Dyrektor Bursy Miejskiej nagradza pracowników

DSC_0399 (1024x685)14 października – Dzień Edukacji Narodowej – był w naszej Bursie Miejskiej dniem wyjątkowym. W każdej placówce już rano delegacje wychowanków składały pracownikom życzenia z okazji Dnia Nauczyciela – były specjalne dyplomy, łakocie i dużo serdeczności, a o godz. 10 grupa pracowników Bursy została zaproszona przez Dyrekcję: Panią Dyrektor Marię Kowaleczko-Miedzińską i Panią Wicedyrektor Jolantę Kowalik na okolicznościowe spotkanie w placówce przy ul. Nowowiejskiego 11a. Powitała nas pięknie przystrojona sala ze świątecznie nakrytymi stołami, na których obok kwiatów ułożono artystyczne jesienne akcenty i słodkie smakołyki. Gospodarze obiektu z Panią Kierownik Renatą Dudek skromnie przyjmowali wyrazy uznania i zachwytu ze strony gości, czyli koleżanek i kolegów z innych placówek.
W tej pięknej oprawie odbyła się uroczystość wręczenia pracownikom Nagród Dyrektora Bursy Miejskiej w Częstochowie. Wyróżnienia przyznane zostały z okazji Dnia Edukacji Narodowej grupie 41 pracowników, którzy uhonorowani zostali „za rzetelne wywiązywanie się z obowiązków zawodowych, szczególne zaangażowanie i oddanie pracy na rzecz młodzieży oraz tworzenie pozytywnego wizerunku placówki”. Pani Dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska podziękowała zebranym za pracę i życzyła wszystkim z okazji naszego oświatowego święta kolejnych sukcesów zawodowych, zadowolenia z pracy i osobistego szczęścia. Każdy z laureatów osobiście odbierał Dyplom z rąk Pani Dyrektor – była to okazja do gratulacji i podziękowań.
W takcie spotkania życzenia z okazji Dnia Nauczyciela złożyły Dyrekcji i Kierownikom placówek delegacje wychowanków Bursy. Młodzież przygotowała oczywiście oprócz życzeń piękne bukiety kwiatów. Po tej części oficjalnej był czas na rozmowę przy kawie i słodkim poczęstunku (była szarlotka i kruche babeczki z nadzieniem makowym i kremem śmietankowym przygotowane przez młodzież w ramach zajęć kulinarnych). W tej serdecznej, ciepłej atmosferze wspólnie cieszyliśmy się z nagród, spotkania w gronie współpracowników i chwili świątecznego wytchnienia.
Bożena Więckowska