VI Piknik Wiosenny

26.05.2018r. już po raz szósty spotkaliśmy się na Pikniku Wiosennym dla mieszkańców Rakowa, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – Pana Krzysztofa Matyjaszczyka. 

 

 

 

Jak co roku, Impreza została zorganizowana przez Bursę Miejską w Częstochowie oraz Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. 

 

 

 

Już po raz trzeci otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony I LO im. Juliusza Słowackiego, które włączyło się w przygotowanie atrakcji dla najmłodszych oraz przygotowało wiele różnorodnych występów scenicznych.

I tym razem nie zabrakło dobrych ludzi, którzy wsparli nas w organizacji VI Pikniku. Cieszymy się bardzo i jednocześnie dziękujemy Sponsorom, którzy nie odmówili, gdy prosiliśmy ich o pomoc.

Niezastąpieni w organizacji Imprezy byli sami Mieszkańcy ul. Limanowskiego, którzy pod kierunkiem Pani Ewy Pietralik przygotowali teren oraz pomagali w rozstawianiu i składaniu stoisk.

 

Jak co roku Piknik rozpoczął się występem Orkiestry Dętej z IX LO im. C.K. Norwida kierowanej
przez kapelmistrza – Pana Marka Piątka.  

 

 

 

Tuż po tym występie Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wspólnie z Dyrektorem Bursy Miejskiej, Panią Marią Kowaleczko – Miedzińską i współzałożycielem TKOPD w Częstochowie, Panem dr Mieczysławem Lejmanem dokonali uroczystego otwarcia VI Pikniku Wiosennego.

 

 

 

 

Tegoroczną Imprezę obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości:

Pan Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy, Honorowy Patron wszystkich sześciu Pikników Wiosennych na Rakowie
Pan Jarosław Marszałek – Wiceprezydent Miasta Częstochowy
Pani Magdalena Dębska – Naczelnik Wydziału Edukacji UM Częstochowy
Pan Dariusz Kapinos – Radny Miasta Częstochowy
Pan Grzegorz Kozera – Kurator Okręgowy Sądu Okręgowego w Częstochowie
Pan gen. Tadeusz Budzik – emerytowany KGP
mł. insp. Pana Dariusz Atłasik – Komendant Miejski Policji
mł. insp. Pana Jacek Pluta – Komendant VI Komisariatu Policji w Częstochowie
asp. Marek Minkina
asp. Dariusz Grabowski
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej
Pani Małgorzata Długosz – Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego
ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Dr Mieczysław Lejman – współzałożyciel TKOPD w Częstochowie
Pracownicy Urzędu Miasta Częstochowy oraz VI Oddziału Eksploatacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” przy ul. Łukasińskiego 26
Pan Grzegorz Sikora – Prezes Oddziału ZNP w Częstochowie
Pan Maciej Strożek – Zastępca Dyrektora Akademii RKS Raków
Przedstawiciele zaprzyjaźnionych częstochowskich szkół w osobach ich dyrektorów:
Pani Małgorzata Kaim – Dyrektor I LO im. J. Słowackiego
Pani Barbara Jura – Dyrektor ZS-P nr 3
Pan Dariusz Rataj – Dyrektor ZS im. B. Prusa
Pan Dariusz Ryś – Dyrektor SP nr 34 im. A. Hr. Fredry
Pan Grzegorz Papalski  – Wicedyrektor Samorządowego Ośrodka Doskonalenia.

Po oficjalnym powitaniu i podziękowaniach dla wszystkich, którzy pomogli  w organizacji Imprezy, rozpoczęła się zabawa plenerowa.

Przede wszystkim dla dzieci, ale również dla dorosłych mieszkańców Rakowa, przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Jak co roku Wychowawcy i Młodzież z Bursy Miejskiej przygotowała stoiska dla najmłodszych.

Była Kraina Baśni, gdzie dzieci mogły przebierać się w piękne, kolorowe, bajkowe kostiumy.

 

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, przy którym Wychowawczynie z Bursy malowały dzieciom buzie. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach w galerii poniżej.

Prawdziwą atrakcją było stanowisko, gdzie wychowawczynie z Bursy wykonywały dzieciom brokatowe tatuaże.

Plac zabaw posłużył do zorganizowania małego ośrodka sportowego. Tam dzieci mogły wyszaleć
się do woli, rzucały do celu, biegały, zjeżdżały na zjeżdżalni, pokonywały tor przeszkód i uczestniczyły w wielu, wielu innych wspaniałych zabawach. 

Loteria fantowa dostarczyła dzieciakom ogromnej radości. Można było tu wylosować mnóstwo atrakcyjnych i oryginalnych nagród. Każdy los wygrywał. W pobliżu tego stanowiska nie zabrakło  tablic ze scenkami z bajek, gdzie dzieci pozowały do zdjęć.

