V Piknik Wiosenny

 

20 maja 2017r. już po raz piąty odbył się Piknik Wiosenny zorganizowany przez Bursę Miejską oraz Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka  w Częstochowie.

Piknik swoim patronatem objął Pan Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy.

Na naszym Pikniku nie zabrakło  znamienitych gości w osobach:

Pana Krzysztofa Matyjaszczyka – Prezydenta  Miasta Częstochowy

Pana Jarosława Marszałka – Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy

Pana Adriana Starońka – Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej UM Częstochowy

Pani Małgorzaty Mruszczyk – Dyrektora MOPS

Pana Dariusza Atłasika – Komendanta  Miejskiego Policji w Częstochowie

Pana Dariusza Kapinosa – Radnego  Miasta Częstochowy

Pana Grzegorza Kozery – Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego

Pana gen. Tadeusza Budzika – emerytowanego KGP

Pana Jacka Pluty – Komendanta VI Komisariatu Policji

Pana Mieczysława Lejmana – współzałożyciela TKOPD

Pana Tomasza Zawadzkiego – Kierownika VI Oddziału Eksploatacji ZGM „TBS” przy ul. Łukasińskiego

Nie zabrakło również przedstawicieli  zaprzyjaźnionych szkół i klubów sportowych:

Pana Krzysztofa Wachowiaka – Dyrektora IX LO im. C.K. Norwida oraz Prezesa KS Norwid

Pani Małgorzaty Kaim – Dyrektora I LO im. J. Słowackiego

Pana Dariusza Zająca – Dyrektora  ZSPM i R. im. S. Reymonta

Pani Barbary Jura – Dyrektora  ZSP nr 3

Pana Stanisława Gościniaka – utytułowanego siatkarza, trenera w Klubie KS Norwid

– oraz przedstawicieli  zawiązków zawodowych: Pani Doroty Kaczmarek – Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ Solidarność” i Pana Grzegorza Sikory – Prezesa Oddział ZNP w Częstochowie

– pracowników służb mundurowych i  medycznych.

W tym roku nie zabrakło również ludzi o wielkim sercu, którzy wsparli naszą imprezę. Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy bezinteresownie pomogli nam w organizacji Pikniku. Dziękujemy mieszkańcom Rakowa, którzy pod kierunkiem pani Ewy Pietralik pomogli przygotować teren, na którym odbywał się Piknik.

Impreza rozpoczęła się występem Orkiestry Dętej z IX LO im. C.K. Norwida pod kierunkiem pana kapelmistrza Marka Piątka.

Po występie orkiestry Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z Panią Dyrektor Bursy Miejskiej  Marią Kowaleczko-Miedzińską, Panem Mieczysławem Lejmanem, Panem Dariuszem Zającem, Panią Małgorzatą Mruszczyk, Panem Dariuszem Kapinosem, Panią Ewą Pietralik uroczyście otworzyli jubileuszowy V Piknik Wiosenny na Rakowie.

W tym roku wielką niespodziankę przygotował dla wszystkich  Muniek Staszczyk – lider zespoły T.Love pochodzący z Rakowa. Za pośrednictwem internetu  przesłał wszystkim uczestnikom Pikniku życzenia dobrej zabawy i dał impuls do wesołego świętowania tego wydarzenia.

Przygotowaliśmy w tym roku wiele atrakcji, głównie dla dzieci. Wychowawcy i młodzież Bursy Miejskiej na kolorowych stoiskach zorganizowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i tych starszych mieszkańców Rakowa.

Była więc Kraina Baśni, gdzie dzieci mogły przebierać się w piękne, kolorowe, bajkowe kostiumy.


W pobliżu tego stanowiska nie zabrakło  tablic ze scenkami z bajek, gdzie dzieci pozowały do zdjęć robionych przez uczennice ZS im. B. Prusa.

Tuż obok Wesołe Wróżki przepowiadały tylko szczęśliwą przyszłość wszystkim zainteresowanym.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, przy którym wychowawczynie z Bursy malowały dzieciom buzie. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach w galerii poniżej.

 

 

Nowością i jednocześnie ogromną atrakcją dla najmłodszych było stanowisko, w którym wychowawcy  i młodzież z Bursy wykonywali brokatowe tatuaże.

 

 

 

 

 

 

Plac zabaw posłużył do zorganizowania małego ośrodka sportowego. Tam dzieci mogły wyszaleć się do woli, rzucały do celu, biegały, zjeżdżały na zjeżdżalni, pokonywały tor przeszkód, bawiły się chustą integracyjną i uczestniczyły w wielu, wielu innych wspaniałych zabawach.

Loteria fantowa, której każdy los był pełny, dostarczyła dzieciakom ogromnej radości. Można było tu wylosować mnóstwo atrakcyjnych i oryginalnych nagród.

 

Na stanowisku plastycznym dzieci pod kierunkiem wychowawczyń z Bursy Miejskiej wykonywały wiatraczki oraz biżuterię z koralików.

Przygotowaliśmy galerię fotografii z poprzedniego Pikniku. Osoby, które odnajdowały
się na zdjęciach, zabierały je ze sobą na pamiątkę.

 

Dzieciaki miały prawdziwą frajdę z możliwości obejrzenia wozu strażackiego od środka dzięki strażakom PSP w Częstochowie, za co składamy serdeczne podziękowania panu Jarosławowi Piotrowskiemu – Komendantowi Miejskiemu PSP.

