A matura tuż za rogiem….

I dlatego Ci wychowankowie, którzy pamiętają o tym fakcie spotkali się na pierwszych zajęciach poświęconych maturze z języka polskiego. Ustalono tematykę i harmonogram spotkań. Młodzież zapoznała się z przykładowymi  egzemplarzami arkuszy maturalnych i repetytoriami. Przed nami omówienie zasad egzaminu ustnego,  lektury i motywy, motywy, motywy…

Atena Wróbel

Florystyczna Pasja…

W placówce Bursy Miejskiej
przy ul. Jasnogórskiej odbyła
się inauguracja zajęć koła florystycznego, na które pani Magdalena Szydłowska zaprasza wszystkich pasjonatów oraz miłośników kwiatów.                  .
Na zajęciach organizacyjnych został ustalony harmonogram
oraz tematyka zajęć .
Uczestnicy zapoznali
się z materiałem florystycznym niezbędnym do pracy przy kwiatach oraz różnorodnych dekoracjach .Tematem kolejnych zajęć będą „Choinkowe  wariacje”.  Zapraszamy .

Czytaj dalej

Gry planszowe alternatywą gier komputerowych.

W placówce przy ulicy Jasnogórskiej odbyła
się inauguracja zajęć cyklicznych „Gramy w gry planszowe”. Młodzież spotkała się w świetlicy i to będzie w tym roku szkolnym miejsce spotkań miłośników tego rodzaju rozrywek i rozgrywek. Uczestnicy zajęć wybierali dla siebie gry spośród kilkunastu wystawionych tytułów.

Zajęcia  odbywać się będą przez cały rok. Zapraszam!!!

Wychowawczyni G. Pydzińska.

Czytaj dalej

KLUB SYMPATYKÓW PIŁKI SIATKOWEJ

Wczoraj odwiedziliśmy z aparatem naszych najstarszych siatkarzy grających w rozgrywkach I ligi. Pod siatką spotkali się nasi byli wychowankowie: Damian, Sebastian, Kamil
i Jarek. Po zaciętym spotkaniu zwyciężyła drużyna
w barwach której występował nasz były wychowanek Jarosław Mucha. W czasie meczu została zlicytowana koszulka z autografem Mateusza Bieńka – reprezentanta polskiej  siatkówki, dochód z licytacji został przeznaczony na rehabilitacje Kamila który mieszkał w naszej Bursie przez ostatnie 3 lata i reprezentował barwy Norwida. Jak zwykle na meczach pierwszej ligi pojawiło się wielu naszych obecnych wychowanków i wychowanek którzy jak zawsze gorąco kibicowali swoim starszym kolegom. Poniżej kilka fotek z tego spotkania autorstwa wychowawcy Adama.

Czytaj dalej

Wykwintny „Olivier”

Inauguracja cyklicznych zajęć kulinarnych w Bursie Miejskiej przy Legionów (09.10.2019r) miała  w tym roku szczególny charakter. W celu integracji grupa nowo przybyłych dziewcząt z Ukrainy zaproponowała spotkanie przy biesiadnym stole. Bardzo popularna sałatka „Olivier”, powszechnie znana, ale dość wykwintna i podawana przy większych okazjach towarzyskich i świątecznych, zagościła również na naszym stole. Miłym zaskoczeniem była niezwykła sprawność i zapał młodych kucharek. Dziewczęta poczuły się gospodyniami wieczoru, same potrafiły zorganizować pracę
i podzielić obowiązki. Zaangażowanie, znajomość przepisu, koleżeńska współpraca  – zwróciły naszą uwagę: jedna układała serwetki, druga wycierała rant salaterki, trzecia donosiła krzesła dla gości – prawdziwe przyjęcie jak w domu.  Najbardziej wzruszające – zaproszenie do stołu i poczęstowanie wszystkich wychowawców. Na tym nie koniec. Dumne ze swojego dzieła  pragnęły się podzielić radością ze znajomymi i rodzinami na Instagramie. Notabene sałatka była pyszna. Dziewczęta obmyślają następne rarytasy.

Reporterski skrót ze spotkania zamieszczamy na zdjęciach poniżej.

Zajęcia przygotowały: Jolanta Mielczarek i Sylwia Błaszczyk.

Czytaj dalej