Na stanowisku plastycznym dzieci pod kierunkiem Wychowawczyń z Bursy Miejskiej wykonywały bransoletki, uczyły się robić kwiaty i ozdoby z filcu oraz brały udział w konkursach plastycznych. Tutaj też Młodzież z I LO im. J. Słowackiego wykonywała zwierzątka z balonów. 

Przygotowaliśmy również galerię fotografii z poprzedniego Pikniku. Osoby, które odnajdowały
się na zdjęciach, zabierały je ze sobą na pamiątkę.

Dzieciaki miały prawdziwą frajdę z możliwości obejrzenia wozu strażackiego od środka dzięki Strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Mogliśmy również podziwiać wspaniałe maszyny, które zaprezentowali panowie z Częstochowskiego Klubu Motorowego „Czereda”. Motocykliści objechali wokoło teren, na którym odbywał się Piknik i zaprezentowali ryk swoich wspaniałych jednośladów.

 

Mieszkańcy osiedla mogli również wybrać dla siebie odzież, którą gromadziliśmy dla nich od kilku miesięcy.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się stanowiska gastronomiczne.  Na naszym Pikniku częstowaliśmy się grillowanymi kiełbaskami, kaszanką, kluskami parowymi i kluseczkami gnocchi. Dziękujemy sponsorom za bezinteresowne podarowanie produktów wędliniarskich i spożywczych na nasz Piknik!


Na deser można się było zajadać wszelakimi słodkościami, ciastami, ciasteczkami, lodami, a dzieciaki miały uciechę z popcornu. Wiele z tych wypieków było przygotowanych przez Pracowników i Młodzież Bursy Miejskiej oraz I LO im. J. Słowackiego. 

Koniecznie należy podkreślić, że przygotowane atrakcje były dla wszystkich bezpłatne.
Każdy mógł u nas znaleźć coś dla siebie. Nikt nie wyszedł od nas głodny, a ponadto nie zabrakło również wrażeń artystycznych.

Należy również pamiętać, że niezwykle radośnie i kolorowo było też na scenie.

Wychowankowie z Bursy Miejskiej przygotowali różne występy. Młodzież z placówki przy ul. Legionów i Prusa zaprezentowała dzieciom wiersze Jana Brzechwy „Żuraw i Czapla”
oraz „Leń” .

Zaśpiewały Kinga Więdłocha i Paulina Kluba z placówki przy ul. Prusa. Śpiewały również dla nas Kasia Gutka z placówki przy ul. Nowowiejskiego i Ada Barska z placówki przy ul. Legionów. Martyna Szymczak z placówki przy ul. Jasnogórskiej nie tylko dla nas zaśpiewała, ale jednocześnie przygrywała sobie za pomocą ukulele. DZIĘKUJEMY WAM!

 

Bardzo bogaty program zaprezentowała Młodzież I LO im. J. Słowackiego. Mieliśmy okazję podziwiać występy solistów, Cheerleaderki, które zaprezentowały swoje umiejętności akrobatyczne. Ponadto taniec z pomponami prezentowała również grupa taneczna. Młodzież z tej szkoły dała również pokaz tańców ludowych. Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Kaim oraz Nauczycielom Magdalenie Miniszewskiej, Zofii Sandak – Bernat, Marlenie Nowak, Edycie Jankowskiej, Dorocie Marlińskiej i Arkadiuszowi Rekowi, którzy przygotowali młodzież do występów oraz otoczyli opieką podczas Pikniku. Ponadto Pan A. Rek fotografował występy artystów i efekty swojej pracy udostępnił również do niniejszej relacji. DZIĘKUJEMY!

 

Na naszej scenie nie zabrakło profesjonalnych artystów. DZIĘKUJEMY!

Już na samym początku, tuż po części oficjalnej zaprezentowały się wspaniałe Mażoretki z zespołu „VIVA”, które przybyły do nas ze Strzelec Wielkich. Dziewczęta pod kierunkiem swojej trenerki Pani Darii Kamińskiej dały wspaniały pokaz żonglerki pałeczkami mażoretkowymi tzw. batonami.

 

 

Już stało się tradycją, że na naszym Pikniku gościmy Iluzjonistę. Tym razem w świat magii porwał nas Pan Hubert Burzyński, którego pokaz dzieci oglądały z zapartym tchem. Pan Hubert dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń. DZIĘKUJEMY.

