Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej jednym z najgorętszych okresów w całym roku szkolnym.
Niewątpliwie spotkanie wigilijne, które odbyło się w naszej placówce było najważniejszym i wieńczącym ten czas wydarzeniem. Przygotowania do Wigilii trwały prawie od miesiąca, by wreszcie – 17 grudnia – zgromadzić całą społeczność dwóch placówek Bursy Miejskiej – przy ul. Jasnogórskiej i ul. Kościuszki.
Zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Dyrektor Maria Kowaleczko- Miedzińska, Pani Wicedyrektor Jolanta Kowalik i Pani Pedagog Justyna Klejny.
Naszymi gośćmi była Pani Kierownik Bursy Miejskiej przy ul. Kościuszki Aleksandra Politańska, kadra pedagogiczna oraz wychowankowie tej placówki.
Gospodarzem wigilii była Pani Kierownik Beata Rosa, która zaprosiła uczestników kolacji do obejrzenia przedstawienia jasełkowego. Wzięli w nim udział wychowankowie z placówki przy ul. Jasnogórskiej, którzy przygotowywali się do występu z wielkim zaangażowaniem. Ich wrażliwość i poczucie humoru stworzyły bardzo oryginalne, pouczające przedstawienie.
Wychowanka Joanna Herczyńska przy akompaniamencie Dawida Berezy (gitara) przepięknie zaśpiewała pastorałki, które podkreśliły świąteczny nastrój.
Następnym punktem tego wieczoru było przełamanie się opłatkiem oraz złożenie sobie życzeń. Gdy już wszyscy obdarowani zostali serdecznością, zasiedliśmy do stołów.
Piękna dekoracja sali i światło lampek choinkowych stworzyły niepowtarzalny nastrój. Świąteczne lampiony rozjaśniły wigilijny wieczór. Naturalne igliwie i szyszki, choć skromne wyglądały zachwycająco na świątecznym stole. Oprawa artystyczna: Beata Rosa, Dorota Kierat, Jolanta Mrozińska, Izabela Janus. Dekoracja gablot, holu, korytarza, aneksu kuchennego i wypoczynkowego i świetlicy: Grażyna Pydzińska, Izabela Janus. Oprawa plastyczna stołów oraz dekoracja sali: Aneta Lubczyńska, Jolanta Mrozińska. Szczególne podziękowania należą się wychowankom Bursy Miejskiej przy ul. Kościuszki pod kierunkiem p. Aleksandry Mikuty, dzięki którym nasze wigilijne stoły były jeszcze piękniejsze, a wspólne przeżycia tego wyjątkowego wieczoru kolejny raz zintegrowały wychowanków różnych placówek. Wychowawcy z placówki przy ul. Jasnogórskiej bardzo dziękują wychowankom, którzy przygotowali piękne przedstawienie jasełkowe wkładając w ten występ wiele pracy i serca.
Archiwum miesiąca: grudzień 2014
Klub Sympatyków Piłki Siatkowej
Kolejne, ostatnie już w tym roku spotkanie Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej odbyło się 20 grudnia w hali sportowej MOSiR w Częstochowie, gdzie w ramach rozgrywek III ligi kobiet nasze dziewczęta z KS Częstochowianka podejmowały drużynę AZS Politechniki Śląskiej. Nasze zawodniczki gładko pokonały koleżanki ze Śląska 3:0. W składzie nie zabrakło naszej wychowanki Martyny Knysak, która niedawno zmieniła pozycję i obecnie gra jako środkowa bloku. Zapraszamy na kolejne mecze KS Częstochowianka. A oto kilka fotek z tego spotkania.
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Wigilia w placówce Bursy przy ul. Legionów
Galeria

Ta galeria zawiera 38 zdjęć.
Przygotowania do uroczystej kolacji rozpoczęliśmy już na kilka tygodni przed Wigilią. Wychowankowie wykonali dekoracje, wystarali się o żywe choinki i wystrój wigilijnego stołu. Tak przygotowani,18 grudnia o godz. 18 powitaliśmy naszych miłych Gości: Panią Dyrektor Marię Kowaleczko- Miedzińską, Panią Wicedyrektor Jolantę … Czytaj dalej
” Jest taki dzień… „
Zanim zasiądziemy w rodzinnych domach, by przełamać się opłatkiem z bliskimi, spotykamy się w naszej placówce, by wspólnie przeżyć wieczór wigilijny. W środę 17 grudnia społeczność Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego wraz z mile widzianymi gośćmi: Panią Dyrektor Marią Kowaleczko- Miedzińską, Panią Wicedyrektor Jolantą Kowalik, Panią Pedagog Justyną Klejny, Panią Kierownik Renatą Dudek, wychowawcami i pracownikami administracyjnymi zasiadła przy pięknie i smacznie zastawionych stołach. Najpierw w skupieniu obejrzeliśmy przedstawienie wigilijne przygotowane przez wychowawczynie: Małgorzatę Trzepizur i Beatę Jakóbczak, by potem podczas łamania się opłatkiem życzyć sobie wszystkiego co najlepsze. Pięknie przystrojona świetlica stała się tłem niejednego wzruszenia, gdy poczuliśmy życzliwość i ciepło serc. Mamy nadzieję, że atmosfera, jaka wytworzyła się w czasie naszego świątecznego spotkania pozostanie z nami na długo. Czytaj dalej
Pamiętamy…
W przedświątecznym zabieganiu mimo wielu obowiązków wychowankowie Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej w dniu 10.12.2014r. pod opieką wychowawczyni Anety Lubczyńskiej, znaleźli czas na odwiedzenie miejsca pamięci narodowej przy ul. Łódzkiej. Młodzież posprzątała płytę, zebrała zeschłe kwiaty oraz wypalone lampki i tradycyjnie już zapaliła znicz, dając dowód swej pamięci i szacunku dla ofiar poległych za wolność Ojczyzny.
