Zajęcia kulinarne – sałatka meksykańska na dwa sposoby

W czwartek 19 października w naszej placówce było zdrowo i wesoło. Pierwszą przygodę kulinarną w Bursie Miejskiej przy ul. Legionów w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęliśmy od przygotowania sałatki meksykańskiej na dwa sposoby.

Po zapoznaniu się z produktami, kolejnością wykonywanych czynności oraz  zasadami bezpieczeństwa, młodzież z wielkim zapałem i radością przystąpiła do wykonywania zadania. Chłopcy obierali i kroili warzywa w drobną kostkę. Następnie doprawiali  według uznania i mieszali przygotowane składniki z oliwą i majonezem.

Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć dla młodzieży, po niezwykle interesującej pracy, była degustacja własnoręcznie przyrządzonej potrawy. Chłopcy z apetytem smakowali pysznej sałatki.

Sałatka nie tylko była smaczna, ale i bardzo zdrowa. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu idealnie. Można śmiało powiedzieć, że zadanie zostało wykonane doskonale, a umiejętność robienia sałatek przyda się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Organizatorka zajęć: Sylwia Błaszczyk.