Klub Sympatyków Piłki Siatkowej

To był bardzo pracowity weekend dla zawodników AZS 2020, jak i dla drużyny kadetów KS Norwid Częstochowa. Drużyna AZS 2020 Częstochowa w sobotę rozegrała dwa spotkania – niestety oba zakończyły się porażkami.
W II lidze AZS uległ zespołowi KPS Słupca, a w drugim sobotnim meczu I ligi śląskiej nasi wychowankowie
w barwach AZS 2020 Częstochowa ulegli również 3:0 kolegom z zespołu KS Płomień Przystajń. Warto dodać,
że w drużynie przeciwników występowali również byli mieszkańcy Bursy Miejskiej przy ul. Legionów. Dużo lepiej spisali się nasi kadeci z KS Norwid Częstochowa, którzy w trzydniowym turnieju w ramach rozgrywek 1/4 finałów mistrzostw Śląska wygrali swoje kolejne trzy spotkania i do dalszych rozgrywek awansowali z pierwszego miejsca. Miłym akcentem tych rozgrywek był liczny doping zgromadzonej  w halach publiczności w osobach kolegów, koleżanek, a także rodziców naszych wychowanków, a wszystko to możemy obejrzeć w fotorelacji wychowawcy
z Bursy Miejskiej pana Adama 🙂

Czytaj dalej

Częstochowa naszym miastem

W dniu 16.01.2019r. w Bursie
przy ul. Jasnogórskiej odbyły
się eliminacje do Międzyplacówkowego Konkursu Wiedzy o Częstochowie. Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące naszego miasta. Młodzież wykazała się dużą wiedzą, podając właściwe odpowiedzi na zdecydowaną większość pytań.
Przy okazji wychowankowie mieli możliwość pogłębienia swoich wiadomości na temat miejscowości, w której się uczą. Pierwsze miejsce zajął Piotr, drugie Ewelina, a trzecie Martyna. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodycze.

Organizatorki: G. Pydzińska, A. Wróbel

Konkurs Wiedzy o Częstochowie

W dniu 16 stycznia 2019 r. w naszej placówce przeprowadziliśmy eliminacje do                                        IV Międzyplacówkowego Konkursu                       Wiedzy o Częstochowie. W eliminacjach wzięło udział  12 wychowanków. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami      w formie testu oraz prezentacji multimedialnej,             dzięki czemu pogłębili swoją wiedzę o naszym mieście. Trzy pierwsze miejsca zdobyli: Jakub, Weronika i Emilka. Dwoje z nich będzie reprezentować naszą placówkę w finałowym konkursie                23 stycznia. Życzymy powodzenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne upominki, a zwycięzcy słodkie nagrody. Mikołajowi, dziękujemy za pomoc                      w przeprowadzeniu konkursu, nad prawidłowym przebiegiem czuwali: Adam Michalak    i Zbigniew Dróbka.

Czytaj dalej

Zimowe śpiewanie przy ul. Jasnogórskiej

Wprawdzie święta już za nami, jednak ten wyjątkowy, magiczny czas chcemy przedłużać i trwać w nim nadal. Temu miał służyć wieczór kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce zimowej zorganizowany 15 stycznia w placówce BM przy ul. Jasnogórskiej. Klimat stworzyli uczestnicy, świąteczne stroiki, pyszne ciasta, ciepło świec i zimowych lampionów, ale również widok padającego za oknami śniegu. Wszyscy uczestnicy ujawnili zdolności wokalne,
a Mateusz niezawodnie wsparł nas grą na gitarze i pianinie.                                                                         Za ten piękny, pełen ciepła i magii wieczór dziękują wszystkim uczestnikom organizatorki spotkania: D. Kierat i A. Lubczyńska.

Czytaj dalej

IV Spotkanie MRB

Serdecznie zapraszam przedstawicieli z każdej placówki Bursy Miejskiej na spotkanie MRB. Spotkanie  odbędzie się 17 stycznia (czwartek) w placówce przy ul. Prusa 20 o godz. 17.00. Zapraszam.

Justyna Klejny – Czubak

Zajęcia z cyklu ”Trening pamięci”

Mapy myśli to jedno z narzędzi wykorzystywanych w innowacyjnym nauczaniu. Polega to na szczegółowym sposobie notowania za pomocą kolorów znaków, symboli, obrazów, linii.
Dzięki tej metodzie zwiększa się poziom  zapamiętywanych treści, pobudza intuicję oraz pracę obu półkul mózgowych. Odpowiednie przygotowanie mapy myśli stanowi materiał do powtórek, ułatwia przygotowanie do sprawdzianów i ustnych wypowiedzi.

Na zajęciach cyklicznych odbywających się w placówce Bursy przy ul. Nowowiejskiego, młodzież wykonuje mapy myśli dotyczące ulubionych tematów, zainteresowań, planów, pasji. Umiejętności takie jak efektywna nauka, skuteczne planowanie, wyznaczanie celów, zarządzanie czasem, zdolność konstruktywnego rozwiązywania problemów, komunikatywność stały się niezbędnym elementem naszego życia. Mapy myśli doskonale nadają się do rozwinięcia tych wszystkich umiejętności, a młodzież chętnie uczestniczy w zajęciach.

S. Błaszczyk, B. Siwek

Zaproszenie na IV Międzyplacówkowy Konkurs Wiedzy o Częstochowie

Wychowanków zainteresowanych dziejami
i dniem współczesnym naszego miasta zapraszamy do udziału
IV Międzyplacówkowym Konkursie
Wiedzy 
o Częstochowie.
Wychowawców prosimy o wyłonienie
w eliminacjach dwóch przedstawicieli
z każdej placówki, którzy staną do walki w finale konkursu w dniu  23 stycznia
o godz. 17.00 w placówce przy  ul. Nowowiejskiego.

W finale uczestnicy zmierzą się z zadaniami w formie quizu oraz prezentacji multimedialnych. Będzie trochę o historii Częstochowy, ale znacznie więcej o współczesności i codziennym życiu miasta, którego częścią – na kilka lat –
stają się także nasi wychowankowie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do udziału w eliminacjach wszystkich odważnych i zainteresowanych naszym miastem wychowanków. I życzymy im sukcesów!

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Trzepizur i Mariola Wagner

Kalendarium – Styczeń 2018

Bardzo serdecznie witamy w 2019 roku!

Życzymy, abyśmy wszyscy potrafili pięknie wykorzystać dany nam czas
oraz wzajemnej życzliwości i szczęścia na co dzień.

Wszystkim styczniowym jubilatom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.

Skład redakcyjny wraz z opiekunem