Wieczornica

„Przyjaźń i przemijanie” – to motto wieczornicy poświęconej wszystkim naszym bliskim i przyjaciołom, którzy już od nas odeszli. Spotkanie odbyło się 7.11.2013r. w Bursie przy ul. Legionów.

W klimat tego wieczoru wprowadził nas utwór „Zapal świeczkę” zespołu Dżem, podczas którego zapaliliśmy symboliczne świece. Następnie recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy przy wtórze gitary hity minionych lat, a także wspominaliśmy takich muzyków jak:  Annę  Jantar,  Annę German, Grzegorza Ciechowskiego, Czesława Niemena czy Marka Grechutę.

To był niezwykły wieczór, podczas którego spotkała się młodzież z Bursy przy ul.Prusa i ul.Legionów i to właśnie ona stworzyła ten wspaniały przepełniony emocjami klimat.

Wieczornica okazała się bardzo refleksyjnym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Pozwoliła przywołać dawne wspomnienia i naszych zmarłych bliskich oraz przyjaciół. Uświadomiła również, że kultura w postaci wierszy i piosenek jest dobrem, które nie przemija, a o twórcach tej kultury należy pamiętać choćby podczas takich spotkań jak nasze.

Dziękuję za ten wieczór.

Katarzyna Jurczyk-Zjawińska