Gala Talentów Bursy Miejskiej

DSCF1766
25 marca w placówce Bursy przy ulicy Kościuszki odbyła się uroczysta gala, na której zaprezentowała się utalentowana młodzież naszej Bursy.
Nasza galę uświetniły swoją obecnością pani dyrektor Maria Kowaleczko – Miedzińska, pani kierownik Aleksandra Politańska, pani kierownik Beata Rosa, pani pedagog Justyna Klejny oraz wychowawczynie: pani Agata Łącka – Aleksandrowicz i pani Ewa Iskra.
DSCF1755O swoich zainteresowaniach i pasjach opowiedzieli nam chłopcy z placówki przy ul. Legionów.
Paweł Staniszewski zaprezentował swój profesjonalny strój do jazdy na żużlu i opowiedział o swojej fascynacji tym sportem.
Rafał Pawlak i Kuba Olszewski opowiedzieli o miłości do siatkówki i wielu emocjach związanych z uprawianiem tej dyscypliny sportu.
O swojej fascynacji sportem, tym razem piłka nożną powiedzieli nam nasi młodsi koledzy: Miłosz Szymczak i Michał Górecki. Chłopcy zaprezentowali swoje umiejętności żonglerki piłką i zdradzili swoje marzenia i plany związane z tym sportem.

Swój talent muzyczny przedstawiły śpiewająco Julia Furgalska,  Małgosia Korzekwa i Joanna Herczyńska.
DSCF1774Dziewczyny: Patrycja Wójcik i Patrycja Płatek przy akompaniamencie naszego zdolnego gitarzysty Marcina Sterczewskiego, wykonały utwór „Babę zesłał Bóg”.
Umiejętności muzyczne, doskonalone przez wiele lat zaprezentowali: Sylwia Gorzędowska – flet i Marek Grabarek- klarnet.
Laureatki I Konkursu Recytatorskiego – Ola Grabowska i Wiktoria Zarębska swoimi wspaniałymi interpretacjami wierszy potwierdziły swój aktorski talent. Należy dodać, że Wiktoria posiada również zdolności plastyczne – jej prace mogliśmy podziwiać podczas gali.
DSCF1763Nie wszyscy wiedzą, że są w naszym gronie osoby wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka . Taką osoba jest Wiktoria Krzak, która bezinteresownie pomaga ludziom niepełnosprawnym.
Wiktoria próbuje również swoich sił w radiu, prowadząc wraz z redaktorami radia „Fiat” audycje poświęconą problemom tych ludzi. Oprócz tego interesuje się fotografią – jej prace również mogliśmy podziwiać na gali.
Podczas całej uroczystości mogliśmy podziwiać piękne prace plastyczne i fotograficzne naszych koleżanek: Marty Węzik, Wiktorii Zarębskiej, Katarzyny Rosińskiej, Wiktorii Sułkiewicz, Klaudii Olczyk i Wiktorii Krzak.
Na zakończenie naszej uroczystości Pani dyrektor Maria Kowaleczko- Miedzińska wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom gali ich talentów i pasji oraz życzymy wielu sukcesów. Wszystkim tym, którzy poszukują pasji życzymy, aby jak najszybciej ją odnaleźli i byli po prostu szczęśliwi – bo Twoja pasja to Twoje życie.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu gali paniom: Anecie Lubczyńskiej i Jolancie Mrozińskiej z placówki przy ulicy Jasnogórskie , a gościom za przybycie i stworzenie miłej, serdecznej atmosfery.