Przed Świętami…

Zakończył się Konkurs na najładniejszy, świąteczny wystrój pokoju w Bursie             Miejskiej przy ul. Prusa. W tym roku znacznie powiększyła się liczba uczestników      konkursu.

gwiazdkiJury w składzie: p. Renata Dudek, Elżbieta Strączyńska, Ewa Iskra i Anna Dudzik-Orman    miało „twardy orzech do zgryzienia”.           A oto i  zwycięzcy.          I miejsce zajęły dziewczęta z pok. 202    w składzie: Gieroń Martyna, Machnik Patrycja i Woch Kinga ex aequo               chłopcy z pok 122 w składzie:                   Gajęcki Rafał, Brzozowski Dawid i Machera Paweł,                                            II miejsce pok. 213 w składzie: Gul Wiktoria, Bzdak Natalia, Majczak Martyna, a         III miejsce pok. 215 w składzie: Kucharczyk Oliwia, Łuczak Klaudia i Fira Roksana.                                                                     Serdecznie gratulujemy!                                          

Zdjęcia poniżej:

Czytaj dalej

Konkurs na najpiękniejsze kartki i dekoracje świąteczne rozstrzygnięty!!!

Konkurs bożonarodzeniowy 2015 (5)Rozstrzygnęliśmy konkurs
na najpiękniejsze kartki i dekoracje świąteczne. Młodzież jak zwykle nas nie zawiodła. Na konkurs wpłynęło bardzo wiele prac. Wybór zwycięzcy był niezwykle trudny, ale udało
się wyłonić laureatów.

Konkurs bożonarodzeniowy 2015 (8)

I miejsce – Weronika Lipnicka

Konkurs bożonarodzeniowy 2015 (13)

I miejsce – Sylwia Witas

Pierwsze miejsce zajęły Weronika Lipnicka za kartkę
oraz Sylwia Witas za stroik – dziewczęta są wychowankami placówki przy ul. Prusa 20.

Konkurs bożonarodzeniowy 2015 (10)

II miejsce – Katarzyna Chałupczyńska

Drugie miejsce zajęła Katarzyna Chałupczyńska z placówki
przy ul. Nowowiejskiego 11a.

Konkurs bożonarodzeniowy 2015 (9)

III miejsce – Natalia Kogut

Trzecie miejsce zajęła Natalia Kogut z placówki
przy ul. Legionów 19/21.

Wyróżnienie - Kinga Więdłocha

Wyróżnienie – Kinga Więdłocha

Wyróżnione zostały dwie kartki dziewcząt z placówki przy
ul. Prusa 20 – Kingi Więdłochy i Edyty Nowak.

Wyróżnienie - Edyta Nowak

Wyróżnienie – Edyta Nowak

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie oraz już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Wielkanocnym.

Renata Dudek, Justyna Klejny

Czytaj dalej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

wesolych_swiat_i_szczesliwego_nowego_roku_2 kopia

Radosnych, zdrowych i pełnych najserdeczniejszych rodzinnych uczuć Świąt oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku

życzą wszystkim Pracownikom oraz Wychowankom Bursy Miejskiej 

                                                           Dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska

                                                           Wicedyrektor Jolanta Kowalik

Wieczór mikołajkowy

prezenty

Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Dziupla działającej przy Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie, dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wieczoru mikołajkowego w Bursie Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego.                            Zabawa i prezenty były wspaniałe. D-z-i-ę-k-u-j-e-m-y !!!

 

Wigilia w placówce przy ul. Jasnogórskiej

   z29 Małą gwiazdkę przed świętami przyjmij proszę z życzeniami.

Może spełni się marzenie – Białe Boże Narodzenie.

Lub gdy przyjdzie ci ochota, niech to będzie gwiazdka złota,

Bo gdy spada taka z nieba, wtedy zawsze marzyć trzeba.

No a jeśli się tak zdarzy, że srebrzysta ci się marzy,

Możesz także taką zdobyć i choinkę nią ozdobić.

Gwiazdka gwiazdce zamrugała i choinka lśni już cała,

Naszych marzeń jest spełnieniem, bo jest piękna jak marzenie.

A pomarzyć czasem trzeba każdy pragnie gwiazdki z nieba.
Czytaj dalej

Arcydzieła świąteczne

WP_20151221_17_27_24_Pro Dekoracje świąteczne są obowiązkowym elementem świąt. Ten czas nie może się obyć bez choinek, stroików czy wieńców na drzwi.