Mogliśmy również podziwiać wspaniałe maszyny, które zaprezentowali panowie z Częstochowskiego Klubu Motorowego „Czereda”.

               DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

Młodzież z Bursy Miejskiej przygotowała występy wokalne i kabaretowe, które uświetniły naszą Imprezę.

 

 

 

 

Kabaret  ”Tofik” z Bursy przy u. Jasnogórskiej zaprezentował dwa skecze:  „Przytyłam” oraz „Taniec”, a młodzież z placówek przy ul. Legionów i Prusa przygotowała mini spektakl –  bajkę o przygodach małych, niebieskich Smerfów, która przyciągnęła uwagę nie tylko milusińskich!

 

 

 

DZIĘKUJEMY!

 

Wspaniały występ dały Mażoretki z  zespołu „Viva”, które specjalnie dla nas przyjechały ze Strzelec Wielkich. Dziękujemy Pani Darii  Kamińskiej i całemu zespołowi za rewelacyjny pokaz.

Nie zabrakło również Pań: Eweliny Wychowaniec i Katarzyny Bąk – instruktorek „Zumby”, które od początku istnienia Bursy Miejskiej wspierają nas we wszystkich Imprezach i Piknikach za co DZIĘKUJEMY!

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem dyrektor Małgorzaty Kaim, nauczycielek i młodzieży z LO im. J Słowackiego w Częstochowie, którzy już po raz drugi bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się w pomoc i  organizację naszego Pikniku.

W wykonaniu uczniów tej szkoły mogliśmy  obejrzeć występy wokalne, recytatorskie oraz taneczne, przygotowane przez Panie: Magdalenę Miniszewską, Marlenę Nowak i Dorotę Marlińską.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Na naszym Pikniku można było zobaczyć również pokaz sztuki walki kickboxing pod kierunkiem Pana Marka Wilka, pokaz mody zatytułowany „Do szkoły chodzę w kratkę” pod kierunkiem Pani Małgorzaty Jung z ZSO-W im. S. Reymonta. Również serdecznie dziękujemy!

 

W świat magii i iluzji wprowadził nas Pan Krystian Bączyński dostarczając wielu niezapomnianych wrażeń. Czarował i wyczarowywał uśmiechy na twarzach małych i dużych widzów.

                                                              DZIĘKUJEMY !

Dziękujemy również Pani Izabeli Wypych za zaprezentowany pokaz tańca „Wojowniczek z Prusa”.

Mieszkańcy osiedla mogli również wybrać dla siebie odzież oraz sprzęt gospodarstwa domowego, które gromadziliśmy dla nich od kilku miesięcy.

Jak w poprzednich latach, w nasz Piknik włączyła się Pani Małgorzata Anykiel Prezes Centrum Medycznego „Małgorzata”.

W tym roku, dzięki jej uprzejmości wszyscy mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi.

DZIĘKUJEMY!

Szczególnym powodzeniem cieszyły się stanowiska gastronomiczne. Na naszym Pikniku częstowaliśmy grillowanymi kiełbaskami,  kaszanką i pierogami.  Dziękujemy sponsorom za bezinteresowne podarowanie produktów wędliniarskich i spożywczych na nasz Piknik!

Na deser można się było zajadać wszelakimi słodkościami, ciastami, ciasteczkami, lodami, a dzieciaki miały uciechę z popcornu. Wiele z tych wypieków było przygotowanych przez Pracowników Bursy Miejskiej, a część to dary sponsorów, za co dziękujemy.

Koniecznie należy podkreślić, że każda przygotowana atrakcja była bezpłatna.
Każdy mógł u nas znaleźć coś dla siebie. Jeżeli ktoś przybył do nas głodny, na pewno wyszedł najedzony, jeżeli ktoś pragnął wrażeń artystycznych – otrzymał je.

Cała Impreza została profesjonalnie poprowadzona przez wychowawcę Panią Annę Dudzik – Orman i kierowniczkę placówki przy ul. Legionów Panią Barbarę Leś i za to im dziękujemy.

Oprawą fotograficzną zajęli się: Pan Albert Drogosz i Pan Adam Michalak– pracownicy Bursy Miejskiej, Młodzież z ZS im. B. Prusa, a jednocześnie nasze wychowanki – Klaudia Maćkowiak, Patrycja Zięba i Klaudia Spyra.

Nagłośnieniem opiekował się niezastąpiony w takich sytuacjach p. Przemysław Świąć, wychowawca z Bursy Miejskiej. DZIĘKUJEMY!

A nad sprawnym przebiegiem Imprezy czuwała Dyrekcja Bursy Miejskiej – Pani Maria Kowaleczko – Miedzińska i Pani Jolanta Kowalik. DZIĘKUJEMY!

V Piknik Wiosenny już za nami. Jak zwykle mieliśmy piękną pogodę, która pozwoliła nam w całości zaprezentować bogaty program i wszystkim doskonale się bawić. Organizatorzy i Wykonawcy są dumni, że ponownie udało się nam zrobić coś dobrego dla innych, zwłaszcza dla dzieci. Z tego, co robimy czerpiemy ogromną satysfakcję i energię do dalszych działań.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji V Pikniku Wiosennego wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka.

Dziękujemy naszemu Prezydentowi Panu Krzysztofowi Matyjaszczykowi, który nie tylko po raz piąty objął Piknik Wiosenny swoim patronatem, wspomagał w jego organizacji, ale znów czynnie w nim uczestniczył.

                                                                      DZIĘKUJEMY!