Zaproszenie na konkurs „Savoir vivre”

Serdecznie zapraszamy na konkurs  pod hasłem          MISTRZ SAVOIR-VIVRE, który odbędzie się w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Kościuszki 8 w dniu 01.04 2014 r. o godzinie 17.00. Prosimy o zgłoszenie po dwóch uczestników z każdej placówki i potwierdzenie przybycia    do dnia 25,03  2014. Zapraszamy,  liczymy na wasz udział i gwarantujemy dobrą zabawę.

II Turniej Szachowy o Mistrzostwo Bursy Miejskiej

112Zapraszamy wychowanków wszystkich placówek na II Turniej Szachowy o Mistrzostwo Bursy Miejskiej, który  tym razem odbędzie się  w Bursie przy ul. Kościuszki  w czwartek 3 kwietnia o godzinie 18.30. Prosimy, aby każda z placówek Bursy przygotowała kadrę składającą się z 1- 3 zawodników – płeć nie odgrywa roli. Turniej poprowadzi międzynarodowy sędzia szachowy, posiadający I kategorię szachową- Igor Pyrkosz oraz zawodniczka UKS Hetman Częstochowa – Julia Knapik. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Prosimy wychowawców poszczególnych placówek o potwierdzenie przybycia na konkurs oraz podanie składu swoich ekip do dnia 25 marca bieżącego roku.                                                  

                                                    Na turniej zapraszają wychowawcy:

                                                                      Anna Knapik

                                                                     Mariola Wagner

                                                                     Przemek Świąć                                                     

Wieczór walentynkowy

DSCF1619    18 lutego w placówce Bursy przy ul. Kościuszki odbył się wieczór poezji i piosenki o miłości. Okazja oczywiście – walentynkowa. Młodzież recytowała wiersze i wysłuchała kilku piosenek, była również poczta walentynkowa. Celem spotkania było pokazanie, że walentynki to nie tylko komercja, ale również okazja do ukazania emocjonalnej strony tego święta. To także, a może przede wszystkim, okazja do okazywania uczuć za pomocą pięknych słów, co w dzisiejszych czasach jest coraz trudniejsze.

Bawiliśmy się w Zespole Szkół Specjalnych

 

      W dniu 12.02 2014 r. młodzież z Bursy  przy  ul. Kościuszki została zaproszona  na Bal Karnawałowy do  Zespołu Szkół Specjalnych  nr 45. Nasi Wychowankowie współpracują z młodzieżą z tej szkoły już od kilku lat, a niektórzy uczestniczą w  takich imprezach  systematycznie i mają już swoje zaprzyjaźnione  osoby wśród  uczniów szkoły.  Jak zawsze tak i tym razem zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Uczniowie  szkoły przygotowali dla nas gorące powitanie i zaprosili nas do wspólnej zabawy. Wszyscy szybko znaleźli wspólny rytm i zabawa przebiegała w prawdziwie karnawałowej  atmosferze. Na zmęczonych tańcami podczas przerwy czekał smaczny poczęstunek. Miło nam było widzieć uśmiechy na twarzach naszych kolegów i koleżanek i mieć poczucie sensu takich spotkań. Z takiej perspektywy nasze problemy wydają się często mało istotne i malutkie. Nasi Wychowankowie zachowali się wspaniale: z dużym wyczuciem, tolerancją i zrozumieniem.   Myślę, że powinniśmy być  z nich dumni.

BILA 2014

indeks20 lutego 2014 r. w  Bursie Miejskiej przy ul. Prusa odbyły się Mistrzostwa Bilardowe. Uczestniczyli w nich wychowankowie z placówek Bursy przy ul. Kościuszki, Nowowiejskiego, Jasnogórskiej i gospodarze z ul. Prusa. Mecze trwały ponad trzy godziny, gdyż rozgrywających było bardzo wielu.
Niektórym zawodnikom czarna bila płatała figle. Gdy doszliśmy do finału, okazało się, że całe podium należało do gospodarzy.
W Międzybursowych Mistrzostwach Bilardowych Bila 2014:
I miejsce zajął BŁAŻEJ PUDŁO
II miejsce KONRAD FEDOROWICZ
i III miejsce DARIUSZ SERAFIN

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy,
a mistrzom gratulujemy
EWA ISKRA i ANNA ORMAN

Czytaj dalej

Walentynkowa wieczornica

Galeria

Ta galeria zawiera 13 zdjęć.

Dnia 13.02.2014 r. w Bursie przy ul. Legionów miał miejsce niezwykły „walentynkowy” wieczór. Tematem naszego spotkania była oczywiście ,,MIŁOŚĆ”, dlatego czytaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki o tej tematyce. Przybyli także goście z ,”Prusa”, którym gorąco dziękuję za zaangażowanie w wieczornicę. … Czytaj dalej

Bursa przy ul. Legionów ma nowych mistrzów darta

Galeria

Ta galeria zawiera 22 zdjęcia.

11 lutego odbył się w placówce Bursy przy ul. Legionów Turniej Darta o mistrzostwo naszej placówki. Frekwencja jak zwykle była bardzo duża. W kategorii chłopców do zawodów stanęło 15 wychowanków, a w kategorii dziewcząt 6 odważnych zawodniczek. Najlepszym zawodnikiem okazał … Czytaj dalej

Dyskoteki karnawałowe w Bursie Miejskiej

karnawał

 

W połowie lutego w czterech placówkach Bursy Miejskiej odbyły się dyskoteki karnawałowe. Pomysłodawcą imprez była Młodzieżowa Rada
Bursy. Młodzież zaplanowała, że każde miejsce będzie miało własny motyw przewodni, a chętni proszeni byli o stosowne przebranie. Czytaj dalej

Walentynkowa poczta

 

 

 

 

 

 

17 lutego, tuż po feriach zimowych, w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej została uruchomiona „Walentynkowa poczta”. Wychowankowie mogli wrzucać kartki z walentynkowymi życzeniami do specjalnych skrzynek. Opiekę nada walentynkową zabawą sprawowały panie wychowawczynie Aneta Lubczyńska i Jolanta Mrozińska. Finał „Walentynkowej poczty” odbył się 17.02.2014r. przy dźwiękach romantycznej muzyki, słowach pięknych wierszy o miłości i smacznych ciasteczkach.

Czytaj dalej

e – turniej FIFA 2014

...

 

 

 

W Bursie Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej w dniu 12 lutego odbyła się druga edycja turnieju e – sportowego FIFA 14.

Do udziału w grze zgłosiło się 18 uczestników. Każdy uczestnik turnieju był przydzielony do grupy, w której walczył o wejście do kolejnego etapu rozgrywki. Spośród graczy wyłoniono najlepszą trójkę:

I miejsce Krzysztof Hober

II miejsce Artur Kierat

III miejsce Mateusz Wojtyra

Całe zawody upłynęły pod znakiem dobrej zabawy i uczciwej rywalizacji zgodnej z zasadami fair play. Turniej został zorganizowany przez wychowawcę Jarosława Lewickiego. Nad przebiegiem  turnieju e – sportowego FIFA 14 czuwali wychowawcy Bursy. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turniej należą się  wychowankom: Michałowi Pustuł i Dominikowi Rak.

Czytaj dalej