Konkurs recytatorski

poezja

Zapraszamy na Międzybursowy Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Wisławy Szymborskiej.
Konkurs odbędzie się 19 marca 2015r. (czwartek) o godz. 17.00 w placówce przy ul. Nowowiejskiego 11A.

:

Warunki uczestnictwa:
-w konkursie może wziąć udział dwóch uczestników z każdej placówki,
-każdy uczestnik przygotowuje dowolny, wybrany przez siebie wiersz, który recytuje z pamięci,
-drugi wiersz „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej (załączony do zaproszenia) może przeczytać,
-wszyscy uczestnicy dostają do interpretacji ten sam wiersz.

Prosimy o telefoniczne potwierdzanie udziału w konkursie oraz podanie imion i nazwisk uczestników. Dla uczestników przewidziane są nagrody.
Organizatorzy: Mariola Wagner i Joanna Sajewska

Konkurs na wielkanocne kartki i stroiki

Easter-cardZ okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych ogłaszamy konkurs dla wychowanków Bursy Miejskiej w Częstochowie na ręczne  wykonanie kartek lub stroików świątecznych. Kartki mogą być wykonane dowolną techniką w wymiarze
ok. 10,5 cm x 14,8 cm (format A6).
Prosimy nie zamieszczać życzeń na kartkach. Do pracy należy załączyć dane autora w taki sposób, aby jej nie uszkodzić (na osobnej kartce). Prace konkursowe należy składać
do 19.03.2015r. w placówce
przy ul. Nowowiejskiego 11a – osobiście,
za pośrednictwem kierowników, wychowawców lub pedagoga.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Dyrekcja Bursy Miejskiej: Maria Kowaleczko – Miedzińska, Jolanta Kowalik, kierownik placówki przy ul. Nowowiejskiego 11a – Renata Dudek
wraz z zespołem wychowawców
oraz pedagog Justyna Klejny.

,,Walentynki” w Bursie przy ul. Legionów

Galeria

Ta galeria zawiera 13 zdjęć.

  W naszej kawiarence robi się coraz ciaśniej. Z każdą imprezą przybywa coraz więcej fanów poezji i gitary. Można się było o tym przekonać 19 lutego, kiedy to został zorganizowany kolejny artystyczny wieczorek, tym razem poświęcony miłości. Pretekstem do spotkania był … Czytaj dalej

Klub sympatyków piłki siatkowej

IMG_5638Wszystkich sympatyków siatkówki informujemy, że wszelkie informacje o rozgrywanych spotkaniach możena znaleźć na oficjalnych stronach klubowych, a także na facebooku.                                                         AZS CZĘSTOCHOWA – http://www.azsczestochowa.pl/  http://www.siatka.org/ NORWID CZĘSTOCHOWA – http://www.siatka.org/                                     facebook.com  Ks Norwid Częstochowa

 

Młode talenty

 

internat1

     W holu Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej zostały zaprezentowane prace naszych wychowanek: Wiktorii Zarębskiej i Katarzyny Rosińskiej. Dziewczęta są uczennicami Liceum Plastycznego im. J. Malczewskiego w Częstochowie.

Oglądając wystawę dostrzegamy różnorodność postaw twórczych młodych artystek, a ciekawe rozwiązania plastyczne to dowód, że  autorki poszukują nowych rozwiązań i  pracują nad swoim warsztatem.

oprac. Jolanta Mrozińska Czytaj dalej

Prelekcja o szkodliwości palenia

papierosZapraszamy wszystkich wychowanków na prelekcję na temat  „Szkodliwość palenia tytoniu„, która odbędzie się 4 marca 2015r. o godzinie 17.00 w placówce przy ul. Nowowiejskiego 11A. Wychowankowie będą mieli możliwość wykonania badania spirometrycznego oraz badania zawartości tlenku węgla  w  wydychanym powietrzu.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 2 marca.
Joanna Sajewska i Mariola Wagner

 

