Finał konkursu „Mistrz savoir – vivre”

W Bursie Miejskiej przy ul. Kościuszki 8 odbył się trzeci – ostatni etap konkursu „Mistrz savoir – vivre”. Jury oceniało cztery drużyny, które miały wykazać się znajomością dobrych manier i zasad właściwego zachowania w różnych życiowych sytuacjach.

 

Po naradzie wskazano zwycięzcę:

I miejsce zajęła drużyna  z Bursy przy ul. Jasnogórskiej. Gratulacje!

II miejsce: drużyna z Bursy przy ul. Legionów

III miejsce: drużyna z Bursy przy ul. Kościuszki

IV miejsce: drużyna z Bursy przy ul. Nowowiejskiego

Konkurs został zorganizowany przez Renatę Dudek i Agatę Noszczyk .Nagrody dla uczestników zabawy ufundowało Stowarzyszenie „Pomagajmy Razem”.

Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !!!

Czytaj dalej

Artystycznie i kabaretowo – zapraszamy do Bursy przy ul. Jasnogórskiej

Młodzież z placówki Bursy Miejskiej przy ul.Jasnogórskiej zaprasza do wspólnego spędzenia czasu w sympatycznej atmosferze. Wychowankowie przygotowali program artystyczny, który będzie można  obejrzeć we wtorek 5 marca. Będzie muzycznie, kabaretowo i teatralnie – startujemy o godz. 17. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

„Powiedz mi, jak mnie kochasz…”

 

W Bursie przy ul. Prusa  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu śpiewamy i recytujemy. Tym razem zorganizowaliśmy Wieczornicę Walentynkową. Łatwo się domyślać, że tego wieczoru królowała poezja i piosenka miłosna.

Romantyczna scenografia oraz repertuar spotkania sprawiły, że piosenki nuciliśmy jeszcze przez następne dni, a wiersze zapamiętamy bardzo, bardzo długo.

Organizator: Katarzyna Jurczyk-Zjawińska

Czytaj dalej

Zapraszamy na prelekcję

Dnia 6 marca 2013r. o godz16.30 w Bursie Miejskiej przy ul. Kościuszki 8 odbędzie się prelekcja skierowana do młodzieży. Dr Leszek Cichoń będzie mówić o szkodliwości palenia papierosów.

Plan spotkania:

1. Dlaczego warto rzucić palenie?

2. Badanie spirometryczne. Badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

3. Co zyskujesz rzucając palenie?

Przewidywany czas spotkania: 2 godziny. Prosimy wychowawców o telefoniczne potwierdzenie liczby uczestników pod numerem telefonu: 34 344 40 18.

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Sajewska i Mariola Wagner

Podziel się wrażeniami!

Drodzy Wychowankowie!
Przed Wami 14 dni wolnego. 🙂
Jeżeli chcecie podzielić się wrażeniami z ferii, pokazać pozostałym, gdzie i jak się bawiliście, to wysyłajcie swoje zdjęcia (koniecznie w formacie .jpg)sporada@wp.pl

Na zdjęcia czekamy do końca lutego.

Najciekawsze z nich zostaną opublikowane na stronie naszej Bursy.
BAWCIE SIĘ DOBRZE!!!

Joanna Porada,  Agata Łącka

Poczta walentynkowa

Od kogo dla kogo, co komu do tego?!

Serce będzie wiedziało, od kogo dostało

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zgodnie z tradycją młodzież placówki Bursy Miejskiej przy     ul. Nowowiejskiego uruchomiła pocztę walentynkową. Wychowankowie zrobili specjalną skrzyneczkę, do której wszyscy chętni mogą wrzucać kartki         i liściki z wyznaniami dla osób, które darzą sympatią. Ze względu na to, że w tym roku Święto Zakochanych wypada w okresie ferii zimowych otwarcie skrzyneczki            i wręczenie dowodów sympatii nastąpi po powrocie wychowanków z ferii.

FINAŁ KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

dykt

 

We wtorek  5 lutego  o godz.17.00 w Bursie Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego  odbył się finał Konkursu Ortograficznego.Zawodnicy zmierzyli się z siedmioma zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę na temat zasad ortografii i poprawnej polszczyzny. Po godzinnej potyczce wyłoniono zwycięzców.

 

Miejsce I zajęły ekipy z  Bursy przy ul. Kościuszki i ul. Nowowiejskiego

Miejsce II zajęli zawodnicy z Bursy przy ul. Jasnogórskiej

Miejsca III gratulujemy zawodnikom z Bursy przy ul. Prusa

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Dziękujemy wychowawcom placówek Bursy za przeprowadzenie pierwszego etapu konkursu, a wszystkim uczestnikom za udział w zabawie.

Bezpieczny odpoczynek – szkolenie dla wychowanków

.......W  Bursie Miejskiej przy ul. Kościuszki odbyło się szkolenie  „Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych” przeprowadzone przez p. Janinę Trzewiczek.                 Celem spotkania  było uświadomienie wychowankom, na    jakie niebezpieczeństwo mogą być narażeni w czasie ferii zimowych. Ponadto uczniowie poznali przepisy i przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach zimowych po drogach i chodnikach. Zapoznali się też z ryzykiem związanym z urządzaniem ślizgawek w miejscach zabronionych (stawy, jeziora, rzeki, zbiorniki wodne).

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii!

Bal karnawałowy

Grupa młodzieży z Bursy Miejskiej przy       ul. Kościuszki pomogła w organizacji  balu karnawałowego w Szkole Specjalnej nr 45. Impreza odbyła się 5 lutego.  Nasza młodzież pod opieką wychowawczyni Agaty Noszczyk wykazała się dużą dozą empatii i zrozumienia dla małych podopiecznych szkoły . Wychowankowie Bursy wspólnie z dziećmi świetnie się bawili. Brali też udział w konkursach, pomagając niepełnosprawnym dzieciom. Karnawałowy bal udał się i widać było, że zabawa sprawiła wszystkim ogromną przyjemność.

Czytaj dalej