Zebrania z rodzicami nowo przyjętych wychowanków

Dyrekcja Bursy Miejskiej zaprasza Rodziców nowo przyjętych wychowanków na zebrania informacyjne, na których omawiane będą ważne sprawy dotyczące pobytu  w Bursie Miejskiej. Zebrania odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

 

Placówka BM przy ul. Legionów – 31 sierpnia godz. 17

Placówka BM przy ul. Jasnogórskiej – 31 sierpnia godz. 17

Placówka BM przy ul. Nowowiejskiego – 31 sierpnia godz. 17

Placówka BM przy ul. Prusa – 31 sierpnia godz. 15

 

Zapraszamy na spotkanie.

 

 

 

Witamy w Bursie Miejskiej w nowym roku szkolnym

Drodzy Wychowankowie, rozpoczyna się nowy rok szkolny 2015/2016. Wszyscy, którzy zostali przyjęci do Bursy Miejskiej mogą kwaterować się w wyznaczonych placówkach w poniedziałek 31 sierpnia 2015 r. od godziny 15. Zapraszamy.

Prosimy, żebyście nie zapomnieli zabrać do Bursy kilku niezbędnych rzeczy. Zapakujcie koniecznie sztućce, kubek na herbatę oraz pościel, czyli poszwę, poszewkę i prześcieradło. Kołdry i poduszki są w pokojach. Zabierzcie również rzeczy osobiste i środki higieny osobistej.

Uwaga! We wszystkich placówkach Bursy Miejskiej obowiązuje zakaz posiadania w pokojach czajników elektrycznych, lodówek, kuchenek mikrofalowych, tosterów, telewizorów i innego sprzętu elektrycznego. 

Do zobaczenia w Bursie!

UWAGA

W dniu 27 sierpnia 2015r. zostaną opublikowane listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Bursy Miejskiej w rekrutacji uzupełniającej wraz z podziałem do poszczególnych budynków  Bursy Miejskiej.

Warunkiem przyjęcia kandydata zakwalifikowanego jest złożenie kompletu dokumentów.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w budynkach Bursy Miejskiej przy ul. Legionów 19/21 i Prusa 20, Komisja Rekrutacyjna dokona przydziału do poszczególnych budynków Bursy Miejskiej zakwalifikowanych wychowanków, uwzględniając kolejno niżej wymienione zasady:

  1. uczniowie klas sportowych,
  2. odległość oraz łatwość dojazdu do i ze szkoły środkami komunikacji miejskiej,
  3. wskazanie danego budynku BM przez rodziców/prawnych opiekunów lub wychowanków pełnoletnich we wnioskach składanych do BM.

 

Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjne

                     Jolanta Kowalik

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO BURSY MIEJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W wyniku rekrutacji przeprowadzonej w lipcu br. Bursa Miejska dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w budynkach przy ul. Prusa 20 i Legionów 19/21.

Wobec powyższego 17 sierpnia 2015r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca  do Bursy Miejskiej w Częstochowie dla uczniów, którzy po raz pierwszy ubiegają się o zakwaterowanie.

Komisja Rekrutacyjna dokona przydziału do budynków BM przy ul. Prusa 20 i Legionów 19/21,  zakwalifikowanych wychowanków, uwzględniając liczbę wolnych miejsc oraz  kolejno niżej wymienione zasady:

Czytaj dalej