Praca sekcji plastycznej w I semestrze

http://sp6.kalisz.pl/editor_img//ko%C5%82o%20plastyczne.jpgPierwszy semestr tego roku szkolnego mamy już za sobą i dlatego wychowankowie Bursy Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej pragną podsumować efekty pracy Koła Plastycznego, które działa w placówce.  Koło Plastyczne prowadzone przez wychowawczynie Anetę Lubczyńską i Jolantę Mrozińską zainaugurowało swoją działalność w drugiej połowie października i skupiło utalentowanych wychowanków, którym nie obce jest piękno i chęć tworzenia.  Udział w zajęciach jest dobrowolny, a tematyka uzależniona od potrzeb, okoliczności, pomysłów młodzieży oraz inwencji opiekunek. Zajęcia planowane są tak tak, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Prace wykonane przez członków Kola Plastycznego brały udział w konkursie kartek świątecznych, stanowiły oprawę wieczoru wigilijnego, były upominkami dla bliskich nam osób oraz upiększały nasze otoczenie na co dzień. Zajęcia stanowią swego rodzaju „giełdę pomysłów” – wychowankowie zdobywają nowe umiejętności i doskonalą już posiadane, czasami dowiadują się, jak zrobić coś interesującego ze zwykłych rzeczy. Zajęcia plastyczne to także szkoła cierpliwości i okazja do rozwijania zdolności manualnych, a przy tym także okazja do spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Zapraszamy zatem do zobaczenia efektów naszej pracy.
Czytaj dalej

Bal karnawałowy

Znalezione obrazy dla zapytania grafika bal karnawałowyPo raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na bal karnawałowy do szkoły specjalnej  i jak zawsze opuszczaliśmy tę placówkę pełni podziwu dla wielkiej radości życia młodzieży i dzieci tej szkoły.
Tym razem na bal poszły tylko dziewczęta – dziewięć uśmiechniętych i energicznych wychowanek placówki Bursy Miejskiej przy  ul. Kościuszki.
Czekano na nas i kiedy się pojawiliśmy, widać było uśmiechy na twarzach dzieciaków. Zabawę prowadził profesjonalny wodzirej – tym razem przebrany za szeryfa z Dzikiego Zachodu.
Jak na karnawałową zabawę przystało wybrani zostali król i królowa balu, były konkursy, zabawy i oczywiście tańce.
Fantastyczna atmosfera udzieliła się nam wszystkim! Każdy znalazł partnera lub partnerkę do zabawy. Razem skakaliśmy w rytmie muzyki, pomagaliśmy w przeprowadzeniu konkursów i czuliśmy się potrzebni i pomocni.
I jak zawsze, w przerwie zabawy, przygotowano dla nas pyszny poczęstunek.
Nasze wychowanki – maturzystki, które chodziły od początku pobytu w Bursie  na różne uroczystości w szkole specjalnej, z żalem żegnały się ze swoimi kolegami i koleżankami .
Na koniec pani Dyrektor szkoły pięknie podziękowała nam za przybycie i pomoc. Wracaliśmy zmęczeni, ale z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu, pełni podziwu dla pracy pedagogów i pracowników szkoły.
Myślę, że każdy z nas potrzebuje ofiarować kawałeczek siebie drugiemu człowiekowi, zwłaszcza gdy widzimy nieporadność tej osoby. Wtedy czujemy się potrzebni, a sprawianie radości innym sprawia radość także nam.
Agata Noszczyk

Konkurs „Moja pasja – moje życie” rozstrzygnięty!

DSCF0113 (1024x768)
Tuż przed feriami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Moja pasja – moje życie”, organizowany przezPanią Kierownik Renatę Dudek i Panią Agatę Noszczyk.
Jury pod przewodnictwem  Pani Dyrektor Marii Kowaleczko- Miedzińskiej i Pani Wicedyrektor Jolanty Kowalik nagrodziło najlepsze prace naszych wychowanków.
I miejsce zajęła  Małgorzata Korzekwa
II miejsce zajęła Wiktoria Zarębska
III miejsce zajął Jakub Sokalski
Jury postanowiło też nagrodzić wyróżnieniem pracę Mariusza Styrny za ciekawy komentarz dotyczący jego hobby- czyli siatkówki.
Zwycięzcy otrzymali  atrakcyjną nagrodę – bilety do kina.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Kulinarne popisy

PoZdjęcie0077 raz kolejny w placówce Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego odbyły się zajęcia, podczas których wychowankowie doskonalili umiejętności kulinarne przydatne w życiu codziennym. Na poprzednich zajęciach wykonali sałatkę jesienną i upiekli pierniki świąteczne, które pięknie przyozdobili. Tym razem  przystąpili do wykonania deseru z owocami na bazie serka mascarpone. Na zajęciach  miło było nam gościć Panią Dyrektor Marię Kowaleczko – Miedzińską, Panią Kierownik Renatę Dudek i Panią Pedagog Justynę Klejny. Obecność Gości nadała naszemu kulinarnemu spotkaniu szczególnie uroczystego charakteru. Młodzież ubrana w kolorowe fartuszki z dużym zapałem i starannością przygotowała deser. Każdy pucharek miał inną kompozycję i piękną dekorację, co wskazuje na poczucie estetyki i pomysłowość naszych wychowanków. Czytaj dalej