V Turniej Piłki Nożnej za nami!

  

30 marca, po raz piąty, nasi wychowankowie z wszystkich placówek rozegrali Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Bursy Miejskiej.

Po dwóch latach pobytu na ulicy Nowowiejskiego puchar zmienił adres!

Po zaciętej i wyrównanej walce pomiędzy zawodnikami z ul. Prusa i Jasnogórskiej, trofeum zdobyli chłopcy z  Bursy przy ul. Prusa.

Puchar Dyrektora, zwycięskiej drużynie wręczyła pani wicedyrektor Jolanta Kowalik.

Niezależny skład sędziowski przyznał również nagrody indywidualne dla zawodników:

Najlepszy strzelec – Krzysztof Małolepszy

Najlepszy  zawodnik- Jakub Troczka

 

 


 

 

Najlepszy bramkarz- Krzysztof Kopiński

 

A oto wyniki naszego Turnieju:

 I miejsce – BM ul. Prusa

II miejsce – BM ul. Jasnogórska

III miejsce – BM. ul. Nowowiejskiego

IV miejsce – BM. ul. Legionów

Gratulujemy!

„Pot, krew i łzy”- tak w wielkim skrócie możemy podsumować  walkę, jaką rozegrali nasi sportowcy.

Dziękujemy za przybycie pani dyrektor Jolancie Kowalik, paniom kierowniczkom: Aleksandrze Politańskiej i Renacie Dudek, wychowawcom oraz wszystkim uczestnikom Turnieju.

Organizatorzy:

Agata Noszczyk i Adam Michalak

 

 

V Piknik Wiosenny

         Drodzy Wychowankowie!

  Już 20.05.2017r. odbędzie się               Piknik Wiosenny pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Impreza jest po raz piąty organizowana przez Bursę Miejską oraz Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Planujemy, jak co roku, zapewnić uczestnikom wiele atrakcji, które są całkowicie za darmo: występy artystyczne, pokaz strażacki, występ orkiestry dętej, loterię fantową, gry i zabawy sportowe, słodki poczęstunek i grill, badania USG piersi dla kobiet i wiele innych niespodzianek.

Zwracamy się do Was, Drodzy Wychowankowie Bursy Miejskiej, z prośbą o pomoc w organizacji Pikniku, poprzez włączenie się w zbiórkę odzieży,  fantów na loterię  czy też występy artystyczne.

Jeżeli w Waszych domach zalegają rzeczy, których już nie potrzebujecie, a ktoś może je jeszcze wykorzystać, prosimy, przywoźcie je do Waszych placówek i przekażcie wychowawcom.

Jeżeli ktoś z Was ma ochotę podzielić się swoim talentem, to też zgłoście chęć występów artystycznych swoim wychowawcom – Wasze występy sprawią wiele radości uczestnikom Pikniku.

W organizację V Pikniku Wiosennego można się również włączyć poprzez pomoc w obsłudze stoisk z atrakcjami.

Ponadto dla wychowanków pomagających podczas Pikniku Bursa Miejska zapewnia nocleg z wyżywieniem z piątku na sobotę 19/20 maja w placówce przy ul. Prusa 20.

Ludziom można pomagać na wiele sposobów, trzeba tylko chcieć. Pomaganie nic nie kosztuje, a może wiele zdziałać. Zapraszamy.

Dyrekcja Bursy Miejskiej w Częstochowie
Maria Kowaleczko – Miedzińska i Jolanta Kowalik 

wraz z Gronem Pedagogicznym i Pracownikami

 

Świąteczne inspiracje


W czwartek 23 marca w Bursie przy
ul. Nowowiejskiego odbyły się kolejne zajęcia plastyczne. Inspiracją dla nich były zbliżające się Święta Wielkanocne. Wychowankowie do dyspozycji mieli kolorowe papiery, taśmy, wstążki i tekturki. Mogli przyjemnie spędzić czas przygotowując kartki świąteczne.
Jak zwykle nie brakowało im pomysłów i inwencji twórczej.
Powstały małe dzieła sztuki, które na pewno zachwycą obdarowane osoby.

Joanna Sajewska  i Ewa Mądrzyk

Czytaj dalej

Zajęcia plastyczne – kartki wielkanocne

Własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna to najmilszy upominek i piękna tradycja.                                         Pokażmy, jak ważni są dla nas bliscy i stwórzmy dla nich unikatową kartkę wielkanocną.

W dniu 26.03.2017 w placówce Bursy Miejskiej  przy  ul. Jasnogórskiej odbyły  się zajęcia plastyczne pt.„ Świąteczne rękodzieła”. Na zajęciach młodzież wykonywała  kartki wielkanocne. Obowiązywała dowolność technik  plastycznych.  Podczas pracy panowała  miła świąteczna atmosfera, a efekty są naprawdę imponujące.

Zajęcia zorganizowała  Jolanta Mrozińska

KLUB SYMPATYKÓW SIATKÓWKI – koniec sezonu I ligi

     Jeden z najmłodszych zespołów w lidze, średnia wieku nieco ponad 20 lat, złożony w większości z wychowanków „Norwida”, Beniaminek w lidze.
Norwid to nasza częstochowska drużyna, która zadbała o nasze sportowe emocje. 25 meczy i aż 12 tie-braków w sezonie 2016/2017. To waleczna ekipa.
Było nerwowo, ekscytująco i zawsze z niewiadomą do ostatniej minuty.
Pierwszy sezon w I lidze dobiegł końca.

