Wiosna, ach to ty…

Wieczorek wielkanocnyW Bursie przy ul.Prusa odbyła się Wiosenna Wieczornica. Naszym gościem była Pani Wicedyrektor Bursy Jolanta Kowalik, która bardzo wzmocniła ekipę śpiewającą.

Pierwsza część spotkania upłynęła na recytacji wierszy i śpiewie piosenek o wiośnie. Druga część miała charakter wielkanocny. Były życzenia, symboliczne dzielenie się jajkiem, a także quizy i krzyżówka świąteczna.

Było miło, sympatycznie, no i smacznie, bo zajadaliśmy się pysznymi ciastami. W naszym Klubie – czyli wiosennej krainie zrobiło się ciasno. To znak, że miłośników poezji i piosenki przybywa.

Katarzyna Jurczyk-Zjawińska

Czytaj dalej

Świąteczne dekoracje

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wychowankowie placówki Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego na zajęciach plastycznych zorganizowanych przez wychowawczynie Anetę Lubczyńską i Ewę Mądrzyk wykonywali tradycyjne ozdoby wielkanocne. OLYMPUS DIGITAL CAMERANajwiększym zainteresowaniem cieszyło się zdobienie styropianowych jajek metodą decoupage. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem oraz uzdolnieniami plastycznymi. Powstało wiele ciekawych ozdób oraz kartek świątecznych, którymi wychowankowie mogli obdarować Dyrekcję i Grono Pedagogiczne naszej Bursy.

Czytaj dalej

Finał turnieju „1 z 10”

Znamy już zwycięzców turnieju „1 z 10”. Finał odbył się w  Bursie przy ul. Legionów. Emocje były tak duże, że wszyscy – zarówno uczestnicy, jak i publiczność – rozgrzali się i zapomnieli, że tegoroczny „Pierwszy Dzień Wiosny” prawdziwej wiosny nie zapowiada, bo za oknami była tego dnia mroźna zimowa aura.  Turniej „1 z 10” o Mistrzostwo Bursy Miejskiej prowadziła Małgosia Kubicka, a asystowała jej Monika Królica. Obserwatorzy zmagań – Pani Kierownik Bursy  Aleksandra  Politańska, wychowawcy oraz młodzież z poszczególnych placówek – czuwali nad przestrzeganiem zasad turnieju.   Po zaciętej  „walce umysłów” wyłoniliśmy najlepszych. Oto zwycięzcy, którzy wykazali się największą wiedzą i najlepiej odpowiadali na pytania z różnych dziedzin::

 I miejsce – Damian Radek (ul. Legionów)                                                                                II miejsce Robert Koza (ul. Nowowiejskiego)                                                                       III miejsce – Szymon Buła (ul. Legionów)   

 Gratulujemy!!!   Wszyscy uczestnicy finałowego turnieju otrzymali nagrody książkowe.

Turniej przygotowali : Małgorzata Trzepizur, Adam Michalak, Elżbieta Strączyńska

Czytaj dalej

Świąteczne życzenia

jajkoZdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością, radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołego Alleluja

 

życzą

Dyrekcji, Kierownictwu, Pracownikom Pedagogicznym i  Niepedagogicznym

                                                wychowankowie z Bursy Miejskiej w Częstochowie

Eliminacje do turnieju „1 z 10”

We 009wtorek  19 marca  w placówce Bursy  przy ul. Nowowiejskiego odbył się  konkurs „1 z 10” zorganizowany przez wychowawczynie: Beatę Jakóbczak i Małgorzatę Palacz. Zwycięzcami zostali: Karol Wrona, Joanna Konieczna i Angelika Konieczna. Najwięcej punktów zdobyli: Karol Wrona i Joanna Konieczna i to oni będą reprezentować naszą placówkę w finałowych rozgrywkach „1 z 10”  w czwartek 21 marca. Turniej odbędzie się w placówce przy   ul. Legionów. Życzymy naszym wychowankom  zwycięstwa, trzymamy za nich kciuki, a wszystkim zawodnikom życzymy miłej zabawy.

Czytaj dalej

Mistrzowie gry w „Piłkarzyki”

14Wyczekiwany przez wszystkich Międzybursowy Turniej Piłki Nożnej Stołowej przeszedł już do historii. Drużyny, które dotarły do Bursy przy ul. Prusa były świetnie przygotowane. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że miejsce pierwsze na podium jest tylko jedno. I stanęli na nim zawodnicy z Bursy przy ul. Prusa:

Marcin Kmiecik i Tomasz Gmur

II miejsce zajęli zawodnicy z Bursy przy ul. Jasnogórskiej:
Sebastian Mruk i Marcin Nowicki
III miejsce  zdobyli zawodnicyz Bursy przy ul. Prusa:
Jakub Troczka i Kacper Zmorek
Najlepszym gratulujemy, a pokonanym życzymy wytrwałości w treningach!

Czytaj dalej

Kartki wielkanocne

W  Bursie przy ul. Kościuszki 8 wychowanki – już w świątecznej atmosferze – wspólnie przygotowywały wielkanocne kartki według własnego pomysłu. Trzeba przyznać, że  wykazały się przy tym dużą inwencją twórczą. Kartki były naprawdę piękne. Do tej miłej formy spędzania czasu przyłączyły się wychowawczynie Agata Noszczyk i Renata Dudek.

 

Czytaj dalej