Drodzy rodzice !

           W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, prosimy o niewysyłanie do Bursy Miejskiej dzieci przeziębionych lub chorych.

        Częściej rozmawiajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny.

                      Pamiętajmy, profilaktyka może pomóc każdemu !

 

Dyrekcja Bursy Miejskiej

Zgadnij o co chodzi…

W czwartek 20 lutego w ramach zajęć cyklicznych Klubu Bystrzaka zmierzyliśmy się z grą „Alias”. Zaprosiliśmy do udziału w niej naszych ukraińskich wychowanków, by sprawdzili  jak dobra jest już ich znajomość języka polskiego. Podzieleni na dwie drużyny odgadywali słowa, naprowadzając na nie zgadujących podając ich synonimy. Bywało czasem zabawnie, gdy w trakcie podpowiadania okazywało się, że nie do końca zrozumieli sens słowa, ale ogólnie rzecz biorąc radzili sobie wspaniale. Wychowawcy mieli dodatkową satysfakcję, że udało im się „oderwać” wychowanków od komputerów i przedstawić im alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Zajęcia im się spodobały i mamy nadzieję, że będą częstszymi gośćmi „Klubu Bystrzaka”.                Zajęcia przygotowały p. Beata i p. Małgorzata

„Jaka To Melodia”

Powoli staje się tradycją, że tuż przed Świętem Kobiet odbywa się w placówce przy ul. Legionów konkurs      „Jaka to melodia”. W tym roku w konkursie brało udział pięć dwuosobowych drużyn, których zadaniem było zmierzyć się z serią 11 pytań i zadań polegających na odgadnięciu / w kilku kategoriach/ tytułów piosenek, nazw zespołów, nazwisk wokalistów oraz dalszego ciągu tekstu utworu. Niby proste, ale….  no właśnie to „ale” sprawiało kłopoty – niby znany utwór i „no przecież ja to znam” ale „ kurczę jaki to był tytuł”. Odgadnięcie piosenki kończyło się często chóralnym odśpiewaniem chociaż jego fragmentu. Zwycięska drużyna  to Kasia i Julka, wicemistrzostwo zdobyły Kasia i Kasandra            a trzecie miejsce Zuzia i Wanesa. Wszyscy uczestnicy, kibice i wychowawcy, którzy przygotowali Konkurs czyli p. Adam, p. Beata i p. Małgorzata bawili się znakomicie.    Na koniec, jako przedsmak kolejnych zajęć z okazji Dnia Kobiet czyli Karaoke wypróbowaliśmy swoje talenty wokalne i całą placówka usłyszała, że „przez twe oczy zielone oszalałem”.                                                                                                              Ach, cóż to się będzie działo za dwa tygodnie na Karaoke!

Czytaj dalej

Hejt – czym jest i jak na niego reagować.

  W placówce przy ul Jasnogórskiej odbyły się zajęcia prowadzone przez wychowawczynie
Grażynę Pydzińską oraz Magdalenę Szydłowską,  poruszały bardzo ważną tematykę dzisiejszych czasów a mianowicie hejt w Internecie. Sieć daje złudne poczucie anonimowości . Wiele osób nie ma świadomości, że umieszczając zdjęcia lub pisząc krzywdzące, obrażające komentarze w Internecie  mogą ponieść surowe konsekwencje. Wszystkie te zachowania w wirtualnym świecie jak np. obrażanie kogoś czy wyśmiewanie mają swój skutek – zarówno dla ofiary , jak i hejtera.
Są to konsekwencje psychiczne, ale też prawne.  Ważne jest , by pamiętać, że hejter nie jest partnerem do dyskusji. Dlatego w niektórych sytuacjach nie należy reagować na złośliwe komentarze, chyba że odnoszą się do grożenia komuś , wówczas nie można zostać obojętnym i należy zgłosić takie wypowiedzi do moderatora strony lub na policję. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w dyskusji podzielili się swoimi uwagami oraz odczuciami. Wszyscy  wspólnie stworzyliśmy katalog zasad antyhejtowych.

Czytaj dalej

Konkurs świąteczny

Przed nami Święta Wielkanocne. Zapraszamy wychowanków do udziału w konkursie na najładniejszą kartkę wielkanocną.Arcydzieła mogą być wykonane dowolną techniką.

Prosimy nie zamieszczać życzeń. Do pracy należy załączyć dane autora ( na dodatkowej karteczce: imię i nazwisko oraz adres placówki )

Prace należy składać do 12 III br w placówce przy ul. Prusa – osobiście, poprzez kierowników, wychowawców lub pedagoga. Przewidziane są nagrody.

Zapraszają Dyrektor Bursy Miejskiej p. Maria Kowaleczko-Miedzińska oraz pedagog Anna Dudzik-Orman

foto źródło: Philipp Kleindienst/Pixabay

Piłkarzyki- najlepsze pary chłopców z Bursy przy ul. Prusa.

Galeria

W tej galerii znajduje się 10 zdjęć.

    24 lutego został rozegrany Turniej o Mistrzostwo Bursy w,, pilkarzyki’” w kategorii chłopców.  Wychowankowie dobrali się wcześniej w pary, które rywalizowały ze sobą. Faza wstępna konkursu pozwoliła na wyłonienie trzech najlepszych drużyn, które rozegrały między sobą turniej finałowy. … Czytaj dalej

Uwaga !!!

Informujemy , że od dnia 24.02.2020r. w zastępstwie za Panią Justynę  Klejny – Czubak obowiązki pedagoga w Bursie Miejskiej będzie sprawowała Pani Anna  Dudzik – Orman.

Hierarchia wartości.

W dniu 18 lutego wychowankowie z placówki przy ul. Legionów brali udział w zajęciach na temat tego co jest w życiu cenne i ważne.

Podczas tego spotkania każdy wychowanek miał za zadanie stworzenia listy hierarchii wartości, które według niego są najważniejsze.

Okazało się, że nie sława i majątek ma dla naszej młodzieży największą wartość. To co jest najwyżej cenione to rodzina, miłość i zdrowie.

Agata Noszczyk

Czytaj dalej