Dziewczynki ( i chłopcy ) z zapałkami

W ramach odetchnięcia na  od nauki, wychowankowie z ul. Legionów zmierzyli się z zapałczanymi łamigłówkami. Takie zajęcia to najlepszy sposób,by mile spędzić czas, a przy okazji zapewnić aktywność szarym komórkom. Niektóre z zadań były  bardzo proste i nie sprawiły żadnych problemów,  inne wymagały mocnego kombinowania. Ale wychowankowie poradzili sobie i z takimi.  Czytaj dalej

Sałatki – kolorowe i bardzo zdrowe

Zimą przychodzi nam borykać się
z brakiem smacznych warzyw
i owoców, na szczęście mamy dostęp do różnorodnych innych produktów,
z których możemy przyrządzić pożywne, zdrowe i smaczne sałatki.

Z tym zadaniem zmierzyli się wychowankowie z placówki przy ul. Prusa podczas kolejnych zajęć kulinarnych,
które miały miejsce w środę 5 lutego.

Uczestnicy poznali tajniki wykonania dwu rodzajów sałatek: jednej na bazie szynki szwarzwaldzkiej i rukoli, posypanej smakowitym uprażonym lekko słonecznikiem,
i drugiej – z filetem z kurczaka, pomidorkami koktajlowymi i sałatą rzymską.
Ta z kolei podana została z grzankami i polana sosem czosnkowym.

Zajęcia zakończyły się jak zawsze wspólną degustacją. Wszyscy podziwiali efekty swojej pracy, zarówno te wizualne, jak i smakowe. Dostarczyliśmy naszym organizmom dużą porcję wartości odżywczych, spędzając zarazem mile i przyjemnie ten wspólny czas.

  Mariola Wagner, Małgorzata Trzepizur

Czytaj dalej

ELIMINACJE KONKURSU WIEDZY O CZĘSTOCHOWIE – UL. PRUSA

Dnia 05.02.2020 w Bursie Miejskiej przy ul Prusa odbyły się eliminacje do ,, Konkursu Wiedzy  o Częstochowie”. Walka wśród uczestników była wyrównana i organizatorom tych eliminacji było niezmiernie trudno wyłonić zwycięzców. Na podium stanęli i zajęli :

I miejsce –Rafał S.

II miejsce –Natalia P.

III miejsce- Paweł R.

Gratulujemy zwycięzcom, trzymamy za nich kciuki podczas udziału w ,, Czytaj dalej

Klub Sympatyków Piłki Siatkowej

Po juniorach przyszedł czas na kadetów, którzy również byli gospodarzami turnieju półfinałowego o mistrzostwo śląską w piłce siatkowej. Nasi młodzi wychowankowie grający w barwach AZS 2020, również po trzech dniach rozgrywek, wygrali swoje mecze i zajęli pierwsze miejsce i tak samo jak starsi koledzy będą walczyć o tytuł Mistrza Ślaska w kategorii kadet. Jak w poprzednich meczach hala sportowa przy IV LO im. H. Sienkiewicza wypełniona była w całości przez wiernych kibiców, wśród których pojawili się rodzice oraz koleżanki i koledzy z Bursy Miejskiej. Poniżej fotorelacja z ostatniego meczu rozgrywek autorstwa wychowawcy Adama.

Czytaj dalej

TURNIEJ „1 z 10”.

Dnia 04.02 2020 r. w Bursie przy ul. Legionów odbył się Turniej 1 z 10. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy wychowanków z różnych dziedzin życia, nauki i techniki oraz propagowanie zdrowej rywalizacji. Turniej, podobnie jak telewizyjny, był podzielony na trzy etapy. Każdy z etapów wyłaniał najlepszych zawodników. Zwyciężyła Karolina w rywalizacji z Kamilą i Konradem. Pomimo trudnych zagadnień i zaciętej walki, wieczór spędziliśmy miło i sympatycznie.
Zwycięzcom gratulujemy.
Katarzyna Jurczyk-Zjawińska i Zbigniew Dróbka
Czytaj dalej