Chrząszcz brzmi w trzcinie…..

20160321_170555         W dniu 21.03.2016r., w pierwszy dzień wiosny,  w naszej Bursie przy ul. Legionów, młodzież zmagała się z polską ortografią. Postanowiliśmy w tak nietypowy sposób przywitać wiosnę. Tylko najodważniejsi wzięli udział w zajęciach, w tym nasi sportowcy z klas maturalnych. Prowadzące zajęcia wychowawczynie Jolanta Mielczarek i Barbara Siwek zadbały o miłą atmosferę  oraz zmotywowały młodzież do tej trudnej próby. Okazało się, że wyniki konkursu były bardzo zbliżone, a poziom nieoczekiwanie dość wysoki.

Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom!

Czytaj dalej

No to gramy!

DSC_0520W czwartek 17 marca przy ul. Nowowiejskiego odbył się Turniej Gry w Piłkarzyki. Wychowankowie chętnie wzięli udział w turnieju, w drodze losowania wyłoniono dwie grupy i dwuosobowe drużyny przystąpiły do rozgrywek.Emocji było mnóstwo – jedni cieszyli się ze zwycięstwa, a inni musieli pogodzić się z porażką. Do rozgrywek finałowych dotarli Radosław Gołębiowski i Marcel Przygodzki i to właśnie oni zostali mistrzami turnieju, drugie miejsce zajęła drużyna w składzie Patrycja Konieczna i Konrad Ziemniak, na trzecim miejscu znaleźli się Kacper Świątek i Maciej Kremblewski. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami, a dla wszystkich uczestników był przygotowany słodki poczęstunek.
Zajęcia przygotowały wychowawczynie: Małgorzata Palacz i Beata Jakóbczak.
Czytaj dalej

Szkolenie

Uprzejmie informuję, że w środę, 6.04.2016r. o godzinie 9:30, w Bursie Miejskiej
przy ul. Prusa 20, odbędzie się szkolenie na temat: „Jak motywować wychowanków do nauki”.

Prowadzenie: pani Anna Drzewiecka – Świtała

Przewidywany czas szkolenia: ok. 2 godzin dydaktycznych.

Serdecznie zapraszam
Mariola Wagner

Pokaz fryzjerski z warkoczem w roli głównej

IMG_9926W dniu 17.03.2016 r. w Bursie Miejskiej  przy ul. Jasnogórskiej w ramach zajęć dla młodzieży odbył się pokaz fryzjerski. Tym razem królowały  fryzury z warkoczem w roli głównej. Warkocz to absolutny hit tego roku. Fryzury z warkoczami   to doskonały wybór zarówno na dzień, jak i na wielkie wyjścia.  A możliwości  stworzenia  oryginalnych  fryzur z warkoczykami jest naprawdę mnóstwo. Warkocze tzw. francuskie, holenderskie,  kłosy,  w lekkim nieładzie,   zaplecione w wianek itp. Warkocz jest praktyczny i  łatwy do wykonania, a efekt  końcowy zawsze zachwyca. To szlagier uroczystości ślubnych, komunijnych oraz wszelkich uroczystych przyjęć, ale i na ulicach można zobaczyć coraz więcej kobiet z taką właśnie  fryzurą.  Fryzury na naszym pokazie wykonywały: Jowita Żyła – zawodowa fryzjerka oraz Joanna  Herczyńska. .                                                                                                                                                    Zajęcia przygotowały Jolanta Mrozińska i Aneta Lubczyńska.

Czytaj dalej

Zdrowym być

DSC_0508Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie, jednak nie każdy wie, że zależy ono w dużym stopniu od tego, jak się odżywiamy. Wychowankowie z placówki przy ul. Nowowiejskiego w czwartek 17 marca uczestniczyli w prelekcji pt. „Zasady zdrowego żywienia i zaburzenia odżywiania”, przeprowadzonej przez dietetyka panią Joannę Naumowicz. Wychowankowie dowiedzieli się, jak prawidłowe nawyki żywieniowe wpływają na samopoczucie, zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Zebranym został zaprezentowany przykładowy jadłospis diety zbilansowanej i bogatej we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Pani dietetyk zwróciła uwagę na najczęściej popełniane błędy w odżywianiu oraz na ich konsekwencje. Radziła też, jak zmienić niedobre nawyki. Prelegentka przestrzegała przed stosowaniem bardziej lub mniej znanych, ale szeroko popularyzowanych diet podkreślając, że tylko indywidualnie dobrana dieta będzie skuteczna i bezpieczna dla zdrowia. Został również poruszony temat zaburzeń odżywiania takich jak anoreksja i bulimia. Pani dietetyk powiedziała o objawach, przyczynach i skutkach ich występowania oraz o tym, że powodują poważne problemy emocjonalne, fizyczne, które są groźne dla zdrowia i życia. Podczas tego spotkania wychowankowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia, a na koniec prelekcji każdy indywidualnie mógł zadawać pytania i uzyskać fachową poradę.
Prelekcja została zorganizowana przez wychowawców: Joannę Sajewską i Mariolę Wagner.
Czytaj dalej

Konkurs na najpiękniejsze kartki i dekoracje wielkanocne rozstrzygnięty!!!

Konkurs Wielkanocny (21)Rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejsze kartki i dekoracje świąteczne. Młodzież, jak zwykle, nie zawiodła organizatorów. Na konkurs wpłynęło bardzo wiele pięknych kartek i stroików wielkanocnych. Bardzo trudno było wybrać zwycięzców konkursu, jednak po burzliwych dyskusjach wyłoniliśmy laureatów.
Konkurs Wielkanocny (10)W kategorii „Stroik” przyznaliśmy jedną nagrodę główną, którą zdobyła Sylwia Witas z placówki przy ul. Prusa 20.
W kategorii „Kartka” przyznano trzy miejsca i dwa wyróżnienia. Nagrodzone prace różniły się minimalną liczbą zdobytych punktów.

Konkurs Wielkanocny (11)Pierwsze miejsce zdobyła kartka Wiktorii Gul z placówki przy ul. Prusa 20, wykonana techniką haftu matematycznego.

Czytaj dalej

Wiosennych Świąt Wielkanocnych!

Wiosny w sercach, radości, serdeczności, zdrowia, spokoju i miłych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół życzy wszystkim Pracownikom i Wychowankom  na zbliżające się Święta Wielkanocne

                                                                          Dyrekcja Bursy Miejskiej

                                                                 Dyrektor Maria Kowaleczko-Miedzińska

                                                                 Wicedyrektor Jolanta Kowaliktulipanki

Kolorowe rękodzieła

20160317_171716W dniu 16. 03. 2016 r w Bursie Miejskiej przy ul. Jasnogórskiej  odbyły się zajęcia plastyczne.  Tym razem młodzież  wykonywała kartki  wielkanocne. Ponoć całe piękno tkwi w prostocie. Kawałek kartonu, odrobina inwencji  twórczej i już mamy gotową ręcznie wykonaną kartkę wielkanocną. Powstały same cudeńka. Zobaczcie sami.

Zajęcia przygotowała Jolanta Mrozińska

Czytaj dalej