Zasady gry w tenisa stołowego…….c.d.

Przyszedł czas aby zapoznać początkujących graczy              tenisa sportowego z podstawowymi zasadami tej gry.

Mecz tenisa stołowego rozgrywany jest w setach. Zazwyczaj gra się do 3 lub 4 wygranych setów. Aby wygrać seta należy zdobyć 11 punktów z przewagą nad rywalem minimum dwupunktową. Po zakończeniu seta zamieniasz się stronami ze swoim przeciwnikiem.

Każdą rozgrywkę zaczynasz od podaniaZarówno odbiór serwisu w tenisie jak i poprawna zagrywka są elementami istotnymi w zdobywaniu punktów. Musisz podrzucić piłeczkę na wys.15-20 cm, a następnie rakietką uderzyć         w nią w taki sposób aby najpierw odbiła się po twojej stronie stołu, przeszła nad siatką   i odbiła się w polu rywala.

Ważnym elementem jest punktacja. Zdobywasz punkty gdy rywal niezgodnie z przepisami wykona podanie lub odbiór, piłka nie będzie miała kontaktu z polem odbierającego, przeciwnik dwukrotnie odbije piłkę lub dotknie powierzchni stołu. Nie jest błędem odbicie piłeczki od taśmy. Kiedy stanie się tak po serwisie, jest on powtarzany, natomiast w trakcie trwania akcji gra toczy się dalej.

Tenis stołowy to gra w której ważne są takie umiejętności jak refleks, taktyka i przewidywanie ruchów przeciwnika. Jeśli dotąd nie spróbowałeś swych sił w tej dyscyplinie, to zacznij czym prędzej. Ta gra nie zna granic wiekowych. Powodzenia!

Jacek Gołda, Przemek Świąć, Adam Michalak i Anna Dudzik-Orman.