Świąteczne kartki

Młodzież Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego 11A zgodnie z tradycją włączyła się w przygotowanie własnoręcznych kartek świątecznych, które zostały rozesłane do zaprzyjaźnionych osób, placówek i instytucji.Przy wykonywaniu kartek wychowankowie wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz uzdolnieniami plastycznymi.

Czytaj dalej

Wieczór Wigilijny w Bursie przy ul. Kościuszki

W czwartek 20 grudnia w Bursie przy ul. Kościuszki odbył się uroczysty wieczór wigilijny. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Dyrektor Marię Kowaleczko- Miedzińską, Panią Wicedyrektor Jolantę Kowalik, Panią Kierownik Anetę Lubczyńską, Panią Pedagog Beatę Rosę oraz kadrę pedagogiczną. Spotkanie wigilijne rozpoczęło przedstawienie                pt. ,,Bóg się rodzi” przygotowane przez Elżbietę Strączyńską i Miłosza Przybylika.           Miłym akcentem tego wieczoru było podzielenie się opłatkiem i wspólna Wigilia. Życzeniom nie było końca…

Czytaj dalej

Uroczysty wieczór wigilijny

W środę 19 grudnia w Bursie przy ul. Legionów odbył się uroczysty Wieczór wigilijny. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Dyrektor Marię Kowaleczko-Miedzińską, Panią Wicedyrektor Jolantę Kowalik, Panią Kierownik Aleksandrę Politańską, Panią Pedagog Beatę Rosę oraz trenerów siatkarzy i siatkarek: Pana Pawła Tomaszewskiego, Pana Pawła Kapicę, Pana Wojciecha Pudo i Pana Rafała Bogusa. Uroczystość upłynęła w miłej, radosnej  atmosferze. Podniosły, świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zgromadzonym. Młodzież przygotowała piękne przedstawienie bożonarodzeniowe pod kierunkiem wychowawców: Elżbiety Strączyńskiej i Małgorzaty Trzepizur.

                                                            Wychowawcy bursy przy ul. Legionów

 

Czytaj dalej

,,Mikołajki” w Bursie Miejskiej przy ul.Kościuszki 8

W dniu 17.12.2012 r. młodzież gościła grupę dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej  ,,Dziupla’’ oraz Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 Wychowankowie pod kierunkiem wychowawców: Agaty Noszczyk i Renaty Dudek przygotowali przedstawienie – bajkę ,,Księżniczka na ziarnku grochu”. Po przedstawieniu do dzieci przyszedł Mikołaj z paczkami. Prezenty przygotowane były również przez młodzież bursy przy ulicy  Kościuszki 8, dzięki funduszom uzbieranym z akcji ,,Ciasteczko” trwającej  od 22.10 – 10.12.2012 r. Nasi wychowankowie i dzieci świetnie się razem bawili. Mamy nadzieję że, za rok uda nam się powtórzyć tę wspaniałą i szlachetną uroczystość.

Czytaj dalej

Kolacja wigilijna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA19 grudnia 2012r. o godz.16.00 w Bursie Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego odbyła się uroczysta kolacja dla młodzieży i kadry pedagogicznej.Na kolacji wigilijnej obecna była również pani dyr. Bursy Miejskiej Maria Kowaleczko- Miedzińska oraz pani pedagog Beata Rosa. Kolację poprzedziła część artystyczna przygotowana przez wychowanków. Koncert kolęd w ich wykonaniu dostarczył wielu wzruszeń i wprowadził podniosły nastrój.Świątecznego uroku wspólnej kolacji dodał blask choinki i światło świec oraz zapach świątecznych potraw. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który każdemu wręczył drobny upominek.

Uroczysta wieczerza wigilijna

   DSCF5899                     Wieczerza wigilijna w placówce bursy na ul. Jasnogórskiej jest najpiękniejszym w naszej długoletniej tradycji akcentem kończącego się roku.To czas podsumowań, refleksji i zadumy ale też radosnych, pełnych serdeczności spotkań ze swoimi wychowawcami, kolegami   i przyjaciółmi przy wspólnym stole.
Tegoroczna wigilia z udziałem Dyrekcji oraz pracowników miała charakter szczególny gdyż została zorganizowana pod szyldem nowo powstałej placówki o nazwie Bursa Miejska  w Częstochowie. Wigilijna oprawa plastyczna i muzyczna w blasku świec dodały uroku spotkaniu, wigilijne potrawy wyjątkowego świątecznego smaku.

Czytaj dalej

Dekoracje bożonarodzeniowe

DSC00067

W związku ze zbliżającymi się świętami młodzież na zajęciach plastycznych, prowadzonych przez  P. Dorote Kierat wykonała kartki bożonarodzeniowe oraz witraże z motywami świątecznymi. Do dekoracji stołu na wieczerzę wigilijną przygotowano stroiki  z gałązek świerkowych, suszonych kwiatów i innych elementów dekoracyjnych.

 

Czytaj dalej