Wizyta Świętego Mikołaja
W czwartkowy wieczór do placówki Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego zawitał gość, którego wszyscy długo oczekiwali – Święty Mikołaj. Ku zachwytowi wszystkich wychowanków Mikołaj miał worek pełen słodkich prezentów, którymi obdarował bardzo grzecznych, grzecznych i mniej grzecznych wychowanków, rózgi nikt nie dostał. Młodzież serdecznie podziękowała i zaprosiła Mikołaja na następny rok.
Renata Dudek i Joanna Sajewska
Kolejna wygrana „Norwida”
W niedzielę o godzinie 17.00 w hali sportowej Norwida nasi II- ligowcy rozegrali kolejne spotkanie o mistrzostwo II ligi. Rywalem naszych zawodników była drużyna SMS Spała. To już szóste spotkanie, w którym o zwycięstwie decydował piąty set. Tym razem nasi wychowankowie spisali się świetnie i z potyczki wyszli zwycięsko. Szansę gry dostali niemal wszyscy zawodnicy dając w trudnych momentach doskonałe zmiany. Na zwycięstwo naszych chłopców niewątpliwie miał wpływ doskonały doping kibiców, którzy wypełnili halę. Wśród dopingujących nie zabrakło oczywiście kolegów i koleżanek z naszej Bursy.Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa.
Z myślą o innych…
W ten grudniowy wieczór placówka Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego wyglądała niezwykle dostojnie i odświętnie. Na świąteczne spotkanie zaproszono dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Dziupla” prowadzonej przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, dzieci z rodziny zastępczej i z Ośrodka szkolno-wychowawczego. Zaczęło się od gorącego powitania, później nastąpiło wspólne kolędowanie. Były także występy solowe, zespołowe, taniec, śpiew, muzyka i czytanie bajki dla najmłodszych. Nagle drzwi otworzyły się szeroko i wszedł… rubaszny, wesoły Mikołaj z dwoma aniołkami. Tradycyjnie zapytał dzieci, czy w mijającym roku były grzeczne. Odpowiedzi były różne. Niektóre odrobinę wymijające… Jednak nasz Mikołaj był niezwykle wyrozumiały i obdarował wszystkich ogromnymi paczkami. Zadowolone dzieci zaprosiły Mikołaja do zabawy. Wspólnym zdjęciem zakończono ten wspaniały mikołajkowy wieczór.
Serdecznie dziękujemy wychowawcom, którzy przeprowadzili charytatywne akcje zbierania słodyczy w poszczególnych placówkach Bursy: R. Dudek, E. Strączyńskiej, A. Dudzik-Orman, J. Sajewskiej, A. Noszczyk, B. Rosie, J. Mrozińskiej, D. Kierat, I. Janus, A. Mikucie, M. Trzepizur, A. Łąckiej-Aleksandrowicz, K. Jurczyk-Zjawińskiej, P. Świąć.
Do zobaczenia za rok!
„Jasełka” dla dzieci
W dniu 8.12 2014 r. wychowankowie Bursy przy ul. Kościuszki zaprezentowali gościnnie „Jasełka” w Bursie przy ul. Nowowiejskiego. Wystąpili podczas imprezy mikołajkowej dla dzieci z rodzinnego domu dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawczej i świetlicy „Dziupla” prowadzonej przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. W przedstawieniu brało udział 27 wychowanków, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali występ, aby wszyscy zaproszeni goście mogli poczuć magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Wigilii i gwiazdki. Imprezę zaszczyciły swoją obecnością Pani Dyrektor Maria Kowaleczko – Miedzińska, Pani Kierownik Renata Dudek, Pani Pedagog Justyna Klejny, a przede wszystkim nasi mali goście.
Przygotowania do występu pod kierunkiem wychowawczyń Pani Jolanty Mielczarek i Pani Anny Knapik, trwały od dawna, aby efekt końcowy mógł zadowolić tak wymagającą publiczność. Pani Jolanta Mielczarek znakomicie obsadziła „aktorów” w swoich rolach, a wielokrotne próby dały efekt, który mamy nadzieję wszystkim się podobał. Z kolei Pani Anna Knapik zadbała o stroje i scenografię, aby przedstawienie miało wspaniałą oprawę i klimat świąt. Mamy nadzieję, że szopka wyglądała jak prawdziwa. Chcieliśmy też przypomnieć staropolską tradycję wspólnego śpiewania kolęd.
Wykorzystując współczesną technikę multimedialną staraliśmy się zachęcić wszystkich uczestników spotkania do śpiewania razem z naszym chórkiem. Dziękujemy naszym wychowankom, że z tak wielkim zaangażowaniem podeszli do całego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Korzystając z tego świątecznego nastroju życzymy wszystkim mnóstwa prezentów pod choinką, wspaniałej rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole oraz spełnienia marzeń w Nowym 2015 Roku.
Anna Knapik
Jolanta Mielczarek Czytaj dalej