Bawiliśmy się w „Kalambury” w Bursie przy ul. Kościuszki

 • DSCF8150W ramach integracji wychowanków klas pierwszych 28 października w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Kościuszki 8 bawiliśmy się w „Kalambury”. Sprawdzaliśmy stan ducha pierwszoklasistów oraz znajomość Regulaminu Bursy.
  Zabawa była wyśmienita, bo jak tu pokazać strach, odwagę, nieśmiałość, ciekawość czy też przepisy obowiązujące w Bursie?! Do zabawy włączyły się organizatorki imprezy – Pani Kierownik Aleksandra Politańska oraz wychowawczyni Elżbieta Strączyńska, które musiały odgadnąć pragnienia swoich wychowanków przekazane bez słów, tylko za pomocą gestów i rysunków. Potrzeby wychowanków zostały odgadnięte i częściowo zaspokojone.
  Przekonaliśmy się, że słowa to nie wszystko. Mowa ciała może wyrazić więcej niż nam się wydaje, dlatego pamiętajmy o uśmiechu i przyjaznych gestach. To niby tak niewiele, a jak dużo może znaczyć dla budowania przyjaznej atmosfery. Pani Kierownik wyraziła tę mądrość również za pomocą gestów.
  Imprezę brawurowo prowadzili – Natalia Tekieli i Bartosz Kuc. W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła drużyna chłopców, którą tworzyli: Krystian Ostrowski, Jakub Bała i Maciej Siwek. Drugie miejsce natomiast zajęły dziewczęta: Patrycja Wójcik, Patrycja Płatek i Iza Stefańska. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody, którymi podzielili się z publicznością.
  Pod koniec spotkania Pani Kierownik razem z pierwszoklasistą Marcinem Sterczewskim zrobili nam muzyczną niespodziankę grając razem na pianinie „na cztery ręce”, po czym wspólnie zaśpiewaliśmy serdeczne ”Sto lat…” dziadkom jednej z uczestniczek spotkania, którzy obchodzili w tym dniu rocznicę ślubu i połączyli się z nami telefonicznie. Dzięki temu atmosfera stała się niemalże rodzinna.
  To był bardzo miły wieczór…