Młodzież z prezentami dla bezdomnych zwierząt

20160104_173353Często mówi się o przyjaźni ludzi i zwierząt. Dla wielu osób zwierzę jest członkiem rodziny, wielką lekcją odpowiedzialności. Są też jednak  tacy, którzy dla zachcianki kupują zwierzątko małe, bezbronne,               a gdy dorośnie, stwierdzają,  że nie jest im już potrzebne.                        Dla zwierzaka takie porzucenie  jest bardzo bolesnym doświadczeniem – przeżywają to i często stają się nieufne wobec ludzi.

Ucząc odpowiedniego podejścia do zwierząt, odpowiedzialności za drugą istotę żyjącą pośród nas i likwidując znieczulicę na poczynania innych, można mieć nadzieję, że w przyszłości miejsca takie jak schroniska nie będą potrzebne, a przynajmniej zmniejszy się liczba ich mieszkańców.

Schronisko – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

W dniu 21 grudnia 2015 młodzież z placówki Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej pod opieką wychowawczyni Jolanty Mrozińskiej udała się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, aby przekazać zebrane dary. Zebraliśmy ponad 40 kg karmy, koce, zabawki itp.

Ta wizyta to znakomity przykład, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w młodych ludziach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęście i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. Trzeba uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

20151221_200012