Klub RKS Raków podarował nam koszulkę meczową słynnego i lubianego zawodnika – Piotra „Maliny” Malinowskiego z jego własnoręcznym autografem. Dzięki temu przed sceną został rozegrany konkurs sportowy, którego zwycięzca – Paweł – wygrał podarowaną koszulkę. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie oddać jak najwięcej celnych strzałów do bramki. Jednak prawdziwym wyzwaniem było to, że na bramce zawieszono matę celnościową, która „troszeczkę” utrudniła rywalizację. Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk dał przykład, jak celnie strzelać do takiej treningowej bramki. Swoich sił w strzelaniu goli do celu spróbował także Pan Maciej Strożek – Zastępca Dyrektora Akademii Raków, który wręczył nagrodę zwycięzcy i przy okazji opowiedział zebranym kilka słów o samej koszulce i Piotrze Malinowskim. Konkurs poprowadził Pan Adam Michalak – Wychowawca z Bursy Miejskiej.

 

 

Na naszych deskach zagościły licencjonowane instruktorki Zumba Fitness – Pani Ewelina Wychowaniec i Pani Anna Kluczna. Panie porwały publiczność w wir energetycznego tańca. Zumba na Pikniku Wiosennym  w wykonaniu tych wspaniałych Pań corocznie jest punktem obowiązkowym. DZIĘKUJEMY!

 

Finał VI Pikniku ułożył się nam na sportowo.

Trochę ruchu na scenie wprowadziła również Pani Izabela Wypych – wykwalifikowany trener personalny. Pani Izabela przeprowadziła z uczestnikami Pikniku trening o bardzo wysokiej intensywności – tabatę.

Następnie na scenie zrobiło się groźnie, ponieważ pan Marek Wilk wraz synem dokonali pokazu swoich umiejętności w sztuce walki, jaką jest kickboxing. Ponadto zaprosili na scenę kilkoro dzieci, aby i one mogły spróbować swoich sił i wykonać kilka ciosów i kopnięć. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem Pana Trenera. DZIĘKUJEMY!

Cała Impreza została profesjonalnie poprowadzona przez Panie Annę Dudzik – Orman i Justynę Klejny – Czubak – wychowawczynie z Bursy Miejskiej i za to dziękujemy.

Oprawą fotograficzną zajęli się Pan Robert Jodłowski – profesjonalny fotograf, Pan Arkadiusz Rek – nauczyciel z I LO im. J. Słowackiego oraz Pani Agata Noszczyk i Pan Albert Drogosz – pracownicy Bursy Miejskiej. DZIĘKUJEMY!

 

A nad sprawnym przebiegiem Imprezy czuwała Dyrektor Bursy Miejskiej – Pani Maria Kowaleczko – Miedzińska i Kierownik – Pani Renata Dudek. DZIĘKUJEMY!

 

 

VI Piknik Wiosenny dobiegł końca… I znów pogoda dopisała oraz pozwoliła w całości zaprezentować bogaty program i wszystkim doskonale się bawić.

Organizatorzy i Wykonawcy są dumni, że ponownie udało się nam zrobić coś dobrego dla innych, zwłaszcza dla dzieci. To, co robimy przynosi nam wiele satysfakcji i daje energię do dalszych działań.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w organizacji IV Pikniku Wiosennego ludziom wrażliwym na potrzeby innych, którzy nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka.

Dziękujemy naszemu Prezydentowi Panu Krzysztofowi Matyjaszczykowi, który nie tylko po raz szósty objął Piknik Wiosenny swoim Patronatem, ale znów czynnie włączył się w jego organizację. Pan Prezydent jeszcze nigdy nie odmówił pomocy. DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy wspaniałym Sponsorom, dziękujemy Darczyńcom, którzy przekazali lub pożyczyli mnóstwo sprzętu potrzebnego podczas Imprezy.

Dziękujemy Wychowankom Bursy Miejskiej, którzy zaangażowali się w występy sceniczne i od samego rana pomagali na poszczególnych stoiskach.

Dziękujemy Wychowawcom i Pracownikom z Bursy Miejskiej za przygotowanie i obsługę poszczególnych stanowisk, bez Was nie byłoby Pikniku Wiosennego.

 

 

Serdecznie dziękujemy Młodzieży, Dyrekcji i Nauczycielom z I LO im. J. Słowackiego za współudział w organizacji Pikniku.

Składamy podziękowania Pani Ewie Pietralik i Mieszkańcom ul. Limanowskiego 47/49 za nadzór nad uporządkowaniem terenu, przygotowanie podwórka i pomoc w trakcie Pikniku.

Dziękujemy Wam, Drodzy Artyści, którzy towarzyszycie nam i wspieracie od lat oraz nie odmawiacie uświetnienia naszych Pikników swoimi występami.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, których tu nie sposób wymienić, a którzy włączyli się w organizację naszej Imprezy. DZIĘKUJEMY!

Z radością czekamy na następny VII Piknik Wiosenny, który ponownie zorganizuje Bursa Miejska i Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, a Honorowym Patronatem obejmie go Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk.

Organizatorzy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, aby choć odrobinę poczuć atmosferę VI Pikniku Wiosennego z 26.05.2018r.