Pomoc dla schroniska

 ” Zwierzęta są mostem między nami a pięknością wszystkiego, co naturalne. One pokazują, czego brakuje w naszym życiu i jak kochać siebie bezwarunkowo. One przypominają nam, kim naprawdę jesteśmy i dlaczego żyjemy.”   

                        Trisha McCagh 

Wychowankowie z placówek Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego, Legionów i Jasnogórskiej pod opieką wychowawczyń p. Joanny Sajewskiej,  p. Marioli Wagner i p. Anety Lubczyńskiej odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie przy  ul. Gilowej 44/46.

Młodzież przekazała  schronisku jedzenie dla zwierzaków i koce, które bardzo przydadzą się podczas zimy. W paczkach była sucha karma, puszki, makaron, kasza, koce i inne akcesoria dla zwierząt. Artykuły te zostały zebrane  podczas zbiórki w placówkach Bursy Miejskiej. Koordynatorami  akcji byli:

ul. Nowowiejskiego: p. J. Sajecka, p. R. Dudek,

ul. Legionów: p. M. Wagner, p. B. Siwek,

ul. Jasnogórskiej p. A Lubczyńska, p. J. Lewicki

Podczas wizyty kierowniczka schroniska opowiadała nam o  funkcjonowaniu placówki i uświadomiła młodzieży, jak wielkie są potrzeby bezdomnych zwierząt. Pracownik schroniska oprowadził nas po boksach i pomieszczeniach, w których przebywają zwierzaki. Była to okazja, żeby młodzież zobaczyła, w jakich warunkach żyją bezdomne psiaki i kociaki i uwrażliwić je na los tych zwierząt.

Schronisko potrzebuje pomocy, zaprasza chętne osoby do odwiedzania i wyprowadzania psów na spacer, a także do pracy na rzecz schroniska w formie wolontariatu. Warunek: należy mieć ukończone 16 lat.

Dziękujemy wychowankom za udział w akcji i wielkie serca, możemy z pełną świadomością nazwać ich przyjaciółmi zwierząt. Los tych czworonogów zależy od nas, a ich wdzięczność jest bezcenna. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić dobry uczynek.