Zagramy w kręgle

billardBursa przy ul. Legionów ma zaszczyt zaprosić wychowanków wszystkich placówek Bursy na Turniej o Mistrzostwo Bursy Miejskiej w Kręgle, który odbędzie się dnia 7 stycznia 2014 r. o godzinie 18.00. na terenie naszej placówki. Zawody będą się odbywały w dwóch kategoriach- dziewcząt i chłopców. Prosimy, aby każda placówka wytypowała po trzech zawodników w każdej z tych kategorii. Chęć uczestniczenia w konkursie wraz z danymi zawodników prosimy o podanie organizatorom konkursu do dnia 19 grudnia 2013 r. Dla zwycięzców zostaną ufundowane dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. 

 Przypominamy zasady konkursu:

Gra jest podzielona na 10 rund – w naszym przypadku ilość rund uzależnimy od ilości zawodników. Runda składa się z dwóch rzutów. Wygrywa osoba, która uzyska jak największą ilość punktów na zakończenie zawodów. Przy strąceniu wszystkich kręgli za pierwszym rzutem runda jest skończona. Najlepsze rezultaty dają jak najczęstsze strike’i. Poniżej przedstawiona jest punktacja za poszczególne rzuty:

– strike – oznacza on strącenie wszystkich 10 kręgli w pierwszym rzucie. Oprócz 10 punktów za ten rzut w następnej rundzie, liczba zdobytych punktów w obu rzutach się podwaja. Jeśli strike’a zdobędziemy w ostatniej rundzie, mamy kolejne dwa rzuty w celu określenia, ile wart jest ten strike.

– spare – oznacza strącenie wszystkich 10 kręgli w całej rundzie. Oprócz 10 punktów za ten rzut podwajają się punkty tylko w kolejnym rzucie, a nie w całej następnej rundzie. W tej sytuacji możemy albo strącić kilka kręgli w pierwszym rzucie, a resztę w drugim, albo za pierwszym żadnego, a za drugim rzutem wszystkie. W przypadku spare’a przed drugim rzutem widzimy na monitorze najlepsze ustawienie zaznaczone strzałką.

– open frame – to sytuacja, w której gracz zbił tylko kilka kręgli. Otrzymuje on wtedy tyle punktów, ile strącił kręgli.

– miss – sytuacja, w której gracz w ogóle nie strąca żadnego kręgla.

                                                                                           Przemek Świąć