Zrobienie efektownych dekoracji to wielka sztuka, ale przy odrobinie chęci można się jej nauczyć. W dniu 21 grudnia w placówce przy ul. Jasnogórskiej odbyły się zajęcia     pt. „Ręcznie wykonane ozdoby świąteczne”.                 Oryginalne, wykonane szydełkiem cudeńka autorstwa naszych wychowanków wprawiły nas w prawdziwy zachwyt. Zresztą zobaczcie sami…

Zajęcia przygotowały: J. Mrozińska, D. Kierat

Czytaj dalej

Wyjątkowy Wieczór

jest taki dzieńJest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory….

W takim właśnie dniu Dyrekcja, pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni oraz wychowankowie z Bursy przy ul. Prusa spotkali się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Wszystkich obecnych zachwyciło zachowanie naszych wychowanków. Byli skupieni, ale i radośni, elegancko, odświętnie ubrani i bardzo życzliwi wobec siebie. Dziewczęta pięknie śpiewały kolędy, a chłopcy zapoznali nas ze zwyczajami świątecznymi  innych krajów europejskich. Później nastąpił moment łamania się opłatkiem .Przy blasku choinki i pięknie udekorowanej jadalni- zupa grzybowa, kapusta z grochem, karp, pierożki i ciasto smakowały wyśmienicie.To był rzeczywiście wyjątkowy wieczór. Należy podkreślić, że to młodzież była organizatorem tego niezwykłego wieczoru pod kierunkiem pań: Ewy Iskry, Elżbiety Strączyńskiej i Anny Orman.

Zawsze bądzmy tak życzliwi i dobrzy wobec siebie.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Wigilijne spotkanie

IMG_0268„Biały obrus lśni na stole
pod obrusem siano…”

W czwartek 17 grudnia w świątecznie udekorowanej świetlicy Bursy Miejskiej przy ul. Nowowiejskiego zasiedliśmy do tradycyjnej kolacji wigilijnej. Ten wyjątkowy wieczór spędziliśmy w gronie miłych gości: Pani Dyrektor Marii Kowaleczko – Miedzińskiej, Pani Pedagog Justyny Klejny, Pani Kierownik Renaty Dudek oraz trenerów KS SKRA, Panów: Tomasza Musiała, Pawła Ściebury i Jacka Rokosy. Uroczystość rozpoczął wzruszający występ naszych wychowanków pt. „Wigilia w autobusie”. Sprawił on, że w natłoku świątecznych przygotowań zatrzymaliśmy się na chwilę przypominając sobie, że najważniejsze w tym dniu jest, aby nie było samotnych, byśmy umieli dzielić się sercem jak opłatkiem, „żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły…”
Pozostając w podniosłym nastroju przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia zdrowych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Świątecznego uroku naszej wigilijnej kolacji dodawał blask choinki, światło świec na stołach oraz unoszący się wokół zapach tradycyjnych potraw. Miejmy nadzieję, że ten cudowny nastrój zostanie z nami na długo.
Czytaj dalej

Wigilia w placówce Bursy przy ul. Legionów

IMG_1778

Przygotowania do uroczystej kolacji rozpoczęliśmy już na kilka tygodni przed Wigilią. Wychowankowie wykonali dekoracje i wystrój wigilijnego stołu. Tak przygotowani,17 grudnia o godz. 18.30 powitaliśmy naszych miłych Gości:  Panią Dyrektor Marię Kowaleczko- Miedzińską, panią pedagog Justynę Klejny, panią kierownik Beatę Rosę, pana dyrektora IX L.O. im. C.K. Norwida Krzysztofa Wachowiaka, trenerów: pana Stanisława Gościniaka i pana Wojciecha Pudo, pracowników i wychowanków placówki. Zanim połamaliśmy się opłatkiem, nasi wychowankowie zaprezentowali przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej, którego przesłaniem było przekonanie, że w ten wyjątkowy wieczór nikt nie powinien być sam. Liczna obsada aktorska i zaangażowanie w grane przez siebie role potwierdziły, że młodzież stanęła na wysokości zadania…                               Piękne dekoracje, zapach i smak tradycyjnych potraw oraz brzmienie kolęd sprawiły, że wszystkim udzielił się wyjątkowy, świąteczny nastrój. Oby trwał jak najdłużej…

Czytaj dalej