Gry planszowe przy ul. Legionów

Dni robią się coraz chłodniejsze, wieczory coraz dłuższe… dlatego też w placówce przy ulicy Legionów wystartowały zajęcia cykliczne – gry planszowe i logiczne, które mogą być doskonałą alternatywą dla gier komputerowych – uczą przestrzegania reguł, wzmacniają naszą inwencję twórczą oraz więzi  między ludźmi.

Na pierwszy ogień poszła klasyczna gra towarzyska UNO, której zasady łatwo zrozumieć, ale znacznie trudniej się od niej oderwać…

Następne zajęcia wkrótce!

Czytaj dalej

„Jeszcze Polska nie zginęła …”

Galeria

W tej galerii znajduje się 7 zdjęć.

 Kultywując wychowanie patriotyczne,w tym wyjątkowym roku 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wychowankowie z placówki przy ul. B. Prusa przystąpili do rozwiązania  testu „Nasza Niepodległa”. Był to pierwszy etap konkursu, którego finał odbędzie się w placówce przy ul. Nowowiejskiego. Młodzież zmierzyła … Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione na mocy ustawy Karta Nauczyciela.  Upamiętnia ono powołanie w roku 1773  przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku święto przypadło w niedzielę, dlatego  uroczyste spotkanie pracowników pedagogicznych i administracji Bursy Miejskiej odbyło się 12 października. Gospodarzem tegorocznych obchodów  była placówka Bursy przy ul. Prusa. W pięknie przygotowanej świetlicy, gdzie królowały  stoły przykryte śnieżnymi obrusami i jesiennymi dekoracjami, zasiedli zaproszeni pracownicy. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Maria Kowaleczko- Miedzińska. Życzyła wszystkim wychowawcom i pracownikom zadowolenia z wykonywanej pracy i niegasnącej energii do dalszego działania. W spotkaniu brała udział również pani wicedyrektor Renata Dudek, panie kierownik: Barbara Leś, Aleksandra Politańska, Joanna Sajewska. Obecni pracownicy zostali wyróżnieni Nagrodami Dyrektora Bursy Miejskiej. Każdy osobiście odebrał dyplom i przyjął miłe słowa od pani dyrektor. Końcowym akcentem uroczystości był słodki poczęstunek oraz sympatyczne rozmowy w wesołej i pogodnej atmosferze.

 

Język polski – cyklicznie i przedmaturalnie

W dniu 17.10.20218 r. odbyły się w placówce przy                  ul. Jasnogórskiej cykliczne zajęcia z języka               polskiego dla uczniów klas maturalnych.

Wychowankowie rozmawiali z p. Ateną Wróbel o tym,           jak wygląda egzamin pisemny i ustny. Oglądali przykładowe arkusze egzaminacyjne.                    Zapoznali się również z tekstami matur ustnych i wspólnie kilka omówili. Wraz z wychowawcą wymieniali motywy występujące w ich ulubionych książkach, filmach i piosenkach, odkrywając, jak wiele    ich jest i jak ich znajomość może ułatwić analizę tekstu maturalnego. Następnie po przeanalizowaniu listy lektur zastanowili się wspólnie, które utwory powinny zostać powtórnie omówione.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali materiały do przeanalizowania na kolejne spotkanie, a chętni dodatkowo arkusze matur rozszerzonych.

Było ciekawie, miło i bardzo twórczo.

Czytaj dalej

„Nasza Niepodległa” – eliminacje w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Legionów

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć  tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. 100-lecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Kultywując tradycje patriotyczne wychowawcy Adam Michalak i Zbigniew Dróbka przeprowadzili  sprawdzian wiedzy o tamtych czasach. Młodzież zmierzyła się z pytaniami zawartymi w teście„ Nasza Niepodległa”. W zajęciach wzięło udział 11 wychowanków. Wszyscy otrzymali pamiątkowe długopisy oraz słodki upominek. Zwycięzcą  konkursu został Szymon, który otrzymał  tematyczną książkę, na drugim miejscu znalazł się Jakub, trzecie miejsce zajęły ex aequo Zuzanna, Marlena i Daria. Zwycięzcom życzymy powodzenia w konkursie międzyplacówkowym.

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej w placówce przy ul Legionów

         W tym roku, tak jak w ubiegłym, w placówce przy ul. Legionów zorganizowano święto Edukacji Narodowej. Młodzież, przy wsparciu wychowawców Joanny Porady i Zbigniewa Dróbki przekazała życzenia Dyrekcji, wychowawcom i wszystkim pracownikom naszej placówki. Były życzenia, kwiaty i słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy.

 

Październik „Miesiącem Świadomości Raka Piersi”

 

Październik od wielu lat nazywany jest „Miesiącem Świadomości Raka Piersi”. Ze statystyk wynika, że co ósma kobieta zachoruje w ciągu swojego życia na raka piersi, jest     to bowiem najczęstszy nowotwór, na który chorują kobiety, w dodatku dotyka on coraz młodsze osoby. Dlatego tak ważne jest, aby  uświadamiać dziewczętom, jak ważne jest samobadanie piersi oraz wykonywanie badań diagnostycznych, które pozwalają wykryć zmiany na wczesnym etapie choroby nowotworowej, gdy szanse na wyleczenie są bardzo duże.

17 października w placówce BM przy ul. Jasnogórskiej odbyły się zajęcia profilaktyczne, których celem było pogłębienie świadomości naszych wychowanków (nie tylko dziewcząt) na temat tej  groźnej choroby. W zajęciach, które prowadziły panie Aleksandra Politańska i Barbara Siwek, wzięli udział wychowankowie z placówek BM przy ul. Jasnogórskiej i ul. Nowowiejskiego.

 

Czytaj dalej

Zaproszenie

7. 11. 2018 r. o godz. 17.00 w placówce
przy ul. Nowowiejskiego odbędzie się
Finał Konkursu Wiedzy o Niepodległej.

Zapraszamy 3-osobowe ekipy
z poszczególnych placówek wyłonione
w konkursach eliminacyjnych.
Na wszystkich uczestników czekają
nagrody niespodzianki.
Serdecznie zapraszamy!

Dzień Edukacji Narodowej przy ul. Jasnogórskiej

Tradycją w naszej placówce stało się organizowanie uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej, tak więc      i w tym roku młodzież z pomocą wychowawczyń: Doroty Kierat i        Anety Lubczyńskiej przygotowała specjalną oprawę tego dnia.  Uroczystość przybrała formę koncertu życzeń. Pani kierownik i każda wychowawczyni zostały obdarowane wierszowanymi życzeniami, piękną różą i ulubionym utworem muzycznym.  Wszyscy uczestnicy spotkania delektowali się ciastem, eklerkami i ptysiami z bitą śmietanką. Było bardzo miło, serdecznie, wesoło, a w dodatku jak pysznie.

Czytaj dalej