Konkurs „Yor Life” – pokaż, jak żyjesz

Młodzieżowa Rada Bursy Miejskiej ogłasza konkurs pod hasłem „Your Life”. Prace konkursowe powinny przedstawiać życie wychowanków Bursy, ich  zainteresowania oraz pasje. Oceniamy pomysłowość, technikę i oryginalność. Prace można składać u wychowawców do dn. 20 maja 2013 r. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Rozstrzygnięcie odbędzie się podczas festynu rodzinnego organizowanego 26 maja. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!

Beata Rosa

Towarzyski turniej siatkówki

IMG_0261W niedzielę 28 kwietnia wychowankowie Bursy Miejskiej wzięli udział w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej w Rędzinach. Pokazali, że potrafią grać – wyjazd na turniej zakończył się pełnym sukcesem.Pod opieką trenera Stanisława Gościniaka nasi zawodnicy rozegrali trzy spotkania z miejscowymi drużynami i odnieśli trzy zwycięstwa. Warto podkreślić, że w trzecim rozegranym meczu przeciwnikiem naszych zawodników była drużyna 40-latków Gminy Rędziny. W jej składzie znalazł się wychowawca z placówki Bursy przy ul. Legionów Adam Michalak, ale młodzież okazała sie lepsza i mecz wygrała 🙂 W turnieju wzięły też udział zawodniczki KS Częstochowianka Częstochowa, w której składzie zagrały nasze wychowanki – siostry Martyna i Patrycja Rygalik oraz Martyna i Dominika Knysak. Za udział w turnieju obie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, a zawodnicy pamiątkowe koszulki z nadrukiem ufundowane przez Urząd Gminy w Rędzinach. dziękujemy! Podziękowania składamy również dla pani Barbary Siwek i pani Justyny Klejny  za pomoc w organizacji wyjazdu, opiekę i gorący doping podczas rozgrywek.

                                                                                              Adam Michalak

Czytaj dalej

Turniej Darta o Mistrzostwo Bursy Miejskiej

Galeria

Ta galeria zawiera 21 zdjęć.

W dniu 25 kwietnia odbył się długo oczekiwany Turniej o Mistrzostwo Bursy Miejskiej w Darta. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Przybyli na niego wychowankowie obojga płci z całej Bursy Miejskiej. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali wychowawcy Barbara Siwek i Przemek … Czytaj dalej

Żegnamy maturzystów – dziękujemy za wspólnie spędzony czas

W BuOLYMPUS DIGITAL CAMERArsie  Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego odbyło się spotkanie,    na którym żegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Miło nam było gościć zaproszone osoby panią dyrektor Jolantę Kowalik i panią pedagog Beatę Rosę. Młodzież z młodszych klas przygotowała część artystyczną i podziękowała maturzystom za wspólnie spędzone w murach naszej placówki lata. W tym dniu uroczyście żegnaliśmy 21 maturzystów specjalnie zamówionym na tę okoliczność tortem. Zgodnie z tradycją maturzystom zostały wręczone upominki w postaci słoników mających im przynieść szczęście podczas zdawania matury. Wychowankowie z sentymentem wspominali czas spędzony z nami oraz dzielili się planami dotyczącymi studiów i wyboru dalszej drogi życiowej. Dla uwiecznienia tych miłych chwil zostało wykonane zdjęcie pamiątkowe, które będzie wręczone każdemu maturzyście.

Czytaj dalej

Pożegnanie maturzystów

W Bursie Miejskiej przy ul. Kościuszki 8 odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. Tegoroczna uroczystość z udziałem pani dyrektor Marii Kowaleczko-Miedzińskiej, pani kierownik Anety Lubczyńskiej, pani pedagog Beaty Rosy oraz wychowawców i maturzystów upłynęła w miłym, wesołym nastroju. Wychowankowie klas drugich pod opieką wychowawców Agaty Noszczyk i Renaty Dudek przygotowali wspaniałą część artystyczną, podczas której na twarzach wszystkich gości widniał ciepły uśmiech. Było troszkę śpiewu i recytacji, jednakże największą atrakcją całej uroczystości była aktorska gra wychowanków w przedstawieniu „Rok w Bursie” ukazujący pracę pedagoga i wychowawców podczas spotkania zespołu wychowawczego. Całość imprezy zakończyły życzenia pani Dyrektor i pani Kierownik. Maturzyści otrzymali od wychowawców własnoręczne zrobione książeczki oraz dyplomy na pamiątkę pobytu w Bursie.

