Poznaj Wiki – najmłodszą wychowankę Bursy przy ul. Kościuszki

DSC00289Przedstawiamy najmłodszą mieszkankę Bursy przy ul. Kościuszki- Wiktorię Adamek. Niezwykle miła, skromna, koleżeńska, a do tego jeszcze utalentowana sportsmenka. Wiki jest uczennicą III klasy V Gimnazjum w Częstochowie. W tak młodym wieku może się już szczycić niezwykłymi dokonaniami.
W III klasie szkoły podstawowej zainteresowała się grą w badmintona. Niewinna zabawa, do której nakłonił ją sąsiad, zaprowadziła Wiki na sportowe podium. Gdy okazało się, że nastolatka nie może dalej kontynuować kariery sportowej w swoim mieście, zdecydowała się na przyjazd do Częstochowy. Od dwóch lat  Wiktoria współpracuje z trenerem Tadeuszem Brzozowskim, którego mieliśmy przyjemność poznać.DSC00270 Największym – do tej pory- osiągnięciem Wiktorii było powołanie na Mistrzostwa Europy rozgrywane w Szwajcarii. Oprócz tego Wiki jest multimedalistką Mistrzostw Polski i zawodniczką Kadry Narodowej. Teraz walczy o miejsce w składzie na najbliższe Mistrzostwa Europy w 2016 roku w polskim Lubinie.
20 kwietnia, pod opieką wychowawczyni Jolanty Mielczarek, na zaproszenie Wiktorii i jej trenera , kibicowaliśmy naszej koleżance w czasie treningu w Hali „Polonia”. Obserwowaliśmy też zmagania młodych sportowców, zaledwie kilkuletnich. Dzieci reprezentowały wysoki poziom, trudno byłoby nam im dorównać. Sport wyczynowy wymaga wielu poświęceń. Mieliśmy możliwość zapoznać się z profesjonalnym sprzętem do gry w badmintona. Wszystko to było dla nas nowością.
Wiktorio, życzymy Ci dalszych wyczynów i wielkiego triumfu.

Redaktorki: Klaudia Kowalik i Martyna Bladziak