Kinomaniak poleca „Niebo o północy”.

Zastanawiałyśmy się, co zaproponować Wam do obejrzenia tym razem. Pomyślałyśmy, że może coś z nowości? Ciekawą opcją jest film wyreżyserowany przez George’a Clooney’a „Niebo o północy”. Fabuła oparta jest na książce „Dzień dobry, północy” autorstwa Lily Brooks-Dalton. Obraz przedstawia historię naukowca Augustine’a, który postanawia samotnie pozostać w stacji badawczej na Arktyce. Reszta osób tam przebywających ewakuuje się z powodu skażenia Ziemi, które niebawem doprowadzi do wymarcia wszystkich żyjących organizmów. Bieguny planety są ostatnimi bastionami życia.

Bohater pozostaje, ponieważ za wszelką cenę chce skontaktować się ze statkiem kosmicznym, który wraca na Ziemię z okolic Jowisza. Odkryto tam planetę K23, która okazała się zdatna do życia. Augustine miał w tym swój udział. Dla nauki i kariery poświęcił swoje życie osobiste. Jest sławny, znany i powszechnie szanowany, zdaje sobie jednak sprawę, że zrezygnował ze szczęścia i rodziny.
Film opowiada o nowej codzienności, a także ukazuje kluczowe momenty życia naukowca. Okaże się też, że bohater nie jest tak samotny, jak myślał. W stacji został ktoś jeszcze… Osoba ta będzie mu towarzyszyć w niebezpiecznej wyprawie. Naprzemiennie ukazane są zmagania załogi statku, która straciła kontakt z Ziemią
i była zmuszona zmienić tor swojego lotu powrotnego.
„Niebo o północy” to film ciekawy, niebanalny, z otwartym zakończeniem, które zmusza do myślenia i analizy. Polecamy, jesteśmy pewne, że z przyjemnością spędzicie czas przed szklanym ekranem.

Magdalena Szydłowska,  Atena Wróbel.