Dzień Szkoły w Zespole Szkół Specjalnych nr 45

linaKolejny raz młodzież z Bursy Miejskiej wraz z wychowawcą została zaproszona na uroczystość z okazji Dnia Szkoły w Zespole Szkół Specjalnych nr 45.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów, podczas której w sympatyczny i wesoły sposób dzieci przedstawiły sylwetki swoich nauczycieli i pracowników szkoły.

W zabawę włączyli się również rodzice dzieci, którzy w zabawny sposób zaprezentowali interpretację wiersza „Leń”.

Część artystyczna zakończyła się układem tanecznym do piosenki „Gangnam style”.

Druga część uroczystości miała charakter sportowy – odbywała się w plenerze, czyli na placu szkolnym.

Pogoda dopisała – w promieniach słońca, pod drzewami, rozstawiono stoliki, namioty oraz scenę dla zespołu, który przygrywał do tańca.

Nasze wychowanki bawiły się wraz z uczniami szkoły – uczestniczyły w konkurencjach sportowych, pomagały w przebiegu zabawy, tańczyły i opiekowały się dziećmi.

Na wszystkich uczestników zabawy czekał pyszny poczęstunek – przygotowany przez rodziców i nauczycieli – różne rodzaje ciast, napoje oraz kiełbaski z grilla.

Dyrekcja szkoły serdecznie podziękowała za przybycie i pomoc naszym wychowankom: Julii Slachcic, Lenie Sobalak, Julicie Giermali, Karolinie Soja i Ani Jeż.

Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem radości i spontanicznej zabawy uczniów szkoły oraz wielkiego zaangażowania w uroczystość ze strony nauczycieli i rodziców.

Ja również dziękuję za udział i serce dziewcząt z Bursy przy ul. Legionów, które – jak zawsze – wykazały się empatią i serdecznością w stosunku do dzieci i młodzieży ze szkoły specjalnej.

Agata Noszczyk