     W fazie play-out, w której nie wystarczy wygrać jednego spotkania, by wyjść zwycięsko, ale aż trzy, „Norwid” poległ w starciu z drużyną z Wałbrzycha w stosunku meczy 2:3 i tym samym nie utrzymał się w I lidze.

      No cóż, taki jest sport, raz na wozie, raz pod wozem. Ale nie załamujemy się, ponieważ nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tak jak już wcześniej wspomniałem, zawodnicy z Częstochowy to bardzo młodzi gracze i pomimo małego doświadczenia potrafili na równi grać z najlepszymi zespołami. Na pewno z czasem efekty tej ciężkiej pracy będą zauważalne, a częstochowscy siatkarze przeniosą swoje nowo nabyte umiejętności na parkiet w następnych sezonach.

     Serdeczne podziękowania dla Pana Adama Michalaka, który wytrwał do samego końca i tak pięknie dokumentował zmagania naszych sportowców.

 

Redakcja: Robert Giedrowicz

Jolanta Mielczarek Czytaj dalej

Częstochowa – teraz moje miasto!


Tak  śmiało mogą powiedzieć laureaci
II Międzyplacówkowego Konkursu Wiedzy
o Częstochowie, który ma już swoich zwycięzców. Przedstawiciele wszystkich placówek pod opieką swoich wychowawców przybyli w środę 22 marca do Bursy przy ul. Nowowiejskiego, aby powalczyć o wygraną i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrekcję Bursy i Wydział Promocji Urzędu Miasta Częstochowy. Po powitaniu gości: Pani Kierownik Renaty Dudek i Pani Pedagog Agaty Noszczyk przyszedł czas na zadania konkursowe.
Tradycyjnie już finaliści musieli wykazać się
w quizach wiedzą na temat historii miasta, codziennego życia jej mieszkańców, m.in. znajomością nazw zarówno klubów sportowych, jaki muzycznych, nazw tramwajów i  uczelni wyższych; mieli też za zadanie rozpoznać flagę miasta i jego herb,  nazwać plac przed dworcem PKP
i miejsce przed Megasamem, a to dopiero był początek…
Multimedialne prezentacje sprawdziły następnie znajomość zabytków miasta, znanych miejsc, placów, muzeów. Dodatkowa trudność polegała na tym, że niektóre te miejsca zostały sfotografowane nocą. Jednak najbardziej finaliści natrudzili się podczas  rozpoznawania znanych osób pochodzących z Częstochowy, ale i tak nieźle sobie poradzili z tym zadaniem. Przy okazji dowiedzieli  o związkach
z naszym miastem, m.in. Kuby Błaszczykowskiego czy Jacka Magiery.

Wszystkim filmikom towarzyszyły piosenki do wierszy  Haliny Poświatowskiej
w wykonaniu Janusza Radka. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w tak atrakcyjnej formie zachęcą do sięgnięcia po poezję naszej częstochowskiej poetki.

Tym licznym i różnorodnym zadaniom finałowym najlepiej sprostali reprezentanci placówki przy ul. Nowowiejskiego: Bartosz Kuc i Miłosz Gąciarz i to oni okazali się zwycięzcami II edycji konkursu.  Zaledwie o jeden punkt mniej uzyskali laureaci
II miejsca – Klaudia Maćkowiak i Patryk Klimczyk z Bursy przy ul. Prusa. Trzecie miejsce zajęli : Agnieszka Kil i Julia Kubik z placówki przy ul. Jasnogórskiej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom wiedzy na temat miasta, w którym spędzają kilka lat swego życia i które jak mamy nadzieję uważają za swoje. Miasta, jak można było zobaczyć w ostatnim filmiku, bogatego w pamiątki historii, ale też pełnego pozytywnej energii, dzięki zamieszkującym ją młodym ludziom. Do zobaczenia za rok!       

Małgorzata Trzepizur i Beata Jakóbczak

Czytaj dalej

Turniej „FIFA” w Bursie przy ul. Legionów

Obraz znaleziony dla: GRAFIKA FIFA       22.03 2017r.  w Bursie przy ul. Legionów zakończyliśmy ,,FIFA 2017”. Turniej mógł się  odbyć na zakupionym przez Dyrekcję Bursy Miejskiej – Xbox – ie,  przy którym młodzież bardzo chętnie spędza czas wolny. Rozgrywki trwały przez kilka dni. Uczestnicy rywalizowali ze sobą systemem grupowym. Pierwsze miejsce wywalczył Eryk , drugie Bartosz  , trzecie miejsce ex aequo  Jakub  i Artur . Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci  słodyczy.  Nad całością czuwali organizatorzy: Sylwia Błaszczyk i Zbigniew Dróbka.

Czytaj dalej

Mistrzowie języka ojczystego

Galeria

Ta galeria zawiera 5 zdjęć.

W Bursie Miejskiej przy ul. Prusa odbył się konkurs ortograficzny. Wychowankowie zmagali się z zawiłościami języka polskiego. Najlepszymi okazali się: I miejsce- Pawlikowska Klaudia II miejsce – Orłowski Piotr III miejsce – Błoch Aleksandra Gratulujemy!!! Organizatorzy: Małgorzata Smaga, Elżbieta Strączyńska