Bilard w Bursie na ul. Prusa

Galeria

W tej galerii znajduje się 7 zdjęć.

21 marca w Bursie przy ul. Prusa został rozegrany Turniej Bilardowy. Zawody były rozgrywane na nowym stole bilardowym, który podarowała nam Dyrekcja Bursy podczas Pikniku Integracyjnego we wrześniu minionego roku. Najlepszymi bilardzistami okazali się mieszkający w naszej placówce piłkarze. Zawody … Czytaj dalej

Zajęcia plastyczno-techniczne. Tulipan wykonany techniką origami

Dnia 22.03.2018 r. odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne „ Tulipan wykonany techniką origami.” Zajęcia obserwowały pani Dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska i pani Kierownik Renata Dudek. W zajęciach wzięli udział wychowankowie Bursy Miejskiej przy ul. Prusa.Wychowankowie zapoznali się z techniką origami i  jego rodzajami. Wykonali metodą origami kwiat tulipana, który nie tylko dobrze się prezentował, ale również i  pachniał. Wychowankowie na zakończenie zajęć wspólnie przygotowali kompozycję kwiatową. Na zajęciach panowała serdeczna atmosfera i twórczy zapał młodych artystów.

Beata Brożek

 

 

 

Konkurs świąteczny.

                                                         Rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejsze kartki wielkanocne, zrobione własnoręcznie przez naszych wychowanków.

Na konkurs wpłynęło bardzo wiele pięknych kartek świątecznych – w tym roku królował haft matematyczny.

Jak zwykle  rozstrzygnięcie konkursu było bardzo trudnym zadaniem, ponieważ każda kartka miała swój urok i w każdą włożono wiele pracy.

Po oddaniu głosów i podliczeniu punktów – jury przyznało trzy nagrody.

I miejsce zajęła wychowanka Małgorzata Bieda z placówki przy ul. Jasnogórskiej, której praca urzekła wszystkich delikatnością i precyzją wykonania.

II miejsce zajęła Patrycja Bzdak z placówki przy ul. Prusa.

 

 

 

 

 

 

 

III miejsce zajęła Klaudia Pawlikowska – również z placówki przy ul. Prusa.

Gratulujemy!

Agata Noszczyk

Zajęcia kulinarne przy ul. Jasnogórskiej

Przy ulicy Jasnogórskiej we wtorek 20 marca po raz kolejny odbyły się zajęcia kulinarne dla młodzieży prowadzone przez  p. Dorotę Kierat i i p.Grażynę Pydzińską.              Tym razem wychowankowie przygotowywali pożywne przystawki – nadziewane ogórki. Zajęcia rozpoczęły się informacjami na temat zdrowego żywienia i znaczenia witamin i minerałów dla naszego organizmu w okresie przejściowym  zima – wiosna.

Przygotowanie ogórkowych przysmaków nie było trudne. Ogórki zostały pokrojone na porcje. Następnie młodzież wykonała z twarogu, papryki, rzodkiewki, koperku, jogurtu i przypraw pyszny  farsz. Końcowym akcentem była dekoracja przekąsek. Nadziewane ogóreczki wyglądały apetycznie i znakomicie smakowały, o czym mieli okazję się przekonać dyżurujący wychowawcy, pani kucharka i młodzież z placówki.

Czytaj dalej

Rada Pedagogiczna

Uprzejmie informuję, że w dniu 27.03.2018r. o godz. 8:30 w BM przy ul. Prusa odbędzie się Rada Pedagogiczna. Obecność obowiązkowa.

sekretariat BM

Byliśmy na „Legionów”

Niedawno odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Bursę przy ul. Legionów. Spalając marzannę – pożegnaliśmy zimę i jednocześnie powitaliśmy nadchodzącą wiosnę. 

Po drodze widzieliśmy oznaki wiosny, pierwsze przebiśniegi w przydomowych ogródkach. 

Liczymy na ciepły wiatr i coraz więcej słonecznych dni.

Dziękujemy pani Joli Mielczarek i pani Basi Leś za fajną zabawę –

– dzieciaki z Dziupli wraz z p.Anią

Dzieci zauważyły, że Bursa wypiękniała i całkowicie zmieniła się nie do poznania (mimo że remont wciąż trwa).

Miejsca warte odwiedzin „INDONEZJA”

We wtorek 20 marca w ramach cyklu zajęć „Miejsca warte odwiedzin” wybraliśmy się z wychowankami w kolejne miejsce warte zobaczenia, a mianowicie odwiedziliśmy Indonezję. Niestety tylko wirtualnie. Gościem młodzieży była po raz kolejny znana częstochowska podróżniczka pani Ewa Ćwiklińska.  Tym razem opowiedziała nam o swojej wyprawie do Indonezji. Spora grupa naszych wychowanków z zainteresowaniem i skupieniem słuchała  o kolejnych etapach wędrówki i kolejnych ciekawych miejscach tego egzotycznego zakątka świata. Opowieści Pani Ewy ilustrowane były pokazem slajdów  dokumentujących wędrówkę. Z ciekawością obejrzeliśmy także pamiątki z podróży. Młodzież zadawała wiele pytań dotyczących zwłaszcza technicznej i logistycznej strony wyprawy – być może rosną nam nowi podróżnicy? Pani Ewa wyraziła chęć przyjścia na kolejne spotkania, bo było sporo chętnych do posłuchania o kolejnych wyprawach.

Zajęcia przygotowali wychowawcy:

Adam Michalak, Beata Jakóbczak

Czytaj dalej

Profilaktyka raka piersi

 

Tylko wczesna i trafna diagnoza, której nie można wykonać bez odpowiednich badań zwiększa szansę kobiet na uchronienie się przed złośliwymi nowotworami piersi. Niestety, statystki są przerażające i świadczą o tym,    że badania profilaktyczne wciąż są bagatelizowane. Tylko w Polsce co roku walkę z rakiem piersi przegrywa blisko 5 tysięcy kobiet. Dlatego też, w celu pogłębienia świadomości istnienia zagrożeń, zorganizowane zostało w Bursie przy ul.Jasnogórskiej spotkanie na temat profilaktyki nowotworowej.

Barbara Siwek

Mieszka u nas Mistrz!!!

Galeria

W tej galerii znajdują się 4 zdjęcia.

  Miło nam poinformować, że w Bursie przy ul. Prusa mamy pod swoją opieką Mistrza Polski Młodych Kelnerów. Patryk Pokorski jest uczniem IV klasy technikum gastronomicznego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie.  13 marca w … Czytaj dalej