Do zobaczenia po wakacjach!

summersessions1Drodzy Wychowankowie!

Rozpoczęły się wakacje, na które czekaliście cały rok. To moment szczególny dla każdego ucznia – cieszcie się więc swobodą i wolnym czasem. Odpoczywajcie, bawcie się, ale pamiętajcie też, żeby czas  wakacji dobrze wykorzystać. Bądźcie rozsądni i mądrzy – nabierzcie dobrej energii na cały następny rok. Do zobaczenia po wakacjach!

Dyrektor Bursy Miejskiej   Maria Kowaleczko-Miedzińska

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

LOGOOOOLista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Bursy Miejskiej na rok szkolny 2014/2015

UWAGA:

  1. Wskazanie placówki Bursy Miejskiej we Wniosku o przyjęcie do BM  i  Umowie o przyjęcie do BM nie jest  równoznaczne z przyznaniem kandydatowi miejsca w tejże placówce.
  2. Przydziału kandydatów do poszczególnych placówek Bursy Miejskiej dokona Komisja rekrutacyjna. Lista osób  przyjętych i nieprzyjętych wraz z informacją o przydziale do placówki Bursy Miejskiej ogłoszona zostanie 15 lipca 2014 r.
  3. Wychowankowie Bursy Miejskiej ubiegający się o przyjęcie do Bursy na rok szkolny 2014/2015  mający zadłużenie   wobec  Bursy w kwocie nieprzekraczającej  wysokości opłat za 1 miesiąc pobytu w Bursie zostali zakwalifikowani  – warunkiem przyjęcia do Bursy będzie uregulowanie należności i załączenie potwierdzenia wpłaty do składanych dokumentów rekrutacyjnych.

Poniżej lista kandydatów:

Czytaj dalej

Świętowaliśmy w Zespole Szkół Specjalnych nr 45

3 czerwca odwiedziliśmy Szkołę Specjalną nr 45. Uczniowie i nauczyciele tej szkoły przygotowali wspaniały występ artystyczny, aby uczcić swoje święto – Dzień Szkoły.
Byliśmy pod wielkim wrażeniem widząc, z jakim entuzjazmem i radością uczniowie szkoły odgrywali swoje role.
Pomimo wielu ograniczeń ich występy zasługiwały na podziw i uznanie. Miło nam było widzieć uśmiechy i zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.
Pomagaliśmy przenosić rekwizyty, ustawiać i podawać przedmioty potrzebne do kolejnych występów. A potem była wspólna zabawa i wspólne śpiewanie znanych piosenek. Oczywiście, jak zwykle, zadbano również o nasze żołądki- zostaliśmy poczęstowani pysznym ciastem i kiełbaską z rożna.
Myślę, że takie spotkania wiele nam dają i to my najbardziej na nich korzystamy – uczymy się,  że można i trzeba cieszyć się życiem.

 

Szkolenie „Bezpieczne wakacje”

Uprzejmie informuję, że szkolenie młodzieży z zakresu bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego zostanie przeprowadzone przez panią Janinę Trzewiczek   w placówkach Bursy Miejskiej w następujących terminach:
– ul. Legionów – 10.06 2014 r. – godz. 20.00
– ul. Jasnogórska – 12.06 2014 r. – godz. 20.00
– ul. Nowowiejskiego – 16.06 2014 r. – godz. 20.00
– ul Prusa – 17.06. 2014 r. – godz. 20.00
– ul Kościuszki – 23.06. 2014 r. o godz. 20.00
Serdecznie zapraszam
Janina Trzewiczek

Konkurs wiedzy o Częstochowie

 

 

 

 

 

 

    

 W placówce Bursy Miejskiej przy ulicy Jasnogórskiej w dniu 27 maja odbyły się zajęcia z młodzieżą pod hasłem „Co wiesz o mieście, w którym się uczysz”. Zajęcia połączone z konkursem prowadzili wychowawcy Jacek Gołda i Grażyna Pydzińska. Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie długopisy,  a zwycięzcy atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce zajął Michał Korzekwa, drugie miejsce zajęli Michał Pustuł i Maciej Kaźmierczak.                                     

Zwycięzcom gratulujemy !!

Czytaj dalej