Czytaj dalej

Turniej Darta o Mistrzostwo Bursy – eliminacje przy ul. Legionów

Galeria

Ta galeria zawiera 10 zdjęć.

W Bursie przy ul. Legionów odbył się Turniej Darta. Organizatorami imprezy byli wychowawcy: Barbara Siwek i Przemek Świąć. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach – dziewcząt oraz chłopców. Najlepszymi zawodniczkami okazały się: 1.Monika Królica I miejsce … Czytaj dalej

Turniej szachowy

      W Bursie Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej odbył się Turniej szachowy dziewcząt i chłopców.  Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Katarzyna Stróżykowska.     Wśród chłopców najlepszy okazał się   Adam Kaczyński. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki  ufundowane przez organizatora – Jacka Gołdę.

Życzymy powodzenia na maturze!

DSCF5962-150x150

16 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów mieszkających w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej. W uroczystości udział wzięli  maturzyści oraz ich młodsi koledzy i koleżanki. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Pani Kierownik Małgorzata Janik, Pani Pedagog Beata Rosa oraz wychowawcy. Pożegnanie rozpoczęła Pani Kierownik , która powitała wszystkich obecnych. Ola i Hubert wykonali utwór muzyczny, a Marta wyrecytowała wiersz. Następnym punktem programu była prezentacja multimedialna, podczas której przypomnieliśmy sobie wydarzenia z minionych lat. Na zakończenie części artystycznej młodsi koledzy i koleżanki przedstawili kabaret  pt. „Być kobietą” , za który otrzymali gromkie brawa. Ostatnim oficjalnym punktem uroczystości  było pożegnalne słowo Pani Kierownik i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz symbolicznych upominków. Atmosferę wzruszenia i smutku rozstania osłodziliśmy sobie słodkim poczęstunkiem i miłymi wspomnieniami.

 

 

 

 

 

 

Nasze lekcje gotowania, czyli zajęcia kulinarne

 DSC00081 W  marcu i kwietniu w Bursie Miejskiej odbył się cykl zajęć kulinarnych dla młodzieży pod kierunkiem  Grażyny Pydzińskiej . Tematem przewodnim  były racuchy –  uczestnicy naszego kulinarnego kursu uczyli się, jak przygotować te smakołyki. Zajęcia miały  na celu zwrócenie uwagi wychowanków na higieniczne i bezpiecznemarcu i kwietniu w Bursie Miejskiej odbył się cykl zajęć kulinarnych dla młodzieży pod kierunkiem  Grażyny Pydzińskiej . Tematem przewodnim  były racuchy –  uczestnicy naszego kulinarnego kursu uczyli się, jak przygotować te smakołyki. Zajęcia miały  na celu zwrócenie uwagi wychowanków na higieniczne i bezpieczne przygotowanie potrawy oraz nabycie przez młodzież umiejętności kulinarnych. Zajęcia były też świetną okazją do przekazania młodzieży informacji na temat prawidłowej, zdrowej diety. Staraliśmy się uświadomić wychowankom,  że  zupki z torebki” warto zastąpić wartościowymi potrawami, których  przygotowanie  nie wymaga dużo pracy i czasu. Własnoręcznie przygotowane dania są odżywcze i zdrowe, a poza tym gotowanie może być naprawdę przyjemne..Zajęcia zakończono degustacją racuchów – były bardzo smaczne i estetycznie podane, co też jest bardzo ważne w każdym posiłku.