast siatkarze  AZS-u jako gospodarz podejmą SMS Spałę. A jeśli chodzi o młodzieżową siatkówkę, to czeka juniorów Norwida intensywny tydzień. 4 października w hali przy ulicy Jasnogórskiej o godz.16:30 częstochowianie podejmą zespół z Ostrawy, a dzień później w rozgrywkach I ligi Śląska drużynę z Tarnowskich Gór.

Redakcja : Robert Giedrowicz

Zbigniew Dróbka