Przetarg

Odnośnik

przetarg728x90

UWAGA ! Nastąpiły modyfikacje w załącznikach do przetargu. Prosimy o zapoznanie się z listą zmian.

KALAMBURY

DSCN4290Czwartkowy wieczór 24 stycznia młodzież w Bursie przy ul. Legionów spędziła na zabawie w Kalambury. Wychowankowie wspólnie z Panią Kierownik Aleksandrą Politańską   i wychowawcami bawili się świetnie odgadując znane przysłowia i powiedzenia oraz tytuły filmów. Rywalizację wygrał zespół w składzie: Dominika Knysak, Martyna Knysak i Katarzyna Kasprzyk. Uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Organizatorzy: Elżbieta Strączyńska, Małgorzata Trzepizur, Paweł Świąć.

Czytaj dalej

Wieczór kolęd i pastorałek

IN 1 011W Bursie Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego11A odbył się wieczór kolęd i pastorałek zorganizowany przez wychowawczynie  Ewę Iskrę i Mariolę Wagner. Młodzież zaprezentowała znane i popularne utwory przy akompaniamencie gitar klasycznych  i gitary elektrycznej oraz organów. Wychowankowie wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi ujawniając swój talent i zamiłowanie do muzyki. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, a wspólne śpiewanie wprowadziło wszystkich w podniosły nastrój.
Muzyczne spotkanie odbyło się 28 stycznia.

Czytaj dalej

SIATKARKI W FINALE

IMG_8949Dwie częstochowskie drużyny kadetek zagrają w finale mistrzostw Śląska. Półfinał z kompletem zwycięstw wygrały siatkarki SPS Politechniki Częstochowskiej. Drugie miejsce zajęła Częstochowianka, w szeregach której występują nasze wychowanki: Małgorzata Kubicka, Martyna Rygalik, Martyna Knysak, Dominika Knysak, Oliwia Sieradzka. Gratulujemy sukcesu.

Czytaj dalej

TURNIEJ TENISA CHŁOPCÓW

IMG_8931W czwartek 22 stycznia zakończyły się rozgrywki tenisa stołowego chłopców.   Rozgrywki były prowadzone w systemie każdy z każdym. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni  pamiątkowymi medalami za udział w turnieju.

Przemek Świąć, Adam Michalak

Oto zwycięzcy turnieju:

  1.      Kamil Wacek
  2.      Błażej Ciupa
  3.      Adam Straszak
  4.      Wojtek Stach
  5.      Maciej Jastrzębski
  6.      Mateusz Raczek
  7.      Bartłomiej Zawalski

Czytaj dalej

SPORT…

Styczeń rozpoczęliśmy na sportowo. W Bursie przy ul. Prusa odbył się Turniej Tenisa Stołowego Chłopców o Mistrzostwo Bursy Miejskiej w Częstochowie.

Mistrzowski tytuł obronił: KOBOS JAKUB – z Bursy przy ul. Nowowiejskiego

II miejsce zajął : SAJECKI KAMIL – z Bursy przy ul. Jasnogórskiej

III miejsce: RANDAK GRZEGORZ – z Bursy przy ul. Prusa

Bardzo sprawiedliwie i profesjonalnie sędziowali: KINGA FEDOROWICZ i BARTŁOMIEJ WŁODARCZYK. Ciekawą dokumentację fotograficzną wykonała : MARTYNA LESZCZYNIAK. Nad całością czuwały : p. Ewa Iskra, p. Małgorzata Smaga, p. Anna Dudzik-Orman.

Na podobny turniej zapraszamy w 2014r.

Czytaj dalej

Zapraszamy na I Halowy Turniej Piłki Nożnej

piłkaZapraszamy na  I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Bursy Miejskiej w Częstochowie. Turniej odbędzie się w czwartek 31 stycznia w sali gimnastycznej Technicznych Zakładów Naukowych przy ul. Jasnogórskiej. Start imprezy o godz. 17. (prosimy o punktualne przybycie – do godz. 16.45 do budynku Bursy przy ul. Jasnogórskiej)

 

Drużyny występować będą w składzie czterech zawodników w polu plus bramkarz. Przewidywany czas turnieju od 17.00 do 19.00.
Zapraszamy!!!
Szczegółowe informacje pod nr tel. 34-324-31-21.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wospW niedzielę 13 stycznia po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Częstochowska młodzież aktywnie włączyła się w organizację imprezy, ale my chcemy z satysfakcją podkreślić szczególny wkład włożony w jej przygotowanie przez mieszkankę placówki Bursy Miejskiej   przy ulicy Jasnogórskiej 84/90. Nasza wychowanka – Julia Kała zaangażowała się w działania częstochowskiego sztabu Orkiestry. Pracowała nad przygotowaniem lokalnego finału WOŚP od  czterech miesięcy.  A pracy było naprawdę sporo. Julia była odpowiedzialna m.in. za pozyskanie sponsorów XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  i za przygotowanie poprzedzającej niedzielny finał imprezy „Gramy z WOŚP” zorganizowanej 11 stycznia w klubie Mohito. W niedzielę 13 stycznia Julia miała bardzo ważne dla całej imprezy zadanie:  odpowiedzialna była z ramienia sztabu WOŚP za strefę sportową finału. Prowadziła pierwszy częstochowski bieg „Policz się z cukrzycą” , „Nurkowanie za piątaka” na basenie KB oraz turniej piłki siatkowej . Julia wspólnie z kolegami i koleżankami dbała również o medialną stronę imprezy (odpowiadała za kontakty z  prasą,  TV Orion i radiem Jura ) . Częstochowski  finał udał się doskonale. Według wstępnych obliczeń orkiestra zebrała około  150 tys. zł .  Kwota ta na pewno zwiększy się jeszcze po doliczeniu wyników licytacji orkiestrowych gadżetów . Przypomnijmy, że w tym roku Fundacja Jurka Owsiaka przeznaczy pieniądze na pomoc noworodkom i godną opiekę dla seniorów. Cieszymy się, że mieszkanka  Bursy Miejskiej przyczyniła się do kolejnego sukcesu Orkiestry – to dla nas wszystkich ogromna satysfakcja i powód do radości. Julio,  jesteśmy z ciebie dumni! Tak trzymaj!!
Autor Grażyna Pydzińska

Pokaz makijażu

imagesW Bursie Miejskiej przy ul. Kościuszki 8 odbył się pokaz makijażu dziennego i wieczorowego. Gościem wtorkowego (15 stycznia) spotkania była dyplomowana stylistka p. Katarzyna Byczkowska. Wychowanki Bursy uczestniczące w pokazie miały możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami w makijażu oraz mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytanie dotyczące mody i urody. Organizatorką spotkania była mgr Jolanta Mrozińska.

Czytaj dalej